Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha irigységet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha irigységet érzek a barátom élete kapcsán?

Figyelt kérdés

Nos, hát előre leszögezem, nekem ez elég kellemetlen téma, és eddig senkinek sem beszéltem róla.


Én 21/L vagyok, ő 30/F, tehát van korkülönbség is köztünk. Több, mint 2 éve vagyunk együtt (kisebb-nagyobb megszakításokkal, de ez most nem ide tartozik).


Én egyetemre járok, és mivel újrakezdtem a sulit, még csak most vagyok másodéves 21 évesen. Jól tanulok, ezzel nincs gond.

A barátom ezzel szemben egy érettségivel meg egy okj-val rendelkezik. Már 10 éve egyéni vállalkozó és hát... fogalmazzunk úgy, hogy rohadt jól megy neki, a legtöbben még 50 éves korukban sem tartanak itt, ahol ő 30 évesen (saját lakás, saját autó, ezek mellett jelenleg is több tíz millió megtakarítás).

Ezzel szemben nekem csak a hobbimból van havi kb 50-60 ezer bevételem, plusz 25 ezer ösztöndíj és még itthonról is kapok valamennyit. Nem panaszkodom, ennyi évesen ez elég nekem, csak a barátom vagyonához képest ez szinte semmi.

Ezen kívül a barátomnak tök jó barátai, haverjai vannak. Kb jobban kijövök velük, mint a saját barátnőimmel. A barátnőkkel tök nehéz időpontot megbeszélni, senki nem ér ár, állandóan fáradtak, elfoglaltak stb. Ezzel szemben a barátom barátai tök spontának, ha más nem, hazafele meló után beugranak egy sörre vagy csak egy kis dumcsira. Tök sokszor hívogatják egymást telefonon, hogy mizu-mizu, csak így pár percekre. Tök jó ez a figyelmesség...

Aztán a harmadik, hogy a barátom családja tök kiegyensúlyozott. Persze, ott sem fenékig tejfel az élet és vannak gondok, de alapvetően az anyja is teljesen kiegyensúlyzott, fiatalos csinos nő, a húga is egy dekoratív aranyos lány. Ezzel szemben az én családom totál defekt. Mármint a barátom szülei is elváltak, de az ő anyja nem lett egy megkeseredett középkorú asszony, ellenben a saját anyukámmal. Meg a bátyám is egy külön sztori. Fáj ilyet kijelenteni, de ő is tipikusan az a karakter, akit gimiben kiközösítenek, ilyen magának való, talán kissé igénytelen is önmagára és a kapcsolataira... szóval nem tudom... persze, szeretem a családom, de sokszor érzem azt, hogy felvállalhatatlan. És ezt fáj bevallani.. :/


Ezek miatt egyszerűen totál azt érzem, hogy irigy vagyok a barátomra és állandó frusztrációt érzek. Ha mesél valami pozitívat, hogy milyen jó napja volt, mert sokat keresett, haverozott stb, ahelyett hogy örülnék az ő örömáének, inkább idegesít és zavar, hogy ő neki miért ilyen jó... és nekem meg miért nem.


Tudom, teljesen abszurd az egész... de nem szeretnék magyarázkodni, elvégre őszintén leírtam, hogy ezt érzem. Nem tudom, hogyan találhatnék erre megoldást. Közvetetten szerintem a veszekedéseink többségének is ez az oka...


2019. dec. 14. 00:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Yawn...
2019. dec. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A családos témához még hozzátenném, hogy a húga 18 éves, tehát korban elég közel áll hozzám és vele is rivalizációt érzek.

Most csak hogy egy példát felhozzak, múltkor megbeszéltük a barátommal, hogy megyünk együtt edzeni meg utána wellnesselni egy ilyen komplexumba. És akkor közli, hogy a húga is jönne... én ezen valamiért annyira kiakadtam, hogy közöltem vele, hogy akkor menjen a húgával, legalább engem megkérdezett volna, hogy mit szólok hozzá. Egyszerűen annyira felcsesztem az agyam, hogy fogtam magam és hazajöttem tőle.

Ez csak egy kis apró példa a sok közül, de ilyenekben nyilvánul meg ez a frusztráció, amit érzek a barátom kapcsán, úgy mindenben.

