Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el finoman a menyasszonyomnak hogy egész egyszerűen nem szeretek templomba járni?

Figyelt kérdés
Hébe-hóba még kapcsolatunk elején el mentem vele, gondoltam annyiba nem hallok bele. Azonban karácsonykor a sorozatos templomba járás megtört valamit bennem. Ne gondolja senki, hogy ateista vagyok. Csak szerintem az egyház és a papok is sokszor hülyének nézik a hiszékeny és lelkileg gyenge embereket. Nem akarom megbántani ezzel az indokkal keresnek valami finomabb indokot a templom járás hanyagolásához

2020. jan. 12. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne ezt megindokolni? Nem mész, azt' kész.

Kérdezi, miért nem?

-csak.

2020. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs finomabb indok, minden vasarnap faj a fejed, az hihetobb? Mondd el neki oszinten.
2020. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
És az miért olyan nagy bűn, ha valaki ateista? 🤔
2020. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ezt eroltetni nem lehet, egyszeruen mond meg, hogy nem szeretnel menni. Feltehetoen a menyasszonyod megerto, valamint tudja, hogy semmi ertelme az ilyesmit eroltetni, es bar lehet hogy nem esik neki jol, de belatja, hogy nem tud mit tenni, es nem fog korulotte lamentalni, rabeszelni, haragudni erte, stb.


Egyebkent viszont probaltal olyan szemmel nezni a templombajarasra, hogy nem a hitert, meg a papokert mesz oda, hanem mert a menyasszonyodnak fontos es ezzel oromet szerzel neki?


En sem vagyok nagyon templombajaro, bar hiszek Istenben es imadkozni is szoktam, a férjem viszont rendszeresen jár, és vele mindig szivesen elmegyek. Emlekszem, mikor eloszor voltam vele, a mise alatt odasugta, hogy koszonom, hogy itt vagy velem. Ez engem nagyon meghatott. Szamomra is olyan jó erzes, hogy ketten vagyunk ott, mikor az ostyat osztjak, es mi nem megyunk, mindig megfogjuk egymas kezet es en olyankor ertunk, a kapcsolatunkert szoktam imadkozni illetve halat adni csendben.

2020. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért is mentem el vele néha templomba mert neki fontos. Én meg elüldögèlek ott, úgy gondoltam. De mikor tudom és látom, hogy olyan személyek ülnek és teszik a szépet akiknek előéletűek nem éppen a legszebb az felhúz. Vagy amikor látom hogy alvilági személyek vannak közel a templomhoz, de ide sorolható a papok is akik egytől beszélnek másat cselekednek
2020. jan. 12. 10:20
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Ajjaj, ha már egyből alvilági lett a közönség, abból nem lesz házasság, vágod, ugye?
2020. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értem miért nehéz őszintének lenni, egy kapcsolatban pláne
2020. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Kerdezo, lehet igazad van, az emberekrol, akik a templomba jarnak, de tudod, hogy nem azert megy oda az ember, hogy masokat nezegessen, meg itelgessen, hogy igy-ugy el, kozben meg nagy templombajaro.... azert megyunk oda, hogy a sajat lelkiismeretunkkel torodjunk, a sajat kapcsolatunkat epitsuk Istennel. A tobbi ember megiteleset meg szinten a Joisten dolga, nem a mienk.
2020. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8


Te még tuti nem voltál faluban vasárnapi misén.


Kérdező, megmondod, hogy téged ez nem érdekel. Nem kell ezen ennyit görcsölni.

2020. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki őszintén. Igazából két verzió lehet, vagy elfogadja és megérti, vagy pedig kiakad rajta. Na most ez egy feloldhatatlan ellentét, ha ő nem ért veled egyet ebben akkor igazából mi értelme az egész kapcsolatnak? Ha ennyire más az értékrendetek akkor miért akarsz vele lenni?

Mondd el neki őszintén, ha abszolút nem érti meg akkor az egy nagyon jó jel arra, hogy nem passzoltok egymáshoz. Egyébként meg bárki akinek józan ítélőképessége van be tudja látni, hogy ebben a kérdésben neked van igazad. Ha a barátnőd nem látja ezt akkor az eléggé vörös zászló.

2020. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!