Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik az otthon az szülőiház...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik az otthon az szülőiház vagy ahol élünk?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk össze. Vita témája, hogy melyiket mondjuk otthonunknak. 500 km-re lakunk az otthonuntól. Én is azt mondom, hogy "haza megyek", de ha már eljutottam a városba akkor én onnantól azt mondom megyek anyához, megyek mamához, megyek apához stb. Párom meg azt mondja megyek haza. És amikor a családiházban van akkor is azt mondja itthon vagyok. Engem ez nagyon zavar. Ti melyiket mondjátok otthonnak ?

2019. dec. 1. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez a párkapcsolat nem lesz hosszú életű, ha ilyen szaron össze tudtok veszni
2019. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő otthon. Kicsit más értelemben.

Otthonom ahol élek.

Haza megyek a szüleimhez. Otthon vagyok a szülői házban.

Igen, valami ilyesmi...

Ahol élek az az otthonom. Ahova haza megyek a munkából, ahol élek, ahol a férjem, gyerekeim vannak...

Ahol a szüleim élnek, az az otthon. Ahol felnőttem, ahol a szülői szeretetet, biztonságot kaptam, ahol a szüleim szeretetétől még mindig gyerek vagyok...

2019. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ezen problemazni :) nem mindegy? Nem lehet mindkettő az ortthonotok?
2019. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Az otthon az, amit te otthonnak érzel és annak tekinted. Ha neked a szülői ház marad az otthonod, akkor az azt jelenti, hogy soha nem nősz fel és nem válsz le a szüleidről. Vérciki.
2019. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Most komolyan ez a vita tárgya?

Most akkor gondold el hogy én amikor a mi házunkban vagyok azt is otthonnak hívom, amikor megyek anyához akkor is haza megyek sőőőt amikor anyóshoz megyek akkor is azt mondom megyek haza.

2019. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Én a #2-vel értek egyet.


Meg az #1 és #3 válasszal is. 🙃

2019. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő. Albérletben élve én viccesen azt mondtam egyetemistaként, hogy otthonról megyek haza. :) Jó pár év telt el azóta, de ez a mai napig sem változott. Legfeljebb bővült: kaptam már azon magam, hogy anyósékra értve azt beszéltük párommal, mikor megyünk haza (hozzájuk).

Szerintem nincs ebben semmi rossz, csak te reagálsz túl érzékenyen. Bizonytalan vagy a kapcsolatban, a párodban? Miért félsz, hogy nem tekinti otthonnak a közös lakást? Ezen kéne elgondolkodnod veszekedés helyett.

2019. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vitát írtam nem veszekedést kettő között hatalmas különbség van.

Vita=két vagy több személy szellemi küzdelme szóban vagy írásban érvek és ellenérvek felsorakoztatásával egy kérdés eldöntésére, egy álláspont kialakítására, lerögzítésére.

Veszekedés=A felek közötti konfliktus érzelmi eredetű, a vita ennek levezetését szolgálja, az érvelés ezért sokszor hibás. Gyakran kíséri támadás, vádaskodás és személyeskedés.

2019. dec. 1. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor hogy kellően szabatos legyek, a kedvedért átfogalmazom: vizsgáld meg az érzelmeidet, és azt fejtsd meg, miért érint rosszul, te szavaidat használva miért zavar az, hogy otthonnak hívja a szülői házat (is). Ez lesz a probléma gyökere, ezt kell megoldani, nem a szóhasználatot vitatémának tekinteni.
2019. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez csak egy szófordulat. Mi nyaralás alatt az apartmanra is azt mondtuk, hogy megyünk haza.
2019. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!