Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogyan oldanátok meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan oldanátok meg az alábbi helyzetet? Ki mit reagálna erre? Volt/Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal élek együtt, vagy is ő már nem nagyon lakik itt velem, mert főként a párjával (nem igazi apukám) van. Van barátnőm, aki szintén a szüleivel él. Mivel mi csak "ketten" élünk egy viszonylag nagy lakásban anyuval és alig van itthon, felajánlottam a barátnőmnek, hogy költözzön ide. A barátnőm erre nemet mondott. Anyuval amúgy jól kijönnek. Ő szeretné, ha mi ketten külön költöznénk, ezt szeretném én is. DE! Anyu sajnos, nagyon rossz anyagi helyzetben van (bar listás), így valamilyen szinten támogatnom kell. Azt viszont nem tudom vállalni, hogy elköltözök albérletbe a barátnőmmel, vagy akár fizetek egy nagyobb hitelt és mindezek mellett még segítek anyunak is. Nem keresek rosszul, de erre nincs anyagi fedezetem. Ilyen helyzetet hogyan megoldani? Még kb. 2 évig kellene támogatnom anyut, utána már nem mert lejárna a sok hitel (amit amúgy azért szívtunk be, mert rokonnak segítettünk és ő nem fizeti). Addig milyen megoldás lehet? Van valaki hasonló helyzetben? Arra gondolok hogy van itt köztetek olyan, aki azért nem tud elszakadni otthonról, mert támogatni "kell" szüleit? Persze nem lenne muszáj támogatni anyut, de azért én nem teszem meg azt, hogy ki iskoláztatott, felnevelt én meg lesz@arom a fejét, mert nagyfiú lettem...
2018. máj. 19. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Hát akkor így a barátnőd fejét szarod le. Ezek szerint azt megteheted.
2018. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen helyzetben szerencsés lenne, ha a barátnőd fizetne némi albérleti díjat és a rezsi rá eső részét.
2018. máj. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
#2, a barátnő nemhogy nem fizet, de egyáltalán sehogy nem hajlandó oda költözni, és jól teszi.
2018. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha anyukád szinte mindig a párjánál van, akkor "költözzön oda" amíg lejár a hitel, a barátnőd pedig oda hozzád. DE FONTOS, hogy anyukád tényleg tartsa magát ehhez, és ne járkáljon a nyakatokra, egy az, hogy ritkán, kettő az, hogy szóljon, három az, hogy ne aludjon ott, mintha "otthon lenne". Amint lejár a hitel, költözzetek külön a barátnőddel, anyukád pedig vissza, vagy véglegesen a pasijához, és akkor megszűnne ez az albérlet.


Igaza van a barátnődnek, én sem költöznék semmi pénzért sem oda úgy, hogy az anyósom rendszeresen ott van.


Én ezt az egyet látom egy kompromisszumos megoldásnak, de most nyilván jönni fognak azok a kommentek, hogy mit képzelek hogy anyós-jelöltet kitúrni a lakásból.. Hát valamit valamiért. Ha a gyereke támogatását akarja, a gyereke meg haladni az életben a párjával, akkor valahogy meg kell oldani a dolgokat.

2018. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen esetben el kell döntened, hogy anyukádat támogatod-e tovább, vagy a saját életedet éled. Hány éves vagy, barátnőddel mennyi ideje vagytok együtt?

Nehéz ez a helyzet, én értem, hogy nem szeretnéd anyukádat sz*rban hagyni, meg hogy kötelességednek érzed, hogy segíts rajta, de azt sem várhatod el a barátnődtől, hogy ilyen körülmények között odaköltözzön. Hiába mondod, hogy ritkán van otthon anyukád, hiába jönnek ki jól, az ilyen "szülőnél élünk együtt"-dolgokból nem sok jó szokott kisülni. Anno én is együtt voltam egy fiúval, ugyanez volt a szitu, hogy anyjával lakott, aki sokszor a párjánál aludt. És ott is felvetette a srác, hogy költözzek oda hozzájuk. De engem taszított a gondolat. Ilyenkor nem lehet saját közös szokásokat kialakítani, mert alkalmazkodni kell a szülő(k)höz, ahhoz, hogy ők mit hogyan csinálnak, ráadásul az odaköltöző fél sehogy sem tudná otthonának érezni a helyet, neked hiába az. Meg más az, hogy jóban vagyunk a párunk szüleivel, ha csak időnként találkozunk, meg más az, hogy együtt kell élni vele.


Szóval sajnos nem nagyon van megoldás. Vagy maradsz édesanyáddal, hogy támogasd, de akkor számolnod kell annak a veszélyével, hogy a barátnőd nem fogja jól viselni, vagy pedig a saját élet mellett döntesz, és elköltözöl otthonról.

Egyébként az én szüleim is nehéz anyagi körülmények között vannak, és félig-meddig erre hivatkozva a bátyám ott él velük a feleségével. De olyan szinten nem jönnek ki egymással, anyuék már ezerszer inkább élnének nélkülük, inkább lemondanak az ő anyagi segítségükről, és megoldják valahogy, de nagyon árt mindkét oldalnak, hogy egy fedél alatt élnek.

Szóval gondold át.

2018. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Okés, lehet ezt játszani, de értelmes nő NEM fog odaköltözni csak azért, mert te képtelen vagy elszakadni anyádtól.


Emellett NEM a te dolgod az Ő hitelét átvenni és nyögni évekig, mert SAJÁT MAGÁNAK keverte a szart, ami miatt bar listás lett - nem a rokonokra kell fogni, hogy nem tud bánni a pénzzel.


Gondolkozz el ezen, ha támogatod, meg fizeted anyud hitelét, akkor újabb és újabb hülyeségekre fog pénzt elszórni, mert "úgyis kifizeti a gyerekem" (aki mellesleg segghlye)


Neked a SAJÁT életedet kéne elkezdni építeni - akár magad, akár csajjal, nem a másét helyrehozni, amit ő krt el.

2018. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem is próbáltak rávenni, hogy adjak kölcsön 400 ezret, meg vegyek fel hitelt xy nevére.


Kiröhögtem, és a továbbiakban pont nem érdekelt a nyűgje. Az, hogy ő elszórja a saját pénzét saját döntésből egyéni probléma, engem hagyjon békén.

2018. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!