Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos "elvárás", hogy segítsek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos "elvárás", hogy segítsek az exbarátnőjének?

Figyelt kérdés

Szóval jelenlegi páromnak volt egy sokeves kapcsolata, akivel a mai napig tartja a kapcsolatot. Most a nőnek lett egy komolyabb egeszségügyi gondja és megkereste a párom, hogy segítsen neki dokit találni, mivel ő is kórházban dolgozik, de nem közvetlen eü. pozícióban. Na én viszont igen, komolyabb a kapcsolati tőkém ezen a téren sokkal, mint a páromnak. Most meg lettem kérdezve hajlandó vagyok-e segiteni. Persze, ha nem akkor önző vagyok. Az viszont nem tetszik, hogy minket piszkál ezzel. Mondtam neki, nélkülem nem mentek semmire mivel páromnak ugye nincs olyan ismertsége mint nekem.

Kicsit számomra abszurd ez a kérés. Ti mit gondoltok?



2020. jan. 14. 21:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
38%

Én sem törném magam ha ez elvárás. Tojok én rá,felnőtt ember ,intézze a dolgait ,ha sumákba tud irogatni,akkor ehhez is legyen kellőképp önálló.

A földön fekvő vagy éhező emberek témához csak annyit,hogy MINDIG adok pénzt vagy ételt.Tömbünk mellett szokott egy bácsi lenni,rendszeresen nagy táska ételt kap. Földön fekvő ember-minden alkalommal megkérdezem,tudok-e segíteni,rosszul van vagy csak sokat ivott.Fáradt tolószékes nénit toltam haza és vittem fel a lépcsőn (én 58kg ő közel 100kg volt) A mi tömbünkben a mamiknak szoktam segíteni,Tavaly január közepén Csepel-Közvágóhíd közötti szakaszon a gyorsforgalmi vonalán kisduna híd,egy fiatal fiú a jeges vízben és mindenki elment vagy csak bámészkodott. Mi a párommal férleálltunk,kiszedtük a félholt fiút a vízből. Téptem le a ruháit,adtam rá a száraz pulcsimat és kabátomat,guggoltattam le és öleltem,hogy melegítsem amíg kiér a mentő.Szóval nem kell papolni,hogy mi,akik nem teljesítjük az ex parancsait,senkin sem segítünk. És különben is,szabad akarat van,majd a kérdező eldönti,hogy mit tesz.Lehet ettől még jó ember,hogy jelen esetben megtagadja a segítségnyújtást (nincs életveszélyben a csaj)

2020. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
62%

Még jó, hogy nem mindenki olyan, mint a kérdező. Aki csicskának tartja magát, ha segiteni kell.

Életem során rengeteg önzetlen segítséget kaptam idegenektől, az ingyenes fogorvosi ellátástól a szállásig, élelmet amit önszántukből adtak. Nagyon sokan!!

Én sem habozok ha megtehetem. Földön fekvő ember mellett nem megyek el segitség nyújtas vagy hívás nélkül, de jó hogy itt jobban ismernek mint én sajat magam. Persze nem tötelező segíteni, senkinek sem. Ebben igazad van. Ha te úgy érzed, hogy csak kihasználnak vagy túl megy a határodom akkor ne tedd! Mindenesetre nem csodalkoznék azon, ha a barátod átértékelné a rólad alkotott képét, féltékenynek tartana.

2020. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Vegul mi lett?
2020. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az kérdező orvos lehet,tehát szociopata, mindenféle emberi skill nélkül.

Nem "köteles" senki segíteni senkin, csak általában szoktunk, mert miért ne?

Nyilván megvannak a határai, de ebben az esetben nincs erről szó.

2020. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem értem, hogy minek járatta volna ne a kérdezőt? Ha meg egy primitív idióta a nő, akkor az a kérdező kedves párjáról is elmond egy-két dolgot
2022. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!