Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az új kutya teljesen felforgat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az új kutya teljesen felforgatja az életünket, válságban a kapcsolatunk a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal élek kb 3 éve. Van egy szoba cicánk is akit a párom az utcán talált és befogadtuk olyan 2 évvel ezelőtt. Én most nem dolgozok(de már találtam munkát 1 hét múlva kezdek ha minden jól megy) a párom házában élek.Nemrég az utcán sétáltam és nyüszítésre lettem figyelmes. Hátra fordultam és egy imádnivaló kiskutya volt. Szegény nagyon fázott, le volt fogyva, bolhás volt stb. Nem volt szivem az utcán hagyni szóval haza hoztam. Nem akartam ráerőltetni a páromra, tudtam hogy anya egyik barátnője épp kiskutyát szeretne, küldtem neki képet is és azt mondta hogy ha nem szeretnénk megtartani akkor hozzá nyugodtan vihetjük.

DE a párom teljesen beleszeretett a kutyába. Azt mondta hogy szó se lehet róla hogy idegeneknek odaadjuk. Itt kezdődtek a problémák.

Először úgy volt hogy kinti kutya lesz, csak addig lesz bent amíg összeszedi magát és megkapja az oltásokat. De mostmár kinti-bentinek akarja aminek én nem örülök mert nem szeretném ha piszkosan porosan járkálna a tiszta házban. Arról nem is beszélve hogy nagytermetű lesz és a párom biztos hogy nem fog utána takarítani(most se teszi).

A másik probléma azzal volt hogy csináltunk neki helyet az egyik üres szobában. Vettünk neki játékokat, kutyaágyat meg mindent ami kell. Mégsem tudjuk a szobába szoktatni. Ha egyedül marad vonyít folyamatosan és mindent szétszed. Arra akartam tanítani hogy napközben lehet kint velünk de este a másik szobában kell aludnia mert még nem szobatiszta. Utána olvastam hogy hogyan kell csinálni betartottam mindent de mégis egész éjszaka ugat. A párom első éjszaka a bolhás, férges kutyát behozta az ágyba. Reggel arra keltem, hogy mellettünk fekszik. Raadasul elege lett a kutyaugatásból szóval pár napja a hálószobánkban alszik. Éjszaka arra kelek többször is hogy kibírhatatlanul büdös van és kelhetek fel takarítani + az se kellemes, amikor mennék ki wc-re és belelépek a kutyapisibe. Nem hiszem el hogy őt ez nem zavarja.Nem engedi hogy kivigyem az udvarra mert az osszes oltása még nincs meg és nagyon félti szóval pelust használunk.Azt terveztem hogy ma már a nappaliban alszok mert egyszerűen nem tudok mocsokban, büdösben aludni és ha szólok a páromnak hogy ő is felkelhetne néha akkor megvan sértődve.

Azt se szereti ha rászólok a kutyára ha valami rosszat csinált. Mindig azt mondja hogy nem szeretem és hogy a köcsög macska a kedvencem. Ami amúgy nem igaz mert mióta ittvan a kutyus én csinálok mindent. Én takarítok utána napi 200×, én játszok vele minden nap, én tanítgatom trükkökre (ül,fekszik,pacsi stb), én hordom állatorvoshoz stb. Ő meg foglalkozik vele kb 5 percet. Még akkor se foglalkozott vele amikor 1 hét szabin volt. Mindkét állatot egyformán szeretem de a macska már tudja hogy mit szabad meg mit nem és kevesebbet kell rászólni. Mondtam azt is hogy ha meglesz az összes oltása akkor elkezdhetjük lassan kiszoktatni az udvarra. De azt mondta hogy ha a kutyát kirakom az udvarra akkor megy a macska is. Nem is értem ezt az összefüggést mert a macska kisebb, kb egész nap alszik és nincs vele semmi gond. Benti kutyának inkább valami kisebb testűt szeretnék.

Először jó érzés volt hogy segíthettem egy szerencsétlen állaton de kezdem megbánni mert a párom teljesen bekattant és sokat veszekszünk a kutya miatt.

Nálatok mennyi idő volt mire megszokta a kutya az egyedüllétet? És mikor lett szobatiszta? Volt valami nézeteltérés a pároddal az új kutyus miatt? Hogyan oldottátok meg? Szerintetek hagyjam hogy velünk aludjon(3 hónapos)? Lehet hogy a páromnak van igaza és tényleg rossz gazdi vagyok? Össze zavarodtam és elvagyok keseredve.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!:)


24/N



2020. febr. 12. 09:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Remélem ezek után eszedbe sem jut szülni neki egy gyereket.
2020. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mióta van veletek a kutya?
2020. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Gondold el, hogy kb ez lesz amikor gyereketek lesz. Így próbáld megoldani vele a dolgot.
2020. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem való nektek kutya, ez egyértelmű.

És ti se igazán illetek össze a leírtak alapján, ha egy ilyen kaliberű problémát nem vagytok képesek összefogva, együtt kezelni.

2020. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 dolgot kéne csinálni:


Kutyákhoz értő ember tanácsát kikérni, hogy hogyan kell ezeket a dolgokat a kutyussal megoldani, pl szobatisztaság, szeparációs szorongás

A másik meg leülni a pároddal és odacsapni az asztalra, hogy márpedig kinti kutya lesz és nem alszil veletek egyetlen éjszakát se. Amint behozza, visszaveti a kutya fejlődését abban, hogy önállóan meglegyen. Olyan mint a kisgyerek, aki hisztizik. Ha beadod a derekad mindig, a fejedre nő és megtanulja, hogy hisztivel mindent el lehet érni.

2020. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy kölyök kutyaval nagyon nehéz sajna én már tudom mi is ateltuk ezt de mi kezdetektől. Nem engedték bent aludni a szobaba a cicát se a kutyat se. Mert nem tudunk tőlük aludni. Eloszababa alhatnak csak, amugy bejohetnek nappal nyilván mindenhova. Sürgősen írtatok bolhat és férget, amugy kimehet ha kertes hazat ok van a kutyus csak még sétálni nem mehet amíg az oltasa nincsenek meg mert elkap hat bármit. Nehéz amíg meg ilyen kkcsi de fokozatosan jobblesz csak a párodnak partnernek kellene lennie ebben. Ne a kutyust bubtesd ezért ő nem tehet erről, tanítani kell sokat próbáld kiszoktatni a pisire kakira a kertbe
2020. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!