Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez milyen beszólás az élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez milyen beszólás az élettársamtól? Ti us megsértődnétek?

Figyelt kérdés
Azt mondta, ha meghalna, le van sz*rva mindenki, csak a gyerek érdekli, hogy mi lenne vele, fel kell nevelni... Es én? Az én érzéseimmel törődik valaki, hogy én hogyan éreznék? Mert én annyira szeretem, mint senki mást... ( elvált, előző házasságából van 1 gyereke, aki 5 éves. Az anyja neveli, itt láthatáson szokott lenni). A gyerek akkor sem halna ehem, mert anyuci 900 ezret keres, meg amugyis az anyjával él. De én annyira szeretem a párom, nekem csak ő létezik. Igaz, én nem halnék éhen, jol keresek, félreértés ne essék.

2020. febr. 18. 08:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha ő meghalna egyértelmű neked lenne a legrosszabb...

Nem volt a legszerencsésebb kifejezés, de nem ismerjük a szituációt, amiben egy középkorú embernek a saját haláláról kellett gondolkodnia.

Van értelme besértődnöd, jobb lesz tőle neked, vagy a kapcsolatotoknak?

Rosszul esett a kijelentése? Megértem, oldjátok fel kommunikációval.

2020. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Majd megérted, ha lesz gyereked. De addig nőj fel!
2020. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyenekkel, hogy számukra a gyerek nem az első, hanem az egyetlen. Illetve nem baj ez, csak kerülni kell, mint a pestist. Gyakorlatilag ő is ezt sugallta a mondatával.
2020. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Milyen gyereket akar felnevelni? Nem ő neveli a gyereket, hanem az anyja, mert otthagyta őket:) talán pont miattad? Legfeljebb otthon marad a gyerek kéthetente, ezen kár filózni. Anyagilag nem szorulnak rá, a gyereknek meg úgysem lesznek erős érzelmei az apja felé felnőtt korában.
2020. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azonnal jön az általánosítás!!! Az asszony hagyta el őt 3 éve, ugyanis az üzleti útján megismerkedett egy nála 10 évvel fiatalabb sráccal. Azóta ők az esküvőt szervezik, együtt élnek. Mi 2 éve vagyunk együtt. A kislány az apjához húz. A nő 38 a srác 27.
2020. febr. 18. 11:03
 16/20 A kérdező kommentje:
Én minden téren megadom, amire vágyik. Érzelem, és mint társ is 200%-ban odateszem magam. Én 29 vagyok, környezetemre és magamra is igényes, mások szerint szép vagyok. Mindenem megvan, jó munkám, jó fizetés, saját autó, félretett pénz, stb. Mindent megteszek érte!!!
2020. febr. 18. 11:06
 17/20 A kérdező kommentje:
És ezek után le vagyok sz*rva? Durva.
2020. febr. 18. 11:07
 18/20 anonim ***** válasza:
De ettől a kijelentèstől eltekintve hogy èrzed a kapcsolatotok? Ő is ugyanúgy szeret? Törődik veled? Igyekszik jó társad lenni?
2020. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És ezek után le vagyok sz*rva? Durva.
2020. febr. 18. 11:46
 20/20 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Látod... mindig ez van (általánosítás), amennyiben csak rész-igazságokat társz fel egy beszámolóban, helyzetkép leírásban. Ha mindjárt a legelején felvázoltad volna a konkrét tényállást, kicsit részletesebben, már sem adtál volna okot sokszor seregnyi félreértésre.

Ami a beszólást illeti, lehetett egy bugyuta, rosszul időzített érzelmi alapú "gagyogás" is. Ne szívd annyira mellre. Ami az érzelmi kitörését illeti, mert szerintem ez csak ennyi volt... lehetséges, hogy most már hiányzik neki a gyermeke közelsége. Sokszor csak évek múlva szokott ez jelentkezni és ilyenkor simán előfordulhat, hogy beszél az ember mindenféle zöldségeket. Mert hogy nem tudhatod, pontosan mit is érez iránta, irántad, volt felesége, vagy akár önmaga iránt. Én ezt az elbizonytalanodást látom benne.


Másfelől javaslom, Te ne arra törekedj, hogy MINDENT megadj, megtegyél érte! Ez egy ideig szép, jó és kellemes a partner számára, azonban ez a fajta túlzottan is erőteljes késztetésed később már kínosan zavaró lesz számára. Arra törekedj inkább, hogy Te jól érezd magad mellette, vele. Mert hogy Te csakis önmagadért vállalhatod a felelősséget alapvetően. Ő érte, hogy Ő jól, vagyis minél jobban érezze magát a bőrében... és hozzáteszem melletted(!), azért Te nem vállalhatod a felelősséget. Ha te mindent megteszel, ami megtehető egy szeretett emberért egy kapcsolatban... az még nem garancia arra, hogy Ő pont ugyanúgy viszont fog szeretni téged. Főleg, hogy felelősséggel tartozik kiskorú gyermekéért.

Arról nem is beszélve... mondod, hogy hozzá húz jobban kisgyerek... ergo lehetséges (és ezt Ő is láthatja így), hogy vele ténylegesen jobban járna a kicsi, mint az anyjával (+újdonsült fiatal párjával). Ez is frusztrálhatja. No meg az, hogy Te vajon mit szólnál ahhoz, ha Ő lenne (vagyis inkább Ti) a kicsi nevelője? Te, aki azt mondod: "én annyira szeretem a párom, nekem csak ő létezik." - Hát ha ez igaz, akkor hogyan férne meg köztetek + egy kisgyerek, akit nem te szültél... aki egy púp lenne a hátadon? Vagy a hátatokon...

Nos, bizony ilyen kételyek is felmerülhetnek ám... és csakis úgy lehetséges rendezni, hogy leülsz vele beszélgetni, de csakis full őszintén. Hogy Téged mi bánt és miért zavar. És akkor van rá esélyed, hogy Ő is őszinte lesz veled szemben és elárulja, hogy Őt mi minden aggasztja valójában.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!