Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy segítsek a páromnak, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy segítsek a páromnak, ha nincsenek céljai?

Figyelt kérdés
Három éve vagyunk együtt, tavaly érettségiztünk mindketten. Én egyetemre mentem, mellette dolgozom, ő pedig elkezdett egy képzést, de úgy érezte ez nem az ő útja, így otthagyta az egészet. Ez kb. két hónapja volt, azóta se tudja mit szeretne tanulni, vagy hogy merre tovább. Azt veszem észre rajta, hogy már nem is érdekli. Egy fontos neki, hogy sok pénzt keressen és vehessen egy autót magának. Ezen kívül semmi más nem érdekli, ami nagyon bánt engem, mert megbeszéltük, hogy hamarosan összeköltöznénk. Így viszont ez nem fog menni. Bármikor ha felhozom, hogy nézelődött-e szakok/szakmák után, vagy esetleg munkahely után, azt mondja nem akar beszélni róla és veszekedésbe torkollik az egész. Többször megfogadtam, hogy én már nem foglalkozom ezzel, viszont nem tudom csak nézni, ahogy tönkreteszi az életét azzal, hogy semerre nem megy tovább. Hogyan segíthetnék neki?

2020. jan. 2. 12:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem értem miért kell a kérdeződ kikezdeni.

Második olvasásra sem látok olyat, hogy "ott fogom hagyni ezt a semmirekellőt, ha így folytatja".


Egy elég sok emberre jellemző problémát vázol fel és segíteni szeretne.


Sajnos én 30 évesen sem tudom, hogy mi érdekelne, ettől függetlenül van diplomám és dolgozom is. Életem során bármi ami elkezdett érdekelni valamennyire nagyon hamar meguntam.

Barátnőm nekem is szokta mondogatni, hogy örülne ha megtalálnám azt amit szeretek csinálni és nem csak úgy bejárnék a munkahelyemre elvégezni a feladataimat, hanem szeretném azt amivel foglalkozom.

Egyáltalán nem úgy élem ezt meg, hogy fenyeget vagy bármi ilyesmi, csak velem ellentétben ő imádja a jelenlegi munkáját és tudja mi a különbség, ha az ember úgy megy be hogy elvegetál vagy amikor vasárnap szinte várja a hétfő reggelt.


Az autókhoz egyébként ért is vagy csak vezetni tudja? Mert ha szeret bütykölni stb. akkor miért nem próbálkozik autószereléssel? Legalább azt csinálná amit szeret.

2020. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Van munkám, mint millió férfinak az országban. Ill. 100x ennyinek az Eu-ban. Keressgélj közöttük.
2020. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

". Nem idegeneket akarok megkérni, hogy döntsék el ez most lustaság-e, vagy épp el kéne-e hagynom őt. Segíteni szeretnék neki megtalálni azt, amit élvezettel tudna csinálni, hogy legyenek céljai és lelkesedése."

Tömören: Lófaxt

Részletesebben. Több ismerősöm rokonom ilyen. Nekik fix x re be van vésve az életükbe, hogy nem dolgoznak, nem tanulnak. Ez a szokásuk évtizedek alatt sem változott. Általában szerencséjük volt a szüleik, nőik, pasijaik eltartották őket. Ill. Nyugat Európában, ahol van szociális háló az állam.

2020. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

11-es nagyon köszönöm! Érteni annyira nem ért hozzá, de én is javasoltam ezt neki, viszont azt mondta ezt csak hobbiként tudja sajnos elképzelni, azt mondja nagyon "piszkos munka" . (Nem finnyás, szeret bütykölgetni, csak állandó a nem tudja elképzelni). Érdekli még az informatika is, programozó képzésen volt, az nem jött be neki. Most a logisztikán gondolkodott, de ma ezt az ötletet is visszadobta.

Gondolkodtam, hogy pályaválasztási tanácsadásra elvinném, de nem tudom azok mennyire hasznosak.

2020. jan. 2. 15:08
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták a többiek van terve: autó és csajozás

De nyugi ezekért nem tesz semmit, tehát nem nagyon fog bejonni a képbe egyelőre egyik sem.

Gondolom otthon el még szülőkkel, na majd ha ők megunjak a fiuk penzeleset, na majd akkor kezd el kapalozni valamerre.

De még akkor sem kell nagyon izgulnod, hisz érettségivel nem fog olyan állást kapni, amivel hamar eloteremtheti a csajozós verdát.

Viszont ami neked rossz hír, h így valóban nem fog haladni az osszekoltozos projekt, hacsaknem akarod eltartani a kedvesedet.

2020. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként mit tud ez a srác hogy ragaszkodsz hozzá? Gondolom azt a nimbuszt lovagolja még hogy ő volt a suli szívtiprója. Ideig óráig még bűvkörében tarthatja a magadfajta lányokat de aztán a versenyről szóló élet további szakaszában kenyérrel megeszik azok akik a tükör előtti tollászkodáson túl is értenek ehhez ahhoz pl pénz kereséshez/egzisztencia építéshez
2020. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Majd segíthetsz azzal, hogy ügyeket intézel helyette, plusz vezeted a háztartást, miközben ő fekszik a pizzás dobozok között. Csodálatos életed lesz mellette, komolyan. Majd leordít, ha néha említeni mered, hogy lusta.
2020. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem volt a suli szívtiprója sose, osztálytársak voltunk, mindkettőnknek ez az első (és reméljük utolsó) kapcsolata🥰
2020. jan. 2. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!