Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Páromnak már van egy gyereke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnak már van egy gyereke a régi kapcsolatából és egyre nehezebben kezelem ezt a helyzetet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor megismertem a párom már régóta külön voltak a gyerek anyjával, azt mondta rendeződött már a helyzet, 2 hetente van nála a gyerek hétvégén, gondoltam ebből nem lehet baj. Majd miután komolyabbra fordult a dolog, össze is költöztünk az ex elkezdte a bosszúhadjáratát, gyakorlatilag ott szivatja a páromat ahol tudja. A gyerek ritkán van nálunk de az ex szinte állandóan jelen van az életünkben, állandóan telefonálgat mikor felböffen neki valami, kitalálja hogy súlyos beteg a gyerek, csak hogy a páromat idegesítse. Lassan úgy érzem mindketten rámegyünk erre idegileg. A kislánnyal mindig jó volt a kapcsolatom, de már rá se tudok úgy tekinteni, mert úgy érzem ő tehet erről, ha ő nem lenne akkor normális életünk lehetne. A pàrom is megmondta ha nem lenne a gyerek màr régen számot cserélt volna meg nem is állna szóba a nővel, de így tehetetlenek vagyunk. Párom szeretne esküvőt, közös gyereket, 30 évesek vagyunk, még elöttünk az élet csak nem tudom ezt így hogy fogom bírni. Attól félek hogy emiatt sose lesz normális nyugodt családi életünk mert az ex folyamatosan képben lesz a gyerek miatt
2020. febr. 17. 18:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mindketten tisztában vagyunk vele, hogy a nő csak akkor kerülne ki az életünkből ha a gyerek is, viszont a párom lelkiismeretes ember, azt mondja nem tudja megtenni hogy lemond a gyerekéről
2020. febr. 17. 18:04
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek a férjed része, ők együtt egy egész. Így ismerted meg, így kell elfogadnod. Ha lesz egy közös gyereketek, akkor jobban meg fogod érteni a gyerek anyját, hogy telefonálgat. Mondjuk ha minden piszlicsáré kis dolog miatt telefonál, az nincs rendjén, de ha a gyerek beteg és beszámol róla, az nem ilyen eset szerintem.

Még egy dolog, gondolj abba bele, hogy ha születik egy gyereketek és te amiatt balhézol éppen melyik gyerek a fontosabb a párodnak, akkor előre borítékolható, hogy Te is egyedül maradsz. Az ex folyamatosan képben lesz a gyerek miatt, ez biztos, jó kapcsolatot kell kiépíteni vele ha lehetséges és akkor talán nem az lesz a legfontosabb dolog, hogy egymást hecceljétek.

Írom ezt elvált apukaként, akinek bár semmi kedve nincs, de napi szinten beszélek az új nevelőapucival akinek semmi köze sincs a gyerekeimhez, de mivel napi szinten ő van velük kapcsolatban gyakran kéri a segítségemet.

41F

2020. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Szívemből szóltál!

Ugyan ez a szitu van nálunk is.

Csak itt egy kisfiú aki 6 éves. És igen, én is szeretem őt, de én sem tudok már úgy rá nézni mert tudom hogy miatta van. A legjobb az egészben amikor az apuka viszi haza pl. Akkor ő behivja az apját mert mutatni akar neki valamit új játékot vagy ilyesmit.. Na ettől a hajam feláll. Meg van egy csomó dolog, ami engem is nagyon irritál. Én is azt hittem nem lesz gond... De igen... Egy közös gyerek talán majd segít a helyzeten, nálatok is. Kitartás, és egy naaaagy nagy ölelés mert ezt nem hiszem hogy sokan csinálnák, amit mi. 😂😃

2020. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért a gyerek lenne a "hibás" ő nem kérte,hogy megszülessen. Szóval rá fogni,hogy nem megy a kapcsolatotok az gyenge kifogás szerintem. A gyerek miatt ők mindig kapcsolatban lesznek. Ők közösen vállalták.

Én elhiszem,hogy így nehéz! De te is számolhattál rá. Felnőttek vagytok,meg kell beszélni a dolgokat. Tudomására kell adni,hogy ti boldogok vagytok. De ne a gyerek legyen a bűnbak!

2020. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Na meg jó, hogy nem mond le róla! Nem csak a lelkiismeret miatt. Tudtad van gyereke!

A párod a hülye! Ő hadja magát idegesíteni!!!

N27

2020. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Hány éves a gyerek?

Sajnos tényleg az a megoldás ne vegye fel neki a telefont váltson szamot ignorálja

A gyerekért menjen a lathatasi időben az ugyis benne van a válási végzésében mikor lehet.

Azt be kell tartani, de az nincs benne ,hogy anyukával jópofizni kell.

2020. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Lehet ez a célja az exének, hogy szakítsatok és kiidegeljen titeket. Kizárólag akkor vegye fel a telefont, ha a láthatást kell intéznetek, mondja meg a párod kraftosan, hogy mindenféle hülyeséggel ne hívogassa és ne dramatizálja túl az adott szituációt. Ne vegye fel a telefont és az éjjeli órákban hívja vissza, idegeskedjen Ő is. Bármennyire is nehéz, de próbáljátok lazán venni a helyzetet, amikor szembe kerültök a nővel ne lássa rajtatok azt, hogy idegesek vagyok.

Esetleg kérdezetek meg egy pszichológust, hogy milyen tanácsot tudna adni, abban biztosan tud segíteni nektek, hogy a kapcsolatotokat ne terhelje meg ennyire.

2020. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Leültünk vele többször is megbeszélni hogy a gyerek érdekében fejezze ezt be, volt a párom gyámügyön is, ilyenkor kb egy hétig leáll majd ismét kezdi. Nem is az a baj hogy telefonálgat, de legtöbbször nem a gyerek miatt, hanem csak hogy a páromat elmondja minden utolsó gazembernek engem meg hülye k.nak. Vagy pl mikor nálunk volt a gyerek után ilyenekkel hogy elveszett a hajcsatja, beteg lett miattunk, többet nem adja oda, koszos volt a ruhája. Szóval igazából ez a direkt szivatás kategória
2020. febr. 17. 18:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi kapcsolatomban nálam akkor javult ez és állt le az ex mikor új pasija lett 😀 akkro már leszállt róla massal volt elfoglalva.

Pezsgőt bontottam örömömben

Szval ezis egy opcio lehet 😀

2020. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mikor pasija volt mégrosszabb volt, tele beszélte annak is a fejét és össze akart balhézni minden alkalommal a párommal mikor ment a gyerekért
2020. febr. 17. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!