Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok féltékeny az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok féltékeny az exére? 20L

Figyelt kérdés

Már két vagy három éve szakított a mostani barátom az előző barátnőjével, de állandóan az van bennem, hogy őt jobban szerette, ezt már vele is beszéltem és hiába mondja, hogy ez nem így van. Egyszerűen állandóan ez van bennem. Hogy sosem leszek olyan jó, hogy kitudja mikor hagy el érte, ha neki nem lesz majd pasija. Ez a fura féltékenységem fogja megölni a kapcsolatunkat. Állandóan ez jár a fejemben. Hogy vele biztos más volt, érte biztos megtette volna ezt vagy azt. Vagy még mindig megtenné...

Mit tegyek?


2020. márc. 15. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Leírásod alapján úgy tűnik, a párod nem szeret téged eléggé. Az egy dolog, hogy állítja, téged szeret jobban, az meg teljesen más, hogy hogyan viselkedik. Mi az, amit nem tesz meg érted, de úgy gondolod, az exért megtenné?
2020. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Csajszi, hidd el magadról, hogy te is elég jó vagy. Az exe nem véletlenül az exe, valami oka volt a szakításnak. Nem véletlenül van most veled. Ez már épp elég ok, hogy elhidd, igenis elég vagy neki, nem szabad ilyeneken rágódni, mert csak magadnak és a kapcsolatnak ártasz vele. Zárd le ezt a témát, ne a múlttal foglalkozz, ahhoz ugyanis túl rövid az életünk. Ha azt veszed észre, hogy tényleg nem értékel téged, az már csak az ő baja legyen. Nem kell egy olyan emberrel maradni, aki csak rossz érzéseket vált ki belőled.
2020. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
én az exére nem, csak a dll-re szoktam féltékeny lenni
2020. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Valami lelki oka lehet, pl. kisebbségérzés, egyéb.
2020. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy bármennyire szeretem és látom rajta, hogy ő is nagyon szeret engem. Mindenki látja rajta. De ez a gondolat miatt én már a szakítás szélén állok.

Tegnap is úgy éreztem nem akarok mellette feküdni, el akarom kerülni. Nem akarom se látni, se beszélni, se hallani róla. Hiába szeretem mindennél jobban. Annyira félek, hogy elhagy, hogy inkább én hagynám el őt mielőtt ezt megtenné. Pedig ilyenről szó sincs.

Ez a gondolat szó szerint a szakításhoz visz engem, pedig tudom hogy nem ez hülyeség, de mégis.

2020. márc. 15. 23:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy bárki jobb lenne nálad? Ha te úgy gondolod, hogy a párod számára te vagy a legjobb és tényleg szeretitek egymást, akkor mi is a baj? Nem ez ami számít?
2020. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Ez az első ilyen eset hogy ezt érzed, vagy volt már hogy korábban is?


Valami lelki vagy mentális probléma nálad van, azt kellene felkutatni és dolgozni rajta. Ő bármit csinálhat, neked belül van egy durva komplexusod, ami ezeket a gondolatokat generálja.


Amit a legutóbbi hozzászólásodban írtál, konkrétan a borderline személyiségzavarral rendelkezők szoktak ilyet érezni. Ha pedig ténylegesen eltávolodnak, elkezdenek kaparni a személyért, mert annyira félnek hogy egyedül maradnak. Nem azt mondom hogy nálad is ez a helyzet, csak hogy ezt nem nagyon kéne félvállról venni, hanem szakemberrel elkéne kezdeni a belső munkát és először is egy diagnózist felállítani.

2020. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, korábban nem volt még ilyen. Mert eddig bárki többet akart volna, mint barátság visszaléptek. Még fiatal vagyok és sokszor azzal nyugtatom magam hogy éretlen, pedig tudom, hogy nem erről van szó.

Aki utolsó előtt válaszolt, arra csak annyit mondanék ha eltudnám hinni, hogy neki én vagyok a legjobb, nem lenne ez az egész probléma. De bármit is tenne tudom, hogy nem tudna erről meggyőzni.

Sosem leszek senki számára a legjobb. És ezt nem önsajnáltatásból írom, csak végre őszintén leírok mindent. Amit kimondani úgyse tudnék.

A kapcsolatunkban, nem is lenne veszekedés, ha én nem generálnék ezzel magamban hatalmas feszültséget, amit utána rajta (is) vezetek le, valami vitán keresztül, aminek itt a gyökere.

2020. márc. 16. 00:39
 9/17 A kérdező kommentje:
*vissza léptem
2020. márc. 16. 00:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy kicsit paranoid rogeszme nem hagy teged nyugodni. Nem szabad kimutatni, nyaggatni vele. Teged emeszt ez, de te csinalod, valami okbol, ami tudat alatt benned van. Semmi koze hozzajuk. Meg ha nagyon szerette is a multban, erre nem egeszseges ennyire feltekenynek lenni. Ez nem a jelen.

Pszichologus, vagy barmi magadon dolgozas. De ot ne nyaggasd.

2020. márc. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!