Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez jó módszer szétcsúszott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jó módszer szétcsúszott barátnő ellen?

Figyelt kérdés
Mindig formában lenni/"jópasinak látszani".
2019. nov. 28. 18:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy semmilyen ösztönző erővel nem bírna? Kinek mi a véleménye erről?
2019. nov. 28. 18:13
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A közös szokások a jó módszer. Szerintem. Hiába mész például te el edzeni meg foglalkozol magaddal, ha nem szeded rá a másikat, inkább fogja azt hinni, hogy jé, egy ilyen jó pasi mellettem van így is, hát minek igyekezni,jó vagyok. Nagyon kevés az az ember, akit motivál önmagában az, ha a társa jól néz ki és figyel magára...


Közösen készíteni egészséges kajákat, tenni arról, hogy más ne nagyon legyen otthon, együtt bevásárolni új ruhákat, kozmetikumokat, együtt készülődni reggel, együtt vagy azonos időben munka után eljárni valami jó edzésre, kérni vagy bátorítani a másikat, hogy gyakrabban ápolja (borotválja, tisztítsa,kenegesse) magát, akár úgy is, hogy megosztjátok az egyéb munkákat, hogy ne az legyen, hogy egyikőtök hozzászokik a takarítónő szintű otthoni slampossághoz, észrevenni és elismerni az igyekezetet... Nálunk ez működik leginkább. :)

2019. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hmm...de mégiscsak mielőtt elméletben megtetszettünk egymásnak, tudtunk jó pasik/csajok lenni külön-külön, hogy a másiknak tetszünk, nem noszogat senki senkit. Miért múlik ez el? 😢

Vagy ki kell kötni az elején egyértelműen, hogy a másik ÍGY tetszett meg, szóval ezt kéne nagyjából tartani?

2019. nov. 28. 18:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell kikötni, de az emberek ha biztonságban érzik magukat, hajlamosak elpuhulni. És ez ellen nyilván nem úgy kell tenni, hogy okot adunk kételkedésre, hanem a közös életünkben kialakítunk olyan rutinokat, amiket együtt is lehet csinálni és ezáltal könnyebb is tartani mint egy passzív fél mellett vagy egy olyan mellett, aki inkább tőlünk elhatároltan csinálja a dolgokat és figyel oda magára. Ugyanez van sajnos a házimunkával is: amíg az ember egyedül van, hajlamos rendet tartani. Ha ott a másik és egyre több dolgot enged meg és enged el, szép lassan nem lesz gazdája a dolgoknak. Főleg ha vannak mellé gyerkőcök is...


Abban igazad van, hogy ideális esetben az ember belátja, hogy a párja egy adott fizimiskájú emberbe zúgott bele, amit jó lenne, ha a helyzethez és az életszakaszokhoz mérten igyekezne fenntartani akkor is, ha mindenkin fog az idő előbb-utóbb. Viszont onnantól, hogy párban vagy és párban gondolkodsz, nem mindegy, hogy hogyan szervezitek a közös életeteket és ha abban nem kerülnek elő ezek a "szintentartási" törekvések, akkor sokkal nehezebb azért.


Én például világ életemben imádtam sportolni, talán 4 éves koromban kezdtem, váltogatva, variálva a sportágakat, imádtam nőiesen bíbelődni magammal, pusztán saját örömömre. És könnyű volt. Aztán lett párom és bizony eleinte voltak időszakok, mikor rettenetesen nehéznek tűntek a korábban természetes rutinok... Pedig ő is igyekezett a maga módján figyelni magára, meg azt sem mondhatom, hogy nem akartam tetszeni neki vagy "nem voltam észnél", de annyi minden más is jelen lett a közös életünkben, hogy sok dolgot újra be kellett táblázni és egyeztetni, hogy továbbra is tartsam és élvezzem a korábbi szokásaimat, amiket érthetetlen módon egyre kelletlenebbül csináltam. Az ember megszokja, ha kaját csinálnak neki, ha otthon begubóznak ahelyett, hogy este 6-tól az lenne a fejében, hogy akkor munka után irány le futni, ha a párja látja otthon zsíros hajjal is, ami persze valahol természetes, de egy idő után nagyon nehéz nem átvinni a hétköznapokba. Akiknél meg baba is van plusz feladatnak, na ott meg képzelem, hogy elszabadul a pokol. Arra még én sem vagyok felkészült.

