Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a párom teljese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a párom teljesen elhanyagolja a kapcsolatunkat, mert a munkája miatt stresszes?

Figyelt kérdés
Ő a férfi, szeptembertől megváltozott a munkaköre, feljebb lépett a ranglétrán, több, felelősségteljesebb munkája lett, többet is van bent a munkahelyén. Emiatt vannak olyan hetei, amikor annyira fáradt, hogy hazaér délután 5-6 körül (van, amikor még később), eszik, aztán bedől az ágyba és alszik, utána pedig még itthonról is dolgoznia kell valamennyit általában. Ő egyébként is olyan típus, aki nem nagyon tudja a munkáját fejben kirekeszteni itthon sem, sokat agyal, de közben elég zárkózott is, és amikor fáradt, még nekem sem mondja el sokszor, h mi nyomasztja. Amikor jobb passzban van, szinte minden nap felhív munka után, beszélünk, ilyenkor meg nem tudok róla kb. semmit. Nem hozza fel azt se, h találkozzunk, ha én nem hozom fel, mert ő nagyon fáradt és úgyis máshol járnának a gondolatai. Ez biztos, h igaz is, mert volt már olyan, h ilyenkor találkoztunk, de nem is lehetett vele beszélgetni se, kb. mintha a falnak beszéltem volna. Viszont akkor is rosszul esik, hogy ilyenkor ennyire elhanyagol, alig keres és nem is számol be a problémáiról sokszor. Ez normális, más férfiak is vannak így ezzel? Vagy lehet más is a háttérben? Én ha rossz passzban vagyok, annál inkább igénylem a párom törődését, hogy együtt legyünk.
2019. nov. 14. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

"Én ha rossz passzban vagyok, annál inkább igénylem a párom törődését, hogy együtt legyünk."

Én nő vagyok és rossz/stresszes passzban kizárólag az egyedüllét segít és akkor a törődés egyáltalán nem esik jól. Mások vagyunk, máshogy reagálunk a stresszre, káros dolog magadból kiindulni, amikor a másik viselkedését nézed. Ahogy írod, ez szeptember óta tart, tehát még nagyon új neki a helyzet és még nem tanulta meg kezelni. Mi lenne, ha ebben megpróbálnál neki segíteni? Beszélj vele őszintén egy nyugodtabb pillanatban - ne vádaskodj, ne okold semmiért, ne vágd a fejéhez, hogy elhanyagol, csak mondd el az érzéseid és beszélgessetek arról, hogy hogyan segíthetsz neki ilyenkor. Kérd meg arra is, hogy próbáljon valamilyen munkahelyi tréninget keresni, ami segíthet neki kezelni az új helyzetet vagy nézz utána stresszoldó technikáknak és próbáljátok ki őket együtt. Van, akinek a meditálás segít, van, akinek könyvek, van, akinek a természetben való séta, van, akinek a zene, ezer módja van a stresszfeloldásnak és meg kell találnia, hogy neki mi használ. Beszéljetek hét közben kevesebbet, adj neki több teret, de cserébe jelöljetek ki olyan fix napokat, amikor csak egymással foglalkoztok és olyankor olyan programokat szervezzetek, ha lehet lakásón kívül, ami kizökkenti kicsit a hétköznapokból. Persze egyedül nem fogsz tudni változást elérni, azt neki is akarnia kell, de türelemmel és őszinte kommunikációval sikerülhet, ha mindketten tesztek érte.

2019. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerinted így viselkedik egy szerelmes férfi?
2019. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Az #1-es nagyon szépen megválaszolta.

Mikor munkahelyet váltottam, én is vágytam az itthoni csendre. Új dolgokat kellett megtanulni, fejbe tartani. Új kollégák stb.. Ez kb 6 hónap után letisztult.

Ha szereted, akkor egy kis türelmet mutatsz felé.

2019. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Tök mindegy, hogy ki mennyire stresszes vagy milyen szar a melója. Aki szereti a párját az nem fogja hirtelen leszarni csak mert keményebb melót kapott. Többször váltottunk mi is munkahelyet, léptünk előre karrierben, a falat kapartuk az idegességtől de az teljes mértékben elképzelhetetlen volt, hogy emiatt ne beszéljünk vagy ne fordítsunk időt egymásra. Az, hogy valakinek stresszes a melója nem állja meg a helyét indokként. Az emberek nagy részének az, mégsem hanyagolják el a párjukat. Ha a párom ennyire nem tudná kezelni a stresszt és így megviselné egy komolyabb munka én nem terveznék vele. Lesznek ennél stresszesebb dolgok is és ha nem számíthatok rá nincs értelme. Az meg egy kifejezetten intő jel, hogy nem osztja meg veled a problémáit. Akit a lelkitársadnak érzel annak beszámolsz a problémáidról.
2019. nov. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Dolgozni jobb esetben nyugdijig fog, egy kapcsolatert meg tenni is kell.
2019. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem az. Kíváncsi lennék, vajon van - e valamilyen felettébb vonzó kolléganője.
2019. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Üdv. a klubban. Én már ebben tipegek kb. 15 éve,úgyhogy jobb nem lesz sajnos.Idővel majd alkalmazkodsz a heti 1 szexhez,meg ahhoz hogy napközben egyszer sem kapsz tőle puszis gifet...Másik oldalon ott van a jólét,meg a magas fizu,a kettő együttnagyon ritkán megy.Főleg ha már gyerekek is vannak...Mondjuk az én férjem az jó apa is,igaz az az idő is a közösből fogy,de nyilván azt nem bánom.
2019. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!