Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítani ezért vagy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani ezért vagy csak hisztis vagyok az események miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal 3 éve vagyunk együtt, egy éve együtt is élünk. Jól működik a kapcsolat, mindketten dolgozunk. Eddig nem is volt komolyabb problémánk, talán azért esik ez most olyan szarul.

Szóval, november elején édesapám öngyilkosságot kisérelt meg. (az ok mellékes) Négyen vagyunk testvérek, de csak én látogatom rendszeresen aput, vannak szokásos apa-lánya programjaink. Így sajnos, én találtam rá. Miután elvitte a mentő, felhívtam a párom, hogy jöjjön be a kórházba hozzám. Ő azt mondta nem akar, inkább otthon marad pihenni.

Két hétre rá, meghalt az anyukám felöli nagymamám. Nem kisért el a temetésre, mert ő nem akar azért szabadnapot kivenni. Egyáltalán nem érzem, hogy támaszom lenne a gyászban.

Plusz, két hete volt a kutyámmal ÜB 5-ös vizsgám és nem jött el megnézni, mert nincs kedve hétvégén reggel 7-kor kelni.

Ezek után megfordult a fejemben a szakítás. Jó volt a kapcsulatunk, de a problémák óta nem támogat, nem érzem támasznak. Szerintetek?

Köszi, ha valaki végigolvasta.


2019. dec. 20. 07:54
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Dehogy fog. Eszedbe se jusson hozzámenni, vagy gyereket szülni ennek a taplónak. Senki sem szeret temetésre járni, de a végtisztesség megköveteli. Az hogy nem kel fel szombaton korábban, az meg azt jelenti, hogy le vagy szarva
2019. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A párod nem az a férfitípus, aki nehézségek, baj esetén melléd áll, vagy kitart melletted. Inkább magadra hagy a problémáiddal.

El lehet gondolkozni a 10. válaszoló szövegén, hiszen saját magáról írt, feltehetően valóságot, de én is a többségi válaszolók nézetével értek egyet.

2019. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

Az egy dolog, hogy mondjuk nem szívesen megy kórházba, temetésre. A párjáért, akit megrázkódtatások sora ért, talán megtehetné.

De emellett totálisan hiányzik a megértő, nyílt kommunikáció. Semmi sem utal rá hogy érzelmi támaszt adna Neked kérdező. Se a jó, se a rossz dolgokban.

Ne szenvedj tovább ebben a kapcsolatban, tudom, nem hiányzik még egy szakítás is így az ünnepekre, de magadra és a feldolgozásra tudsz majd koncentrálni, nem lesz ott ez a tapló hogy még jobban lehúzzon.

2019. dec. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Bajban, nehézségben mutatkozik meg igazán, hogy mennyire számíthatsz a másikra. Ő most kétszer is bebizonyította, hogy szarik rád, ha épp nem kényelmes neki támogatnia, bebizonyította, hogy nem számíthatsz rá. Neked kell eldöntened, hogy ez nálad szakítóok-e, nálam az.
2019. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Adj magadnak egy hasznos ajándékot karácsonyra, és lépj ki ebből a kakiból, mert ez nem kapcsolat.

Hidd el, hogy ez, percet sem érdemel olyan férfi az életedből, aki a lelki problémáid, vagy a panaszaid elintézi annyival, hogy hiszti.

Sok nő úgy fél ettől a szótól, hogy szinte bármilyen megaláztatást elvisel, csak jajj, hisztisnek ne gondolja az ő kis drágája, és erre hivatkozva el ne hagyja.

Most őszintén, mit nyersz vele, hogy nem szakít, ha mindent lenyelsz neki? Egyedül kell szembenézned mindennel, se örömödben, se bánatodban nem osztozik. Csak plusz egy főre moshatsz cserébe.

Mit nyersz te? Szexet? Tudod te, hogy fiatal nőként milyen egyszerű szexhez jutni?

2019. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A párod egy önző ember. Csak a maga kényelmét nézi. Nincs empátiája, beleérzése a másik problémáiba, sem segítőkészsége.
2019. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ha valaki még emlékszik ránk, és érdekli: kitettem.

Azt még lenyeltem volna, hogy nem támaszom. Nem akartam az érzelmi válságomat tetézni egy szakítással. De, én fizettem édesapám kezelését, a saját pénzemből, saját keresetből, és amint elkezdett ezért cseszegtetni, hogy pazarlom a pénzem, és inkább vegyek neki üléshuzatot a kocsiba, mert annak van értelme. Szó szerint azt mondta, hogy pénzpocsékolás a defektes apámra áldozni. Még aznap kihajítottam. Most apu él velem, amíg rendeződik, most egymás támaszai vagyunk. :)

Sokkal jobb nélküle, nem is értem mire pazaroltam 3 évet.

2020. máj. 23. 20:46
 18/18 anonim ***** válasza:
Helyes döntést hoztál. A volt párod egy önző paraszt. Remélem, megkapta Tőled a beosztását! Sok sikert a továbbiakhoz!
2020. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!