Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mennyire normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire normális?

Figyelt kérdés
A barátommal lassan 4 éve vagyunk együtt, viszont még mindig nem tudtam teljesen megszokni a családját. Például a nővére azon van kiakadva, hogy nekem szokott puszit adni, neki meg nem és mindi mondja, hogy szeresse már őt is. Minden nap mikor haza ér munkából folyton megkérdezi tőlem, hogy hazaért e mit csinál, és nem azzal van a baj, hogy megkérdezi, hanem azzal, hogy minden nap. Ha valamiért nem veszi fel egyből neki vagy az anyukájának a telefont, akkor egyből hívnak mindenkit, hogy hol van. Ha elmegy valahova állandóan írogatnak neki, hogy medddiglesz, mikor ér már haza stb. A párom 23 éves, van egy kisbabánk. A helyzet úgy adódott, hogy mi a szülei lakásában élünk, mert ők kiköltöztek a nagymamához, hogy segítsenek neki. Én megértem, hogy a gyerekük/ a testvére, de én túlzásnak érzem. Mert pl. én azért voltam 3 éven keresztül és még néha most is k**va,r**anc, szerencsétlen, ronda (ami mai napig megmaradt bennem), mert ők nem tudták elfogadni, hogy a páromnak komolyabb kapcsolata lett és egy idő után mikor hazajött Pestről hozzám jött elsőnek és nem haza, de utána szinte az egész hétvégét otthon töltötte. Egyszerűen nem bírták elviselni, hogy más is van az életében rajtuk kívül. Nekem az is fura volt, hogy egyszer nem hívt fel egy nap a nagymamáját, és egyből neki álltak, hogy milyen szemét és hálátlan ember. Olyan is előfordult, hogy reggel fél 7-kor még aludtunk és talán az volt a baj, hogy a barátom nem egyből ment ki velük a nagyszülőhöz, hanem később akart. Erre az anyukája elkezdett hisztizni és elkezdte kiabálni, hogy minek szülte meg a barátomat, költözzünk össze stb, nem tudom az egészet, mert erre keltem fel. Igazából sosem akartak megismerni, már az elejétől kezdve elutasítottak, de ezt ők is elmondták, mikor a baba miatt elkezdtük megbeszélni a dolgokat. És nekem azért esnek ezek ennyire rosszul és azért maradnak meg bennem ezek negatív érzések, mert soha senki nem állt így hozzám, sosem utáltak ennyire, mindig megvoltak velem elégedve és tényleg kedvsenek, aranyosnak tartanak mások. Próbálnék ezen túllépni, azonban mindig jön valami új. Egy-ét hónapja, azért voltam a világ legszemetebb embere, mert a párom és a kisfiam nem aludtak a párom nagymamájánál, hanem jöttek hozzám. Azért kellett volna ott aludni, mert senki nem volt otthon a nagyival. Viszont én erről nem tudtam, senki sem szólt nekem, hogy ott kellene aludni, de azt sem kérdezték meg, hogy tudok e róla. Most a keresztanyás üggyel van probléma. Én a nővéremet szeretném keresztanyának, viszont a párom részéről nem. Ezen megy a sértődés, meg az olyan gyerekes dolod, hogy a gyerekem "úgyis őt fogja jobban szeretni". Én meg eleve nem akartam keresztanyának azok után, ahogy bánt velem, lehet önző vagyok, de én nem akarom látni minden szülinapkor. Így is minden hétvégén együtt vagyunk, párom ragaszkodik hozzá, hogy a pici hétvégente náluk legyen, mert náluk is így volt. Sosem döntöttem egyedül semmiben sem anyaként, mégis indig megkapom tőle, hogy neki semmibe sincs belesólása, viszont én arról nem tehetek, hogy a szülei mindenbe beleszólnak. Ezek utén én is ragaszkodom ahhoz, hogy legalább egy hónapban egy hétvégét anyukámnál legyen a kisfiam.Valamint engem nagyon bánt, hogy itt nem tudok neki berendezni egy rendes szobát, mert minde bútor itt van, viszont náluk már van külön szobája saját bútorokkal. Sokszor éreztem, hogy úgy gondolják a bab, az ő gyerekük és nem unokaként tekintenek rá, sőt nem csak én éreztem így. Valamint van egy hatalmas problémánk: kidrült, hogy a párom folyamatosan másoknak írogatott, probálkozott más lányoknál, amire amúgy a családja is buzdította, és mikor a kórházban voltam még akkor is ez ment, sőt 2-3 hónapja is. Természetesen ez számukra nem baj, és felvannak háborodva, ha én haza akarok költözni a gyerekemmel, mert "mi az, hogy én haza szeretném vinni, csak azért mert én vagyok az anyja". Szóval szerintem valami tuti nincs velük rendben. Félreértés ne essék, nagyon hálás vagyok nekik, hogy segítenek, itt lehetünk, próbálok nem is szólni semmiért, de nagyon nehéz. Még mindig szeretem a barátomat, viszont annyira bánt ez az egész, nem is nagyon áll ki mellettem, és ha a családja mond valamint, akkor általában egyvől ugrik és az van, amit ők akarnak. Egyébként anyukám is ugyanúgy segít anyagilag, lelkileg, annyi, hogy ő sokkal többet dolgozik, nem tud annyit lenni babával, ami a páromnak "baj", valamint a barátomék jobban is állnak, ami vissza is üt ilyenkor. Igazából most a problémák negyedét sem írtam le, de ígyis már sok. Csak szeretném idegen emberektől hallani/olvasni, hogy nekik mi a véleményük erről. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 25. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem normális. És a rossz hír, hogy nem is fognak változni, akármit csinálsz.

