Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ennek így értelme?

Figyelt kérdés

2 éves kapcsolat, bőven felnőttek vagyunk. Egyáltalán nem mondanám nyugodtnak a kapcsolatunkat, elég sokat veszekszünk. Hatalmas viták is vannak, de a vége mindig az, hogy meg tudjuk beszélni, mit hogyan kellene, hogy jobb legyen és van is változás.

A veszekedések közben úgy érzem, nincs értelme az egésznek, el vagyok keseredve, hogy megint veszekszünk, de utána annyira közel kerülünk egymáshoz, azt érzem, hogy előre haladunk, ez a veszekedés is kellett hozzá. Mindig mélyül közöttünk ilyenkor a kapcsolat.

Szóval meddig tart még ez? Vagy mi ezt hozzuk ki egymásból? Vagy ez csak csiszolódás?

Azért elég fárasztó ez az intenzív (mindenhogyan az) kapcsolat.

Valakinek tapasztalata?



2020. jan. 5. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagy kérdés, hogy a párod is ugyanazt érzi-e a civakodások után, mint Te, azaz szorosabb lesz utánuk a kapcsolat köztetek (vagy csak ezt mondja, Te pedig elhiszed neki)?
2020. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mondja és úgy érzem.

Miért lenne jó neki, ha hazudna ebben?

2020. jan. 5. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha az általad írt heves viták valóban csak véleménycserék, akkor még (félig-meddig) rendben is volna, de ha jön az "Az anyád, te hülye, szájon váglak...", akkor már régen rossz.

Hogy miért mondja a feltett kérdésre a párod is ugyanazt? El tudom képzelni, hogy ezzel akar(-hat) végét vetni az eredménytelen vitának. Jobb a békesség.

Azért a legártatlanabbnak tűnő viták, véleménycserék is rendelkeznek bizonyos tűrési határral, miket túllépve szakad a cérna. Ezeket mérlegre téve most már magadtól kérdezd meg, hogy van-e így értelme. Könnyen lehet, hogy van, de ellenkezője is lehet. Mérlegelj.

2020. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, a veszekedesek nem így zajlanak. Kiabálunk, esetleg sírunk, de nem beszélünk így egymással. Egyszer a nyáron lehülyeztem, de ennyi volt a max.

Miután kikiabaltuk magunkat, többnyire ő nyugszik meg előbb, jön, hogy beszéljük meg, és előrevivő kérdéseket tesz fel: hogy legyen, hogy kéne. Nekem és neki is.

Utána pedig jön a jó érzés, hogy sikerült megbeszelni, mélyebb dolgokról beszélni, kibeszelni, stb. Tök közel vagyunk egymáshoz.

2020. jan. 6. 06:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem akarnék vitákon keresztül "előrébb jutni".

EZ igazából nem haladás, csak egyhelyben toporgás.

2020. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt a mostani helyzetet kibírja-e vajon a kapcsolatotok egy életen át?

Eben magad is kételkedsz (ezt írod a kérdésedben). Nem lehetne néha-néha úgy, hogy Te légy az, aki odamegy a másikhoz "megbeszélni"? Nem tartasz attól, hogy megunja?

Arra törekedjetek, hogy ne legyenek kiabálásokkal kísért véleménycserék, különben - hidd el nekem - válás lesz a vége!

Ffi.

2020. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
A legnagyobb probléma az, hogy nem tudtok kommunikálni és ezért vitáztok. Probáljatok meg a problémákról asszertív módon beszélni. Ha nagyon megakarjátok menteni a kapcsolatot akkor menjetek el valamilyen szakemberhez, akitől eltudjátok sajátítani a megfelelő kommunikációs stílusokat, elkerülve evvel a vitákat.
2020. jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Marcsii55 ***** válasza:
52%
Szia én is ebben a helyzetben voltam. Én először megkérdezném hogy ő mit szeretne, majd elmondanám neki én is . De ha lenne időm és elegendő pénzem elmennék kikapcsolódni valahova csak én és eltudnék gondolkozni hogy mit szeretnék. De az a baj hogy ez tényleg csak egyhelyben toporgás.
2020. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Marcsii55 ***** válasza:
52%
Ja és a legfontosabb ha valami bánt mond el neki akármennyire is fáj ne várd meg azt hogy mind a ketten felmérgeljétek a másikat. Sok sikert 😁👌
2020. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kellene egy kicsit fejleszteni a konfliktuskezelést és a stresszkezelést.


Egyáltalán nem mondom, hogy hazudjátok a szart finomnak, és azt se hogyha az egyik félnek valami rossz, és a másik nem hajlandó tudomásul venni, akkor az hagyja rá, de nem ordítozással, veszekedéssel kéne egyből kezdeni, hanem azzal, hogy eleve az a szándék, hogy megértitek egymást, hogy egyből a célra törekedtek. Nem az a lényeg, hogy ki a hangosabb, hogy kié legyen az utolsó szó, hanem az, hogy mindenkinek jó legyen, és arra kell keresni a megoldást, hogy azt hogyan tudjátok elérni, nem? Lehet ezt tanulni, és azt is, hogyha kezd durvulni a helyzet, akkor azt felismerni, és megszakítani, és a jó irányba terelni. Ha káromkodósak vagytok, az nem feltétlenül gáz. Sokan azért veszekednek ilyen helyzetben, mert véresen komolyan vesznek mindent és önmagukat is, és semmi humorérzékük nincsen, pedig egy rakás piti dolgot el lehet ütni ártalmatlan poénnal, ami nem sérti a másikat, inkább elveszi a sértés élét, aztán szeretettel keresni a megoldás. Az szintén szar, hogy csak elpoénkodásig jut el valaki, és magával a problémával nem hajlandó szembe nézni.

2020. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!