Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Biztos kapcsolat (akár házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztos kapcsolat (akár házasság), ami nem olyan jó, vagy egyedül?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?

Van egy férjem, akit szeretek és megszoktam, de nem vagyok szerelmes, amihez sajnos ő is sokban hozzá járult. Nap, mint nap megbánt, majd bocsánatot kér, amibe én már bele fáradtam. Szinte gyerekkorunk óta együtt vagyunk, sokat veszekszünk, sajnos a szex sem jó az én részemről (bár sok tapasztalatom nincs). Gyakran felmerül a válás, de mindig arra jutunk, hogy nem tudnánk egymás nélkül meglenni. Nálam az is, hogy vajon lenne-e más valaha nekem? Van 1-2 barátnőm, akik szépek, okosak, sok pozitív tulajdonságuk van, mégsem jön össze egy komoly párkapcsolat nekik. Mindig azt mondják én milyen szerencsés vagyok, hogy nem vagyok egyedül. Van egy 3 éves fiunk, ami persze még komplikáltabbá teszi a dolgokat... :(


2020. jan. 18. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sosem voltam házas és nincsen gyerekem, így az én tanácsomat ezzel a szemmel olvasd.


A gyerek örökre összefog kötni, ez tény. Nagyon jó dolog, ha családban, rendes körülmények között tud felnőni. Viszont, én úgy gondolom, hogy mivel csak egy életünk van, nem áldozhatod fel az egészet arra, hogy boldogtalanul élj.


Egy beszélgetést megérne a dolog, ahol őszintén, részletesen, nyíltan elmondod, hogy mikkel bánt meg, mit várnál tőle, min változtasson. Ha képes rá és megteszi, akkor talán van jövőtök.

Ha ezután sem változik a dolog, akkor hagyd el. Nehéz és hosszú idő kiheverni, de én akkor is annak a híve vagyok, hogy mindig magunkat kell előre helyezni és muszáj figyelembe vennünk, hogy mi a jó nekünk.


Inkább, mint, hogy 60 évesen bánd, hogy elment feletted az élet és egy pillanatában sem voltál boldog.



Azzal pedig ne foglalkozz, hogy mások mit mondanak. Nem biztos, hogy jobb annak, aki mellett olyan ember van, akit nem szeret és akivel nem boldog, mint annak, aki egyedül van és legalább azt tehet, amit szeretne.


Nyilván, itt a legfontosabb eldöntendő magadon kívül, hogy a gyereknek mi lesz a jó?


Talán a gyereknevelés iránti tapasztalatlanságom miatt gondolom így, de attól még lehet jó élete neki, hogy a szülei nincsenek együtt. Hiszen az apja ugyanúgy láthatja, törődhet vele, megadhat neki sok mindent, nyilván ehhez békés úton kell az egészet inténi.


A döntés a te kezdeben van. Mérlegelned kell, hogy mi a jó neked.

2020. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ami ebbe vigaszt nyújthat az az, hogy a szerelem elmúlik egyszer. És helyébe a szeretet lép. Ami sokkal mélyebb, mint egy szerelem. (Jó esetben.) Nos, ami nem vigasztaló nálatok, azaz, hogy tulajdonképpen te meguntad őt. Sokat veszekedtek, nincs viszonyítási példád, hiszen ha jól értelmezem, nem volt rajta kívül más, komoly kapcsolatod. Mivel gyerkőcötök van, igen nehéz a helyzet. Ha nem lenne, azt mondanám hogy LÉPJ! Viszont, egy gyermek nem tart össze. Úgyhogy én a helyedben biztos, hogy változtatnék. Hiszen a picinek sem jó, ha feszült légkörben nő fel, netán veszekedéseket végig nézve, hallgatva. Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, de mindegy is. Sosincs késő! Még boldog lehetsz.

És az az érzés, hogy majd egyedül maradsz, kinek kellesz, stb hidd el hogy normális! Mindenki ezt gondolja...

2020. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül.Most is úgy vagyok és semmi bajom vele, ezt az állapotot csak jobbra cserélném le.Viszont én vegigolvastam az írasod és akárhogy kerestem egy pozitív mondatot se találtam benne se a férjrol, se magáról a kapcsolatról. A legpozitívabb az volt, hogy "megszoktam", illetve a "szeretem", de az így nem tudom értelmezni.En akit szeretek, arról legalább egy jót tudok mondani. Na most te mindezzel együtt nem tudnál nélküle meglenni, illetve egyedül se tudnal maradni, nekem legalábbis ez jött le. Nálam ez egyértelműen tarsfuggoseg kategória. Nekik viszont mindig jobb a rossz a semminél. Úgyhogy szerintem neked az a jobb. Ezért mondjuk sajnállak kicsit.
2020. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!