Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm iránti bizalmam és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm iránti bizalmam és ezzel együtt az önbizalmam is megrendült. Mit csináljak? 20/F

Figyelt kérdés

Barátnőm bizonyos időközönként annyira meg tud bántani egy-egy megnyilvánulásával, hogy az önbizalmam lerombolódik, mely utána helyreáll pár hét alatt, de utána ismét elköveti ugyanazt a hibát. Már odáig jutottunk, hogy nem tudok benne úgy megbízni, hogy nyugodtan vágjak bele a most következő enyhébb távkapcsolatunkba. Íme pár példa:


Volt, hogy beszélgettünk arról, hogy kinek mi tetszik külsőleg, és röviden az volt a lényeg, hogy bejön neki, ha egy srácnak eres az alkarja, viszont én nem vagyok az az alkat. Ezt el is mondtam neki (ha esetleg nem esett volna le neki hogy nekem nem olyan), mire eszeveszetten elkezdte javítani amit mondott.


Volt olyan, hogy az egyik külföldi fiú ismerőse segített neki nyelvet tanulni (személyesen), és utána b.nőm szó szerint áradozott, hogy milyen "jó élmény" volt ez a nyelvóra.


Olyan is volt, hogy egy buli alkalmával elhívtam egy kissé rámenős ismerősömet, hogy bulizzon velünk, és többek között az én barátnőmnek is csapta a szelet, de neki ez a stílusa. Barátnőm pedig erre úgy reagált, hogy elkezdett vele flörtölgetni, de utána azzal mentegetőzött, hogy csak poénkodott vele.


Végső példa (bár van még), mutatott egy képet, amin egy kigyúrt csávó feszít, elszürkített háttérrel, és képes volt ezt elküldeni nekem, azt mondva, hogy milyen jó ez a kép, hogy a háttér el van szürkítve.


Mindig szánja, bánja mikor tudatom vele, hogy nekem ez-az rosszul esik, és állítása szerint sosem szándékosan csinálja, amit el is hiszek. De neki miért nem sikerül magában tartani a sértő dolgokat, ha nekem igen? 1,5 év alatt én egyszer sem bántottam meg ilyen dologgal, pedig amenynire átlagos fiúnak tartom magam, ő is annyira átlagos lány (tehát lenne ami rosszul esne neki).


Mit csináljak? Beszélnem kellene vele erről a dologról, de már olyan gyakori esetről van szó, hogy ha felhozom a témát, rendesen úgy hat a dolog, mintha csak én kötözködnék, és mindenért ő lenne a hibás. Nem vagyok így nyugodt, hogy távkapcsolatra készülünk, és ő pedig folyamatosan talál valamit tudatán kívül, amivel meg tud bántani, ergo valami valóságalapja csak lehet a dolognak és lehet hogy másra vágyik. És egyértelmű lenne számomra hogy ennek nincs jövője, ha nem ragaszkodna hozzám annyira és nem lenne fülig szerelmes belém. Mert ez viszont abszolút látszik rajta.



2020. febr. 4. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem folyamatos érzelmi játszmázásnak tűnik, erősen gyanúsak az általad felvázolt viselkedési attitűdjei.


Mióta ismered? Hány éves a Hölgy? Milyen tulajdonsága vonz Téged EGYÉRTELMŰEN?

2020. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

19 éves. Szeretem a pozitív kisugárzása, a jó lelke, a közös hobbi, a megbízhatósága (minden egyéb téren a mostani témán kívül), a külső sem egy utolsó számomra, és még sorolhatnám.


Mit szűrsz le bővebben ezek alapján róla?

2020. febr. 4. 22:57
 3/8 A kérdező kommentje:
(* /lemaradt egy "miatt" a mondatból/)
2020. febr. 4. 22:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a flörtölést venném szándékosnak. A többi olyan amibe nem gondol bele, vagy nem is úgy érti. Beszéld meg vele.


pl a beszélgetés, mi tetszik egy pasin. Én sem fogom titkolni, ha konkrétan rákérdeznek ettől függetlenül imádtam minden aktuális párom hiába nem pipál ki minden pontot a listán.


Nyelvtanulás: hagy legyen már lelkes szegény lány, ha csaj segített volna neki akkor is lehet ugyanilyen boldog lett volna.


Az meg, hogy nem bántottad meg: lehet nem tudsz róla, vagy ő kevésbé érzékeny az ilyen dolgokra.

2020. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szerintem túlreagálod kérdező.


"bejön neki, ha egy srácnak eres az alkarja" Na és akkor mivan? Veled van, nem az eres karú srácokkal.


"b.nőm szó szerint áradozott, hogy milyen "jó élmény" volt ez a nyelvóra." Miért ne lehetett volna jó neki a nyelvóra? Inkább örülnél, hogy tudott kicsit fejlődni abból a nyelvből.


A flörtölés az nekem is sok lenne, az elég csúnya volt tőle. De te meg ne hívd el egy olyan haverod, aki csajozós.


"képes volt ezt elküldeni nekem, azt mondva, hogy milyen jó ez a kép, hogy a háttér el van szürkítve" Párom is küldött már vicces videókat, képeket, amiken előfordult, hogy szép lányok voltak. Na most én is akadjak ki, hogy biztos azért küldte, mert tetszik neki?


Nem reagálod túl? Szerintem de. Örülj neki, hogy beszél neked a fenti dolgokról (a flörtölést kivéve). Hidd el akkor lenne gond, ha titkolózna előtted. Egy párkapcsolatban fő az őszinteség, még akkor is ha fáj. Jobban esett volna ha azt mondja, hogy nem az eres karú srácok jönnek be neki és ezzel gyakorlatilag hazudik neked?


Neked nem a fenti dolgokkal van egyébként bajod szerintem, hanem saját magaddal. Eleve nincs önbizalmad, viszont ezen senki nem tud javítani, csak te.

2020. febr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit szerintem túlreagálod kérdező.
2020. febr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek nem tűnnek halálosan bűnnek. A flörtöléssel az volt az egyetlen baj, hogy előtted csinálta, azt nem kellett volna. Szerintem nagyon önbizalomhiányod vagy és mások elismeréséből próbálsz meg onbizalomra szert tenni.
2020. febr. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Én a Te szemszögedet is igyekszem figyelembe venni. Tényleg komoly kapcsolatot keresnél? Máris megállapodnál ilyen fiatalon?


A helyedben én megpróbálnék kicsivel idősebb Hölgyekkel ismerkedni (legyen max. 5 év a korkülönbség.)


Hátha vannak még ÉRETTEBB gondolkodásúak és egy kicsit "megtolják a szekeredet". :)

2020. febr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!