Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez igy rendben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez igy rendben van? Valóban neki lenne igaza? Mindennapos ivászat.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23éves vagyok,a párom szintén 23éves. 1éve vagyunk együtt és sajnos eltünt a rózsaszin köd. Az alap problémánk,az alkohol és a kocsmázás.az normális dolog,hogy a páromnak mindennap szüksége van sörre? Bármit csinálunk sör...tevékenykedik a műhelybe,aztán egyszer csak azt veszem észre,hogy lelépett szónélkül a kocsmába. Kezdek belefáradni..és mikor szóváteszem..."egészhéten nem megyek sehova,miért ne mehetnék ki?" "üljek itthon egésznap?" a barátok a kocsmába gyülnek össze..mindennap. És akkor legurul 4sör,két feles. Kocsmán túl nem igazán jutunk. Szerintem ez már kezdő alkoholizmus,párnapig birja aztán kezdődik előröl. Néha kimegyek vele,én colázok mivel vezetek,ő pedig 1sört megiszik és az én unszolásomra hazamegyünk,de nemtudok mellette ülni mindig,és nem is szeretek kijárni a sok alkoholista közé. Sajnos már elmegy a kedvem attol is hogy megöleljem ha érzem rajta a pia szagot..Kezdem feladni a kapcsolatunkat. Igy nemtudok vele tervezni,se házvásárlást,se gyereket...se semmit. Nem akarok alkoholista kapcsolatba élni. Mit tudnék tenni a kilépésen kivül? Vagy valóban én reagálom túl és hagyjam élni? Rendben van ez az ivászat és kocsmába járás? Volt már más is ilyen helyzetbe?

2020. jan. 25. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez már több, mint kezdő alkoholizmus. Sajnos te nem fogod tudni megváltoztatni. Jelenleg csak azt látom, hogy ultimátumot adsz és vagy összeszedi magát, vagy lapát, mert ebbe a helyzetbe hosszútávon belerokkansz.
2020. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholistával ilyen fiatalon miért ragadnál le?
2020. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudnék tenni a kilépésen kivül?

=> Őszintén? Semmit.


Vagy valóban én reagálom túl és hagyjam élni?

=> Nem reagálod túl, de igen, hagyd élni. Csak jó távol tőled.


Rendben van ez az ivászat és kocsmába járás? => Nem, egyáltalán nincs rendben, ezt te is tudod.


Volt már más is ilyen helyzetbe?=> Igen, volt. ÉN is többek között. 2x. A második jobban megviselt, na meg ott már nem csak alkohol volt. Nagyon fájt, és nagyon szar volt, 10 hónapig döglődtem utána, de meghoztam a döntést, kiszálltam abból a kapcsolatból, mert tudtam, hogyha benne maradok, se fog változni a helyzet sose. Nem beszéltünk 5 éve, és szerintem még mindig egy drogos alkoholista....

2020. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1 éve vagy vele,elmúlt a szerelem, alkoholista. Mégis mi a fenének kellene még lennie, hogy otthagyd? Nincs ennek semmi értelme a saját fiatalságod áldozod egy alkoholistára, mert ő bizony az. Ki kell lépned, jól látod.
2020. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Értem, hogy miért zavar de van egy érv ami a párod mellett szól. 23 évesen az ember még nem lehet alkoholista egyszerűen túl gyorsan regenárálódik a szervezet. Ezt hallottam, de nemtudom milyen biztos lábakon álló tény, mert mint mondtam csak hallottam. Nem is ez lenne az érvem. Hanem: Nem egy huszas évei vége felé járó embert látok a saját szememmel, aki 23 évesen ugyanezt az életvitelt folytatta,mára pedig felelősség teljes családapa/anya, válalkozó, stb. egyszóval felnőtt. Lehet jönni az erkölcshuszároknak, de a valóság az, hogy a fiatalok egy részénél (tisztelet a kivétel) ez egy teljesen ternészetes jelenség.-hogy van pár év;ami konkrétan a bulikról meg az ivászatról is szól. 23 évesen főleg, ha az erősebbik nemet képviseli, akkor ezért még nem feltétlen kell leírni és nagy eséllyel kinövi, mimt sokan mások. (Persze akadnak olyanok is, akik tényleg alkoholisták lesznek és nem nőnek fel.)

A te szempontodból mondjuk ez lényegtelen ha te már most családot, házat szeretnél, akkor szerintem is keress egy komolyabb/érettebb partnert.

2020. márc. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!