2019. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tetszenek a válaszaid. Kár, hogy nem véleményeznek többen.
2019. nov. 28. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most pl az alábbi dolog vezetett szakításhoz:

Én világéletemben heti 4-5x elmentem edzeni, csoportos CrossFit óra. Nekem ez nem csak azért van, mert legyen valami kinézetem, hanem közösség, barátok és nagyon szeretem csinálni. Azt, hogy kikupált, csak egy tök jó plusz.

Exem eleinte, persze elfogadta,aztán jöttek a "miért edzel ennyit", "miért nem jó a mekis kaja", "miért nem otthon várom" (minek, ha ugyanakkor ér haza, amikor én edzésről?!). Miért nem veszek fel szexi alsóneműt, amikor ő meg lyukas alsógatyában terpeszt otthon. Miért megyek el külön programozni, ha őt kb semmi nem érdekli, csak a számítógép. Miért nem politizálok, különben is a ballibsik de gázak, a klímaváltozás meg nincs.

Szépen ezek kibuktak az elmúlt hetekben, az elején nagyon nem így viselkedett.

2019. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon jókat írt 4.válaszadó.


Én azt mondom,hogy csak olyannal ismereked aki edz,csinos,add magára,nekem ez extrém fontos,tehát igen az elején már kiismerem az illetőt már ismerkedésnél plusz lefektetem a játékszabályokat mindent előre.


Áztan inkább azt mondom,hogy példát mutatok,tehát heti 5 edzésem van a páromnak 3 de mellette plusz 2 kardió is, mellette én tartom a diétát keményen akkor ő is,egymást húzzuk,tudja,hogy most nem akarok se nagyképű lenni se beképzelt,de tudom magamról,hogy nem sok ilyen férfi szaladgál a ,,piacon",aki izmos,ruháira is ad, karriert épít..stb.

Mivel tudja,hogy úgymond ha eltunyul,beleül a kapcsolatban akkor viszlát van azonnal,és ezzel tisztában van.

Nyilván én is odateszem magam sőt plusszokat adok.


De volt egy exem aki egy barom volt,diétázott ez volt a kamu aztán hozta a zsemlét a hagymakarikát(paníros),snickerst.

,,Edzeni" járt szándékos az idézőjel,tingilingi kis séta 5 perc felüléske,aztán még ugatott nekem,hogy minek költök magamra annyit,miért áldozok ruhára sportra annyit,szerinte ez sok.


Mutattam is az ajtót neki,lehet húzni szépen.


Azt mondom kérdező csak olyan párral szabad összejönni akivel egymást motiváljátok egymást,pl nekem alap,hogy a csaj edzeni jár,diétázik,rengeteg ruhája van,szolizik,körmöshöz jár,fodrászhoz,kozmetikushoz.


Egyéni preferenciáidat figyeld ami neked fontos csak olyan párral gyere össze és te is tedd magad oda mind külsőleg mind belsőleg mind karrier stb,stb.

2019. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7. Szoktam.

Nekem igazából mindegy, hogy mivel éri el a másik azt a végeredményt, amivel megismertem, csak legyen nagyjából olyan. A szoli/köröm engem nem mozgat, aránylag könnyű nekem megfelelni. De azt viszont szeretem, ha tetszeni akar nekem és törekszik rá a másik és én is szeretek így tenni, pláne, ha értékelik. Engem ezzel lehet húzni, nemcsak külső terén.


De akkor látom, hogy érdemes előre egyértelműbbnek lenni mindenben és nem evidenciáknak venni.


Ui: pedig de jó a hagymakarika...😍

2019. nov. 28. 19:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát igen 8-as sajnos a nők 85%-a elhagyja magát azt hiszi meg van a pali és nem kell tenni érte pedig,de a kapcsolat egy állás mindig teljesíteni kell,különben kirúgnak mindig pluszokat nyújtani akkor nem hagynak el nem csalnak meg.


De igen már az elején szűrni kell,meg érzi azt a másik,hogy tennie kell magáért plusz az igényesség,szerintem alap,hogy igényes vagyok magammal szemben.


Ez olyan,hogy keres az ipse havi 1,5milliót akkor nem fog elmenni egy gyárba 200e-ért és leadni a szintet,na ezt kellene mindenkinek önmagával szemben is.

2019. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De talán az opciókról is szól ez nem? Ott van, hogy ilyen és ilyen hapsiként/csajként "fogtalak meg" minden gond nélkül, én nem változtam, te igen, így arra kérlek változz vissza, mert nem az opcióimmal akarok élni, hanem azzal, akit megismertem....kár, hogy gyakran inkább féltékenység van belőle.
2019. nov. 28. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!