Meg néha mondja, hogyha elmegyünk egy ruhabolt mellett, hogy ez meg az milyen jól állna nekem (igaza van, tényleg) és adja a tanácsot, hogy szerintem milyen stílusú ruhák állnának jól. De ez is felidegesít teljesen, mert oké, hogy ezt mondja, de nincs nekem arra pénzem, hogy minden héten új ruhát vásároljak... persze ő könnyen beszél, amikor 40 ezerért vásárol magának melegítő ruházatot, én meg örülök, ha negyedennyiért tudok magamnak venni egy egy szezont talán kibíró ócska fast fashion akármit... és ezek egyszerűen annyira idegesítenek.

2019. dec. 14. 00:42
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
A sikeres emberekre nem irigykedni kell, hanem megkérdezni tőlük, hogyan csinálják. Zárkózz fel a barátodhoz.
2019. dec. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok, tanulok, hétvégente a hobbimmal pénzt is keresek... jelenleg ennél többet nem tudok beletenni, hogy "felzárkózzam"
2019. dec. 14. 01:04
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Te tisztességes vagy ő meg mókusként kucorodik össze, ha meglát egy adóellenőrt...
2019. dec. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Azon gondolkozz el, hogy ahogy te most haladsz a dolgaiddal, az előrevetítve 30 éves korodra sokkal előrébb mutat, mint az ő jelenlegi élete.


Ezért nem csípem a "fiatalos negyveneseket" sem, akik velem ismerkednek huszonéves létemre. Többségük örül, ha ott tart, mint én most, én meg finoman szólva nem akarok ezen a szinten ragadni 15 évvel később.


A te munkád gyümölcse is beérik, azzal a különbséggel, hogy neked nem csak a pénzed lesz, ami egy szint fölött tapasztalataim szerint mindegy...

2019. dec. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Rockarc ***** válasza:
60%

Tok mas eletetek van. Legalabb 2 akkora szakadek van koztetek, amivel idovel sem fogsz tudni megkuzdeni. Az egyik a korkulonbseg, nyilvan joval tapasztaltabb, erettebb es a baratai is hasonlo koruak a hozza tartozo erettseggel. Ez imponalo barki szamara. A masik a penzugyi elteres. Meg szepiteni se nagyon tudsz rajta.


Bar most sokan mondanak azt, hogy barmelyik aranyaso osszetenne a kezet egy ilyen pasiert, meg mi kell neked ennel tobb stb, de tobbszorsen alarendelt kapcsolatban vagy, amitol iszonyu kenyelmetlenul erzed magad. Leirni le tudtad az erzest, de pont a lenyeget nem latod, hogy miert alakult ki benned es miert rossz ez. Tenni se tudsz ellene. Nem vagytok egymashoz valok, hiaba az alomsztori. Ekkora kulonbseg nem egeszseges egy parkapcsolatban. Rajtad mulik, meddig orlodsz ebben. A lelkedre figyelj oda, mert ha azt ledaralod, draga lesz es sokaig tart, amig helyreteszed.


Masok persze maskepp latjak. En csak azert irtam le, hogy lass egy ilyen velemenyt is, ha elgondolkozol a valaszokon.


43F

2019. dec. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Rockarc megint jót írt.


Leírásod alapján, a barátod 8általánossl is megcsinalta volna a szerencséjét.

Vannak ilyen emberek.

Olyan mintha nem is dolgozott volna a szerencséért ugye?


Ez csak felfogás kérdése. Az ilyen nagyon laza embereknek, bejegyzés nőnek a dolgok.


Én a te helyedben nem.maradnek vele együtt.

Állandóan rosszul érzed magad, önbizalmad sosem lesz egy ilyen ember mellett.

N.fogod tudni értékelni azt,ami neked van.

2019. dec. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a "tart valahol" dolgot kéne kiirtani a fejekben. Megél belőle, akkor nem mindegy, mennyit keres? Mindenki ugyanolyan urnába/gödörbe tart az életében, olyan mindegy, hogy aranyozott betűk lesznek e rajta, vagy sem :D De komolyan. Ez a "tart valahová" itt tart ott tart, nem tart ott dedót el kéne felejteni.
2019. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is ekkora a szakadék, de engem ez csak ösztönöz. Ne úgy fogd fel, hogy irigy vagy, hanem hogy te is itt szeretnél majd tartani ennyi idősen. Tanulj tőle. Az én családomban pl senkinek nincs diplomája, a pároméban meg mindenkinek. Sok év halogatás után elkezdtem a levelezőt, mert láttam a családjában,hogy mennyivel többet számít az életben,ha valakinek van diplomája. Inkább motivációnak fogd fel az egészet, mint irigységnek.
2019. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!