Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen dolog miatt minek piszkál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen dolog miatt minek piszkál?

Figyelt kérdés
Szerinte nekem "hangparám" van... Ami úgy néz ki, hogyha mondjuk aludni szeretnék és közben vésik a ház előtt a járdát, én meg szóvá merem tenni, hogy de sz*r hangja van, akkor beszól, hogy nekem mindig csak a bajom van minden hanggal. Vagy amikor 10-18.30ig folyamatosan egy kis kalapáccsal kopácsolt a fejem felett a felső szomszéd és én már át tudtam volna menni a fejébe állítani, de akkor is csak hisztis voltam (ő persze nem volt itthon, csak én hallgattam egész nap..) Ráadásul én itthonról dolgozom, így koncentrálnom kéne, de ilyenek mellett elég nehéz. Az egyik lakásban a lépcsőházból egész nap ugat egy kiskutya, azt is el kell hallgatnom, egy bolond szomszéd magában üvöltözik trágárságokat naponta 20x torka szakadtából nyitott ablaknál, de persze gondolom ennek se kéne zavarnia. Amikor videót néz a számítógépen, néha annyira berezonál 1-1 autó hangjától a hangfala, hogy majdnem leesik a fejem, ha megkérem KEDVESEN, hogy halkítson, akkor megint jön a mindennel bajom van rész, pedig csak DOLGOZNÉK. Egyáltalán nem tartja tiszteletben, hogy nekem viszonylag csendre (max 1 rádió) van szükségem, hogy tudjak koncentrálni. Fordítva eszembe nem jutna ilyen miatt cseszegetni valakit, nem tudom elképzelni, hogy ez neki miért fáj, főleg, hogy én nem szórakozásból kérem, hanem közben pénzt keresnék... A vésőre még ilyet is mondott, hogy hát ő ezt volt, hogy egész nap csinálta (kit érdekel, szerintem ez mindenki számára k**va zavaró) és semmi baj vele... Persze, mert miután hazajött kb. 10 percig hallgatta és besötétedett, én meg előtte órákig.
2019. nov. 19. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Vegyél egy jó minőségű fülhallgatót ami elnyomja a külső zajokat és halgass nyugis zenét munka közben. Próbálj meg megoldást keresni a problémára és ne csak panaszkodj. A párodnak mondhatod hogy halkítsa le de az utcára meg a lépcsőházba nem kiabálhatsz ki ötpercenként ezért jobban teszed ha te magad oldod meg.
2019. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Munkához megoldom, de ha ő is itthon van, akkor gondoltam elmondhatom neki. De már tudom, hogy nem...
2019. nov. 19. 10:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Pont az a típus vagy akinek tanyán lenne a helye.
2019. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nos, ez egy létező probléma.


[link]

2019. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint faterom. 71 éves és minden ősszel minden nap elmondja hogy mennyire hullanak a levelek a hársfáról. Minden egyes nap, egész ősszel, minden évben... Egy idő után már unalmas ezt hallgatni ha úgyse tudsz ellene mit tenni.
2019. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan "aki nem változtat annak nem fáj eléggé" szituáció. Ha zavar a hang de semmit nem teszel ellene akkor ez tényleg csak egyszerű hiszti. Aki inkább elhallgat bármilyen zavaró zajt órákig de nem tesz semmit, nekem viszont folyton panaszkodik miatta arra én is csak annyit tudnék mondani, hogy hisztis.

Egyébként az ilyen zajok például engem sose zavartak.

2019. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nekem is úgy tűnik, hogy mintha inkább arra koncentrálnál, hogy éppen milyen zajok vannak körülötted, mint arra, hogy hogyan oldhatnád meg a helyzetet...
2019. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Írtam, hogyha egyedül vagyok itthon megoldom. De most képzeljétek el, hogy szellemi munkát kell végeznetek és nem tudtok rá figyelni. Vagy csak én vagyok ilyen? Gimis koromban, amikor irodalom órán fogalmazást kellett írni, vagy verselemzést, mindig megkértem a tanárt, hogy hadd hallgassak zenét, mert egyszerűen idegesített, hogy a többiek zajongtak meg beszéltek... Ez azóta sem változott ezek szerint. És nem azért, mert tanyán lenne a helyem, de a több órán át tartó, monoton zajoktól, vagy felesleges beszédtől igen is ideges leszek. Irigylem azt, akit az ilyenek nem zavarnak, bár való igaz, én nem társasházban nőttem fel. Itt jóval több a "nem kívánt" hanghatás.

Amúgy, mint emberek által kiadott hang nem nagyon zavar, kivéve persze az a jó "nedves" szipogás, úgyhogy én maximum valami külső zajra érzékeny ember lehetek.

2019. nov. 19. 13:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Abból ítélve, hogy milyen felsorolást írtál, hogy biztos, hogy túl érzékeny vagy a zajokra. Nem tudom, hogy ennek mi az oka, hogy elvonja a figyelmed. Nálam is nagyon komoly zajnak kell lenni ahhoz, hogy elvonja a figyelmem, ha valamire koncentrálok.
2019. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is be kéne látni, hogy ez nem általános, bár nem is te vagy az egyetlen a világon. Nekem volt egy osztálytársam, aki kikéredzkedett amikor filmet néztünk órán, mert volt egy - az osztály többi része által alig hallható - kis sípolás a háttérben. A tanárnő el is nevezte borsószem királykisasszonynak.

Én dolgoztam már open officeban is, épp a konyha mellett. Emberek járkáltak mellettem, beszélgettek, skype konferenciákat tartottak, nevetgéltek, zörögtek a kulccsal - de engem mindez nem zavar, mert a koncentráció számomra pont arról szól, hogy kizárom ezeket.


Szóval el kellene fogadnod, hogy ez nem általános és utána erről kellene elbeszélgetned vele az állandó panaszkodás helyett.

2019. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!