Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan motiválnátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan motiválnátok a párotokat ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátnőm akivel már 12 éve együtt vagyok már egy ideje beteg. Pajzsmirigy problémák, és idén még mellékvese gondok is társultak hozzá. Az orvosi az eddig szedett gyógyszereit elvette és most azt nézik hogy speciális diétával és nagy dózisú kiegészítőkkel megerősödik-e annyira hogy ne legyen rá szükség. De ehhez tartania kéne a diétát, és hogy ne felejtse el bevenni a vitaminokat, napi 3x, gyógyteát inni stb. Ez már megy 2 hónapja de legtöbbször én viszem utána a dolgait, én készítem a teát, mindig nyaggatni kell hogy rendesen kajáljon stb. Emiatt sok a konfliktus közöttünk, őt idegesíti már hogy ezzel noszogatom, de enélkül meg elfelejti vagy nem foglalkozik vele úgy ahogy kellene, én viszont félek hogy sosem fog így meggyógyulni. Már vagy 10x átrágtuk magunkat azon hogy oda kell figyelni, betartani amit a doki javasolt de hétről hétre mindig félre megy valami. Elegem van a sok vitából emiatt de ráhagyni sem akarom mert félek hogy csak nagyobb baj a végén. Mi a jó stratégia? Kicsit olyan mintha nekem fontosabb lenne az ő egészsége mint saját magának.
2019. nov. 11. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ennél többet nem tudsz adni neki,ha te figyelsz helyette is! Ebből látszik hogy fontos neked! Próbálj vele beszélni,hogy tartsa be az előírtakat,mert ez fontos..és te csak jót akarsz neki,és persze nem akarod hogy bármi baja legyen!

Hass egy kicsit a lelkére!

2019. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már 10x próbáltam hatni legalább a lelkére, akkor megérti, megígéri hogy odafigyel aztán 2 nap múlva látom hogy megint minden a régi. Én 33 éves vagyok, már 5 éve tart ez a betegség nála, szeretnék már magam mögött hagyni és elfelejteni, de ha ő nem veszi ez komolyan akkor mit csináljak? Tegnap is összevesztünk. Kérdeztem tőle este miért nem csinált meg semmit abból amit kért tőle a doki. AZt mondta látta hogy ott van kikészítve minden de nem volt kedve és olyan jó volt nem foglalkozni vele. 2 napot kihagy csak mert épp olyanja van. 31 éves. tudja mit kockáztat. Így se biztos hogy meggyógyul de ha még csak be sem tartja amit kell akkor biztos nem fog. Én meg őrlődöm, és azon kattogok hogy miért ilyen a gondolkodása, miért nem tud figyelni magára.
2019. nov. 11. 13:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki felnőtt nő létére ennyit ér az egészsége, sokat nem tudsz tenni.
2019. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem együtt dolgozatok ki egy stratégiàt, ahol ő felel a saját diétájára és olyan módszereket alkalmaztok, ami neki jó, szerinte működőképes és nem nyűg.
2019. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekli,és ő maga nem tesz a dolgok jóra fordulasa érdekében,akkor te sajnos nagyon kevés vagy,mert te hiába akarod ha ő nem! :(
2019. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kicsit kettősség van benne, mert szeretne meggyógyulni és fogyni is kicsit, néha fellelkesül és csinálja aztán meg elfelejti a napi rutint. Én már belefáradtam hogy évek óta ezt csinálom. gyógyteák, vitaminok porciózása stb, kérdezgetni hogy bevetted már... ő is unja én is unom. ha nem csinálom akkor félig meddig csinálja csak vagy totál elfelejti. Olyan mintha nem lenne elég erős benne az elhatározás hogy ez kell és fontos.
2019. nov. 11. 13:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez a stílus nagyon ismerős. A stílus maga az ember. Múlkor a dilibogyóit nem szedte.
2019. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es? "Múlkor a dilibogyóit nem szedte." ez mégis mit jelent? te most rólam beszélsz? képzavar amit írsz.
2019. nov. 11. 14:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki ilyen, az ilyen is marad. Munkatársam bátyja 1 hét alatt kapott másik szívet, 6 hónapra rá meghalt mert cigizett, piált és nem szedte a kilökődésgátlót.
2019. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó,és akkor mit csináljak? fogadjam el, törődjek bele hogy lehet sosem lesz egészséges? így gyerekünk sem lehet, sőt a betegség miatt csak hízik. Engem ez is zavar. vagy otthagyhatom 12 év után...
2019. nov. 11. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!