Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek neki, mivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek neki, mivel zökkentsem ki, hogy változzon ez a pocsék helyzet?

Figyelt kérdés

Párom 39 éves férfi,elvesztette az állását és nem sikerül újat találnia,de ennek már 11honapja vagyis lassan egy éve.Nehéz állást találni,nem is basztattam emiatt de már kezd elegem lenni.

Nem dolgozik csak egésznap fekszik játszik a számítógépen vagy facebookozik, meg zabál.Van,hogy ágyban találom pizzás dobozokkal ölében a laptop mikor haza érek munkából.Mintha már nem is érdekelné az egész ,nem is akar már dolgozni úgy tűnik néha.Az itthonléte alatt meg is hízott jócskán.Nem depressziós ,mert jo kedélyű elvan így.Csak én meg lassan megőrülök. Sokat dolgozom, egyéni vállalkozóként nem egyszerű és hazamegyek is ez fogad.

Nem kidobni akarom vagy bántani őt csak változást !!

Ha valamit nem írtam le kérdezzetek


30N



2019. dec. 16. 12:26
1 2 3 4
 21/32 Rockarc ***** válasza:
76%

Informatikuskent sem egyszeru a helyzet. A legtobb HR-es azt se tudja, eszi-e, vagy isszak. Raadasul mar ritka az olyan ember, hogy informatikus, rengeteg agra szakadt az informatika. Rengeteg olyan pozicioval keresnek meg engem is, amit remalmomban sem szeretnek csinalni. Volt olyan, hogy beadtam valahova az oneletrajzom, es egy masik poziciora hivtak be interjuzni. Persze ezt mar csak ott mondtak meg. Probaltam kulturaltan megkerdezni, hogy ez most akkor mi volt? Hat kell nekik egy olyan ember es megprobaltak. Volt olyan bank, ahol mar a 4. koros interjun is tul voltam, cirka 3 honapba kerult es visszahivtak egy kovetkezore. Mondtam nekik, hogy mar targytalan, kozben elhelyezkedtem.


Mindezek ellenere szerintem max fel ev, amikorra mar fel kell tudni mutatnia ajanlatokat. En kaptam tobbet is, de vissza is utasitottam sorban, mert nem talalkoztak az elkepzeleseimmel. Aztan a vegere megkaptam 3 tuti ajanlatot egyszerre, barmelyiket elfogadtam volna, ami eleg komoly dilemmat okozott. Hogy hol voltak ezek addig? A fene tudja. De mindenkinek maskepp alakul.


A ferjed nem tudom mit csinal es hogyan, de lathatoan kihivasokkal kuzd. Nem tunik egy eletrevalo embernek, semmi nem garantalja, hogy ez 2 ev mulva ne kezdodne elolrol. Nem tudja megoldani a problemait, az eletet. Abbol kiindulva, hogy az elozo helyerol sem o lepett ki, hanem elvesztette, nekem egy ilyen langyos vizben ucsorgo embernek tunik. Valojaban most sem csinal mast. Tudom, nem akarod kidobni, de szerintem kezd el ujragondolni a kapcsolatotokat, mert o lathatoan nem tudja a magaet beletenni. A fekezett habzasu ferfiakra nem szokott kereslet lenni. Lehet te latod benne a jovot, de o sajat magaban nem. Tok mindegy mennyit keres, ha csak 200.000 forintot, azt beszorozva 11-el, siman 2 millio felett van. Ez mar eleg komoly, biztosan megerzitek, nyaralas stb.


Szerintem nem jol valasztottal annak idejen, egy illuzio volt csak, egy alom, es ez a tehetetlenseg a valos arca. Hogyan akarsz egy ilyennel gyereket vallalni? Sajat magat sem tudja eltartani. Kulonben is, ha akkora spieler lenne, akkor freelancerkent is siman el tudna lavirozni. Ha meg nem, akkor pedig meg mindig ott vannak a kepzesek, en rengeteget megcsinaltam, munka kozben, meg azon kivul is. Tele vagyok mindenfele certifikacioval, mert mindig van mit tanulni. Ez az ember leallt, megrekedt, vissza fog huzni fizikalis, anyagi, erzelmi szinten. Itt az ultimatum sem segitene, az emberrel van gond. Nem irtad, hogy miota vagytok egyutt, de neked is ujra kene gondolni a prioritasaid, hogy kit es mit akarsz magad mellett tudni. Ha most ismerned meg, siman tullapoznal rajta.


43F

2019. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos hasonló cipőben vagyunk, voltunk.

Én tudtam, hogy tényleg keres állást a férjem, mert volt olyan nap, mikor két interjúra is elment. Utána megbeszélté velem, hogy mit mondtak, érdemes-e megpróbálni, stb.

Pár hónap után úgy döntöttünk, hogy annak semmi értelme, ha feketén, szürkén, 2-3 óra minimálbérre bejelentve dolgozik napi 12-14 órát, éhbérért. (Vendéglátás.) Úgyhogy most elvégez egy OKJ-t, új szakmát tanul, ami érdekli és tehetsége is van hozzá, és pár hónap után vállalkozást tud indítani.

Tanulás mellett viszi a házimunka oroszlánrészét.

Azt biztos nem néztem volna egy évig, hogy film nézés közben zabál.

2019. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem anyagi dolgok miatt választ az ember párt ,vagyis én nem..

És az is hozza tartozik,hogy amikor fél évet én jártam iskolába és ő dolgozott ,akkor ő sem szólt egy rossz szót sem.

Énis türelmes voltam és vagyok is csak nem látok kiutat.

2019. dec. 16. 16:19
 24/32 A kérdező kommentje:

Kedves 22es válaszoló,mit tanul a férjed ? Privátban is jó.


Sajnos én nem állok jól anyagilag finanszírozni már az új végzettséget is neki,de mint lehetőség felvettem aztán ha szeretné valahogy kispóroljuk.

2019. dec. 16. 16:28
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
De te iskolába jártál, ő meg nem csinál semmit. Ez nagy különbsèg.
2019. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Te már túlontúl türelmes vagy, nem kell ajnározni. Van vègzettsège, nem is rossz, van munkatapasztalata, ne magyarázza be, hogy nem talál munkát. Nem áll meg az èlet attól, mert egy munkaviszony vèget èrt. Szedje össze magát, eleget pihent már.
2019. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi lett végül? Beszéltél azóta vele?
2019. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Upwork-ön már rég visszanyerte volna az önbecsülését!
2019. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

BP?

Hogy érted, hogy nehéz állást találni? Hol? Magyarországon élsz? Ez egy pöcegödör, de az nem talál 3 napon belül munkát, aki nem akar. Menjen ő is vállakozónak, és netpincérezzen, vagy nem tom...

Ti hülyék vagytok. Te a leginkább, mert ezt hagyod. Ő meg egy féreg, mert ezt teszi.

11 hónap, óh istenem...

2019. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Nem Bp ,Borsod megye. Itt tényleg nehezebb saját tapasztalatom is ez, én is a diplomámmal nem kellettem és most műkörmös vállalkozóként jobban keresek.

Most adtam neki egy kis haladékot még,az a baj,hogy az ő vállalkozóvá válásának költségeit vagy egy tanfolyamot már nemtudnám pluszban fizetni.

2019. dec. 19. 20:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!