A jó döntés az lenne, ha szakítanál a pároddal és otthagynád őket. Az alapján, ahogy a család bánik veled, a helyedben még akkor is fontolóra venném a szakítást, ha a párod legalább támogatna, vagy párkapcsolatod jó lenne, de sajnos nem ez a helyzet. Igazából nem tudom, mit keresel még ott náluk.

Sejtem hogy most erre vagy az lesz a válasz, hogy "de szeretem" (jó, de attól még nem kéne megaláznod magad) vagy hogy "de nem tudok hová menni" (ha mást nem is talán a saját családod tud segíteni). Nagyon fontos lenne, hpogy rádöbbenj, hogy ez a mérgező környezet nem csak rád, hanem a gyerekedre is hatással van, és már csak miatta is el kellene költöznöd.

Állj ki magadért, védd meg a gyereked!

2019. nov. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
En csak ezt nem ertem, hogy erre szarra, minek kellett lebabazni meg pluszban. A pasid nem tisztelt soha, nem all ki melletted, eleg nagy esellyel meg is csalt (Bar mar az is megalazo, hogy a korhazban vagy aztan o masoknak irogat), a csaladja rühell. Minek? Minek ezt turni? Ez nem szerelem a reszedrol sem. Ez csak fosas mert nem mersz valtoztatni.
2019. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Hát hallod, már az előzmények miatt sem maradtam volna ezzel a pasival, nem még gyereket szülök a semmire.A családja enyhén szólva nem normális, de ő sem, mivel nem állítja le őket.Tipikus anyuci pici fia még mindig.És te sem vagy normális, hogy ragaszkodtál ehhez a kapcsolathoz.A szerelem kevés az ilyen mértékű problémák áthidalására.Attól nem fog változni semmi.

A pasidnak kellett volna vagy 10 nővel való szakítás, hogy rájöjjön arra, hogy ezt egyetlen nő sem fogja tűrni egy életen át.Na akkor talán a sarkára állt volna idővel.Amiben biztos lehetsz, hogy itt semmi sem fog változni, mert nincs semmi ami változtatásra ösztönözné az anyuci pici fiát.

2019. nov. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pasid nyámnyila, a két női rokon meg birtoklóak, eléggé nem tudják, hol az egészséges családi kötelékek határa. Ez változni nem fog. Már évtizedes berögződésekről beszélünk.

Senki nem tud mást mondani neked itt, mint hogy lépj le, mert ez csak rosszabb lesz. Pláne hogy a párod még hűtlen is.

Erre gyereket vállalni... Gondolom becsúszott.

Én szakítanék és hazaköltöznék a gyerekkel. Ennek semmi értelme.

2019. nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem normális. Menekülj. Vicces kívül.

Már jóval ezelőtt a sarkadra kellett volna állnod, de ez mellékes, mert még most sem késő. Fogod magad, költözz anyukádhoz, ha szükséges, márpedig az lesz a leírtak alapján, keress ügyvédet, aki segít a gyermekelhelyezéssel, és ha szükséges, akkor az ő távoltartásukkal. Ez a környezet nem egészséges számára, és számodra sem.

Párosát pedig nem szeretném jellemezni. Értem én, hogy szereted, de ha magától nem áll ő is a sarkára, és nem tépi ki magát a befolyásuk alól, akkor jobb lesz neked nélküle.

2019. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális a párod és a családja sem! Én azt tudom tanácsolni, hogy kérd meg édesanyádat hogy segítsen most neked. Költözz oda a babával. Kérd a bíróságon a gyermek elhelyezést, biztos ami biztos alapon, ne követelőzhessen senki, legyen letisztázva minden. A pároddal pedig közöld, hogy vagy változtat a hozzáállásán és eldönti hogy akar e normális családi életet veletek, vagy menjen az anyukája szoknyájához és végeztél vele. Állj a sarkadra, mert csak úgy változnak pozitívan a dolgok ha teszel értük.
2019. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a nőket. Hogy képes mindegyik ilyen idiótáknak gyereket szülni?
2019. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!