Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza van a barátomnak hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a barátomnak hogy ráérek 40 éves kor után szülni?

Figyelt kérdés

29 éves nö vagyok,barátom 35,én már szeretnék gyereket de barátom szerint ráérünk még arra,élvezzük az életet és ö csak 45 év felett akar apa lenni de már 3 éve együtt vagyunk.

Azzal érvvel hogy mai technika mellett már minden nö 40 év felett is szülhet gond nélkül,meg nézzem meg hogy már 50 év se ritka.


2020. febr. 6. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

Nem egyedül a barátodnak fogod megszülni azt a gyereket és nem ő fogja egyedül felnevelni és kihordani.


Ne ő döntsön már egyedül...

2020. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Szép és jó, hogy lehet szülni 50 évesen is, de azt a gyereket fel is kell nevelni, éjszakázni vele, rohangálni utána és az esetleges betegségek megnövekedett kockázatáról szót sem ejtettünk még.
2020. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nincs. Ilyenkor szokott az lenni, hogy mikor végre kitalálja, hogy jöhet a gyerek, te már 40 vagy és bazira nem jön össze. 35 év felett rohamosan romlik a nők termékenysége, 40 felett már csak kB. 15-20% az egy évre vonatkoztatott terhességi arány, és a lombik is jóval kisebb eséllyel sikerül. 43 felett nem is vállalják. Aztán ha majd nem jön össze, kérés egy 25 évest helyetted, aki szül neki. Vagy hiteget éveken keresztül, aztán mikor 40 leszel bekozli, hogy ő nem is akar gyereket.
2020. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem akar gyereket azért hiteget - abba gondolj bele, ha 11 év múlva sem akar és esetleg szakítotok (mert összejön, megcsal egy 30 évessel), akkor jó eséllyel sosem lesz gyereked, mert 40 évesen ha össze is jössz valakivel, annak vagy már lesz, vagy már nem akar...


A helyedben ha most nem vállalnátok gyereket, szakítanék vele.

29/F

2020. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Nincs igaza ! A párod egy önző egosita aki csak magára gondol, nem is akar valójában gyereket.
2020. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
20-25 éves korban az ideális. Úgyhogy húzz bele!!
2020. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Húzzatok bele 😉😊🤗
2020. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem érsz rá. Most sem feltétlenül jönne össze egyből, ki tudja mennyi ideig kell próbálkoznotok, teljesen egészséges pároknál is előfordul több, mint egy év (vagy még több), mire sikerül a baba. Most még fiatal vagy, ha most nekiláttok, még nem tragédia 2-3 évig próbálkozni, de 40+ ez már egyáltalán nincs így. És nem, bár a mai orvostudomány sokat tud segíteni, a jelentősen csökkent petesejtállománnyal és azoknak a minőségbeli romlásával nem sokat tudnak kezdeni. Nőként szerintem eleve 35 felett belevágni az első gyerek (mert ugye, ki tudja, hány gyerekre vágysz) témába túl későn van, 40 felett meg aztán pláne.

Jó, én a másik véglet vagyok, én most 26 évesen várom az első babám, és még így is azt érzem, hogy lassan öreg vagyok hozzá (mi is közel egy évig próbálkoztunk, hiába vagyunk fiatalok és egészségesek, megjegyzem), de sajnos a biológiát nem lehet átverni, akárhogy is nézzük.


Amúgy ha valaki 35 évesen nem akar gyereket, az nem fogja meggondolni magát sem 5 sem 10 sem semennyi idő múlva sem. Egy gyerekhez igazítani az életed, a megszokott dolgaidon változtatni csak egyre nehezebb lesz, minél több időd volt hozzászokni egy bizonyos élethez, ugyanúgy, mint amikor valaki nagyon sokáig egyedülálló. Senki sem állítja, hogy lehetetlen, de ha nem akarod igazán szíved mélyéről, akkor csak szenvedés lesz és nem fogsz őszintén örülni neki, márpedig a párod ha most nem vágyik családra, később sem valószínű, hogy ez változna.

2020. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
hiába pontoztok le, 30 feletti nőként első gyerek...
2020. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarlak elkeseríteni, de a tapasztalat az, hogy amelyik férfi 35 évesen, stabil párkapcsolatban és normális egzisztenciával, gyermekvállalásra alkalmas anyagi háttérrel nem akar gyereket, az nagyon nagy valószínűséggel 45 évesen pont ugyanígy nem akar majd.


"mai technika mellett már minden nö 40 év felett is szülhet gond nélkül"


Nem akarlak elkeseríteni, de az ismeretségi körömben ez sajnos úgy néz ki a gyakorlatban, hogy a többségnek 40 felett nem jött össze több lombik programmal sem, egy csomó testi-lelki megpróbáltatás és több millió forint ráfordítás után sem.


Egy 41 éves barátnőmnek - akinek két elzáródott petefészek miatt csak lombikkal lett volna esélye a második gyerekre (az elsőt 30 évesen szülte, az első férjétől) azt mondta a az orvosa a budapesti Kaáli intézetben, hogy az életkora miatt 3-4 % az esélye a sikernek egy-egy beültetésnél.


De nyilván olyan is van, hogy valaki spontán teherbe esik 40 felett.


Neked szerintem az lenne érdemes mérlegelned, hogy mennyire fontos fontos a számodra, hogy anya lehess - viszonylag könnyen lemondasz-e róla, ha a párod később sem akar vagy ne adj isten nem sikerült, vagy bánni fogod egy életen keresztül.


Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor maradnék egy kapcsolatban, ha a párom max. két éven belül akarna gyereket (nem belemenne nagy nehezen, hanem ő is AKARNA).


De nyilván a Te életed - a te döntésed, annak minden következményével együtt.


Én azt kívánom neked, hogy olyan döntés szülessen benned, amit 10-20 év távlatából visszanézve sem fogsz megbánni.

2020. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!