Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám meggyőzni a barátnőm?

Figyelt kérdés
Együtt élünk albérletben, közös pénzen vagyunk, ő egy kisboltban dolgozik, de van egy új kolléganője kb 2 hónapja, aki egyébként hitelbe hordja haza magának havi 40-50 ezer forint értékben a vodkát meg a sört, utána barátnőmnek panaszkodik, hogy ő éhezik és nincs pénze, ő meg visz be neki kaját már nem egyszer előfordult, mert azt mondta sajnálja. De azt nem értem, hogy egy 50 éves nő aki egyedül él a SAJÁt lakásában, hitel minden nélkül, mert örökölte a lakását, hogy nem képes ellenni a havi 180 ezres fizetéséből, és van pofája elkérni olyanoktól akik majd 200 ezret csak az albérletre és a rezsire kifizetnek havonta, mégsem panaszkodok senkinek, de nem azért járok dolgozni, hogy utána egy alkoholista nőt etessünk, aki egyébként gond nélkül el tudná tartani magát, ha nem piálna el havonta több tízezret, és ezen megy a vita, hogy én szívtelen vagyok szerinte, ő viszont nem érti meg, hogy nem fogok azért dolgozni, hogy mást etessünk, ő sem fogja kifizetni helyettünk az albérletet, hogy vehetnem ra hogy megertsen? Vagy nincs igazam?
2020. márc. 27. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. külön kassza. Lássuk teréz anya a sajátjából is olyan szívesen pénzel-e mást mint a közösből..könnyű más faxával verni a...
2020. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Teljes mértékben neked van igazad! Nekem is el kellet tartanom egy csávót a munkahelyen mert a párom haverja volt..folyamat kéregetett 3000 forintot meg minden hónap második felétől a mi ciginket szívta.. Egy doboz cigi helyett tölthettem 2 vel hogy műszak végén én is elszívhassak egyet..de a csávó villogott az új kabátjában, cipőjében. Meg egyszer el vitte velneszezni a nőjét.. Én meg mondtam a páromnak hogy ja a mi pénzünkön. Amikor minusz 100 ezerbe kerűlt a számlám akkor fogta fel hogy mi sem állunk túl fényesen és jó lenne nem eltartani valakit. Minél hamarabb mond neki a külön kasszát. A saját kárán fog tanulni csak.
2020. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az még segíthet, hogy elmagyarázod a barátnődnek hogy a fenti okok mellett amit csinál, az nem segítség, hanem pont hogy súlyos károkat okoz. Ugyanis az az öreg nő most minden tartás, félelem és probléma nélkül még lazábban vedelheti a piát továbbra is, hisz tudja hogy a barátnődet kitudja használni, tőle kap kaját, magyarul el van tartva. Tehát azt a minimális esélyét is eltörli annak, hogy reflektáljon magára a nő és belássa, hogy talán nem kéne annyit inni, ehelyett azt látja hogy úgyis segíteni fognak neki és bármit megtehet.


Ha a barátnőd valóban sajnálja és segítene, akkor ajánljon neki 1-2 olyan helyet, amik alkohollal való leszokással foglalkoznak (pszichoterápiák, csoportterápiák, akár már leszokott ismerős, stb.). Ennyit tud maximum tenni, azon kívül egy felnőtt nő, ha neki az az élete hogy 40-50 ezerért iszik havonta és nem akar változtatni, akkor ez van, nem a barátnőd dolga hogy más milyen módon él. Eleve nem szabadna engedni hogy hitelre vásároljon, mert azt a pénz soha nem fogja viszontlátni. Sajnálni lehet, de nem az ő dolga, és ha azt csinálja mint most, akkor egész életében kifogják használni a hiszékenységét és érzékenységét.


Azt a pénzt amit a nőre költ, inkább szakemberre kellene, hogy kicsit megerősítse magát mentálisan és megértse, hogy más hülyeségéért nem ő a felelős. Adott módszerekkel lehet segíteni, de mindennek megvan a határa, egy alkoholistát pénzelni nem a jó irány. A külön kassza innentől szerintem is alap legyen, ne a közös vagy a te pénzedet költse.

2020. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Szerintem balekseg csapdaba esett, de ez elegge szar ugy.
2020. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!