Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha szerintem mindkettőnknek igaza van?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetében vagyok. Van egy nagyon rendes párom, de az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk. Sajnos kiderült, hogy nőgyógyászati gondjaim vannak. Bepánikoltam, mert én majd egyszer nagyon szeretnék babát, de addig amíg nem próbálkozunk, nyilván nem derül ki, hogy egyáltalán lehet-e. Tudom, ez mindenkinél így van, mert biztosan csak akkor lehet gyereked, ha már kihordtad...viszont én a nőgyógyászati gondom miatt most nagyon félek és szeretném minél előbb megtudni, hogy sikerülhet-e, mert lehet, hogy majd évekig kell próbálkozni. A barátom még nem akar gyereket és valamilyen szinten meg is értem, mert fiatalabb is tőlem és még én is vártam volna, viszont ez a dolog meg ami nálam kiderült most teljesen pánikot keltett bennem és mindenféle negatív gondolat teszi ki a mindennapjaimat, nem tudok már sajnos ésszerűen gondolkodni. Mit tennétek? Hagyjam békén őt? Nem akarok harpia lenni, de nagyon félek. Nem akarom elveszíteni sem, de azt sem szeretném, hogy még öt-hat év legyen, mire kiderül, hogy képes e a méhem arra, hogy egy babát kihordjon. Nem tudom, érthető-e a gondom, lehet nem tudok összefüggően fogalmazni, de hetek óta ezzel kelek és fekszem.
2019. dec. 9. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A pasid feketén-fehéren kimondta, hogy most még nem akar gyereket.

Ezen mit nem felfogni?

A gyerektéma olyan, amiben nincs komprimisszum: vagy akarja mindkét fél, vagy pokol lesz mindannyiótok élete, ha mégis összedobtok egy gyereket a semmire.


Hány évesek vagytok egyáltalán? Nekem te nagyon fiatalnak tűnsz. A kapcsolatotok mennyire stabil?

Néhány info még fontos lenne.

2019. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Tehat ha jol ertem, de vilagra akarsz lokni egy kolykot, csak azert, hogy ezt letesztelhesd, raadasul egy olyan kapcsolatban, ami mar megromlott, es a palid nem is akar meg. Hat te sem vagy a legelesebb kes a fiokban.
2019. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Orvosi úton esetleg nem lehet megpróbálni orvosolni a gondot? Mármint, most ilyen PCOS meg cukorbetegség meg ilyenek jutnak eszembe, amikről biztosan tudom, hogy negatívan befolyásolják a teherbeesést, de életmódváltással, megfelelő gyógyszerekkel mindkettő kezelhető és végül megoldható mellette a gyerekvállalás (három PCOS-es barátnőm van. Kettőnek az első hónapban összejött- haragudtam is rájuk, amikor nekem 9 hónapig tartott teherbe esnem, miközben az ég egy adta világon semmi bajom nincs-, a harmadik meg eddig háromszor szült, mind a háromszor másfél éven belül esett teherbe). Az ilyet, mint endometriózis, méhnyakrák, polip, tudomisén, azokat meg egyébként is kezelni kell, függetlenül a gyerekvállalási szándékodtól.

Szóval, én azt mondanám, hogy tartsd tiszteletben a párod véleményét, és ha nagyon parázol, inkább orvosokkal konzultálj, hogy milyenek az esélyeid. Ha elkezdesz bármilyen kezelést, akkor az már önmagában is egy megnyugtató dolog, hogy úgy érzed, teszel valamit az ügy érdekében.


Azt viszont semmiképpen sem erőltetném rá a páromra, hogy csak azért vállaljon az előtt babát, hogy ő készen érezné rá magát, mert én beijedtem. Ilyet egy jó párkapcsolatban nem csinálunk. Ha nagyon eltérnek az igények az időre vonatkozóan, akkor márpedig szakítani kell, mert ha te most azonnal akarsz ebbe belevágni, ő meg még várna azért egy jó tíz évet, akkor ott nincs kompromisszum, és egyikőtöknek sem szabad a másikat a saját elképzelésére kényszerítenie, teljesen mindegy, mi az indoka rá.

2019. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ezért kéne helyre tenned magadba a dolgot vagy uralni a pánikot.

Beszélhetsz vele erről a félelmedről, hisz fontos, hogy tudja mi zajlik benned, talán meg is tud nyugtatni.

De a pánik rossz tanácsadó, úgyhogy hirtelen felindulásból ne akarj gyerek vállalni.

2019. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Glutén érzékeny vagyok, hátrahajló méhem van, 4 hónapja rengeteg cisztám volt. Most várom a harmadik lányomat. Mindegyik előtt azt kérdezte a doki, hogy sokat próbálkoztunk-e? A válasz, 2-5 hónap között. Ne stresszelj rá. Keress hobbit, sportolj és hagyd a párpd, mert ha,emiatt a hülyeség miatt lelép, még jobban tolódik a gyerekkérdés.
2019. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt milyen igazsagot kene latni? Panikbol felnott emberkent jo otletnek latod, hogy egyfajta tesztkent nekialljatok gyerekkel probalkozni egy amugy is megromlott kapcsolatban... Ez nem egy normalis dolog, es orulj neki hogy legalabb a hapsi racionalisan gondolkodik kettotok kozul. Gyereket nem tesztnek vallalunk, hogy 'lassuk hogy kepes e kihordani a mehem'... Eszem megall.
2019. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, mert bennem is van egy ilyen félelem, de szerintem most azt kellene figyelembe venned, hogy mi lenne, ha egyből sikerülne a baba. Van olyan anyagi helyzetetek, ami megfelelő? A megromlott kapcsolatot nagyon nehéz helyreállítani, és hidd el egy gyerek ebben legtöbbször hátrány, nem előny. Amíg nincs megfelelő háttér, addig a legnagyobb butaság gyereket vállalni.
2019. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mennyire buta vagy🤣 Csináltatnál azért egy gyereket, hogy letesztelhesd, hogy működik e az ivarszerved? Ez a hónap kérdése komolyan, rendesen fájdalmasan hülye. Remélem hamar lapátra kerülsz ezzel a mentalitással
2019. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek igaza van???? Hogyan???

Hiszen neked egyáltalán nincs!

Egy megromlott párkapcsolatba, ami gyanítom, hogy nem házasság (max együttjárás vagy együttélés), mi a fészkes fenéért csinálnál gyereket? Hogy megnyomorítsd?

2019. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy megromlott kapcsolatban, egy fiatalabb pasitól (aki világosan megmondta, NEM akar gyereket) az a legfőbb vágyad, hogy teherbe ess? Keress korban hozzád illő társat, aki vágyik gyerekre, ne egy "megromlott" fos kapcsolatba csináltasd fel magad. Ha a pasidnak lenne esze, már most dobbantana, mert nyilván arra készülsz, hogy "véletlenül" teherbe ess.
2019. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!