Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjemnek maradandó betegsége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemnek maradandó betegsége lett. Azóta elakar hagyni. Hülye vagyok, ha nem hagyom el? Volt már hasonló valakinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjemnek maradandó betegsége lett. Azóta állandóan azt mondja, hogy Ő nem akarja tönkre tenni az életünket - ő elakar engedni és hülye vagyok, ha nem hagyom el, mert az összes orvos azt mondja, hogy ő már nem tud meggyógyulni. Én nem akarom elhagyni SOHA! Nem baj, hogy baba beültetés előtt álltunk. Ő nem tehet erről a balesetről, de olyan sérülése lett, hogy Ő így nem akar élni és főleg nem mellettem...

Volt már hasonló valakinek???

Köszönöm, ha elmondja!



2019. dec. 14. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó lenne, ha elmondanad mi a baja, mert a maradandó betegség elég tág fogalom.
2019. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Kifejthetnéd bővebben!

El tudja magát látni majd egyedül? Tud majd munkát vállalni valaha? Tud segíteni a gyerek körül?

Ezért lenne jó tudni, hogy milyen maradandó betegsége lett, mert szerintem nem mindegy, hogy mondjuk megvakult, vagy tolókocsiba került.

2019. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

2#

azért, mert vki megvakul, kerekesszékbe kerül, el kell hagyni? Majd az idő eldönti, tudnak-e együtt élni a megváltozott - akármilyen - képességgel. Hogy kit hagynék el? Ha valóban embert ölne, de tényleg vagy nem vállalná a tettének a következményét. Nyilván, attól függ, hogy mit tett. De betegség miatt, hát nem tudom...


Kedves Kérdező, igen, könnyebb úgy válaszolni, ha tudjuk, mi történt, de meg is értelek, ha nem írod le. A lényeg, mond azt, hogy majd az idő eldönti, ne a férjed döntse el. Aztán lehet, hogy valóban nem fogtok tudni együtt élni a megváltozott helyzettel, de ki tudja. Vannak kerekesszékes, látássérül, stb. családok, időnként lehet olvasni az újságban egyik másik betegséggel kapcsolatban. Ok, nyilván mindenki azt hisz el, amit akar - ezt most hagyjuk. Majd az idő eldönti, én ezt mondom, írom.

2019. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Vagy írd le a sztirid normálisan, vagy ki se írd! Az AIDS ugyanúgy maradandó betegség, mint a tejérzékenység.

És azért van különbség a kettő között.

2019. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#3: Írja, hogy beültetés előtt állnak.

Ebben az esetben azt igenis át kell gondolni, hogy ha a kérdező is kiesik a munkából, mert mondjuk veszélyeztetett terhes lesz, akkor mennyiből kell megélniük.

Nem mindegy, hogy javítható/fejleszthető/megszokható az állapota (pl. agyvérzés után) vagy ez az állapot megmarad (végtag vesztés).

Ilyen esetben sem hagynám el a férjem. De egy gyerekvállalást átgondolnék még egyszer.

De ez én vagyok, és én le tudnék mondani a gyerekről, megbánás nélkül. Más meg nem.

2019. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Autóbaleset érte, ahol majd nem ott maradt. Megsérült az agy az a része, ami sok mindenért felelős. :-(

Én hiába mondom, hogy akkor is jobb neki, mert legalább szerető családi háttér veszi körbe. De Ő azt mondja, hogy nem akar minket tönkre tenni. Azt is fontolgatja, hogy otthonba viteti magát - ezt úgy sem engedném meg!!!

El tudja magát látni egyedül, csak sok mindenre nem képes.

Nem hiszem, hogy tud munkát vállalni valaha.

Segíteni tud a gyerek körül.

A tolókocsiból ki fog kerülni, de nem bír majd hosszú utat soha sem.

Azt mondja keressek egészséges embert, Ő nem akar minket tönkre tenni! :-(

Hogyan tudom elmondani, hogy továbbra is rá van szükségünk???!!!!!!!

A beültetést sem akarja már. :-( Sőt a jegyűrűt is vissza akarta adni. Azt mondta Ő már nem méltó hozzá. :-(

Mindig lesz miből megélnünk. Én mindig többet dolgoztam és dupla keresetem volt.

Köszönöm.

DE MÉG MINDIG NEM TUDOM HOGYAN MAGYARÁZZAM EL NEKI, HOGY AKKOR IS Ő KELL ÉS NE AKARJON EZÉRT ELHAGYNI???

2019. dec. 14. 21:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván neki is óriási sokk ez a helyzet, talán idővel megtanul együtt élni ezzel. A gyerektémátegyétek most félre, koncentrálja tok az ő testi és lelki rehabilitációjára.
2019. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, de olyan nehéz talpon maradva könyörögni azért, mert nem tudom hogyan kell megértetni, hogy nekünk, akkor is ő kell. Köszönöm :-)
2019. dec. 14. 22:05
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, lehet friss még neki és időre van szüksége. Nehéz most mindenkinek, de szerintem leginkább neki. Szerintem jòl jönne egy pszihològus és ha sikerül feldolgoznia és nem egy "selejtként" hanem ùjra értékes emberként tud magára gondolni, akkor nem is akarja, hogy elhagyd majd. Kitartás, sok erőt nektek.
2019. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pszichológussal nem akar beszélhetni! Már felajánlottam.

Tényleg selejtnek érzi magát és hiába mondom, hogy Ő UGYANAZ, AKIT IMÁDOK ÉS AKI MELLETT MINDENÁRON KITARTOK! Erre mindig azt mondja, hogy ez a baj! Ez nagy baj! :-(

2019. dec. 14. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!