Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők akik túlagyaltok, féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők akik túlagyaltok, féltékenykedtek, hogyan tudtátok leküzdeni ezt? Mi a "módszeretek"?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, kapcsolatban élek másfél éve de vannak dolgaim amik egyszerűen nem akarnak elmúlni, bármennyit is dolgozok magamon és bármennyire is szeretnék megjavulni. Nagyon nagyon túlagyalós típus vagyok, mindent túlkombinálok fejben és ezzel kvázi kiidegelem magam (meg néha a páromat is)...

hogyan hagyhatnám ezt abba véglegesen? bármi módszer?


2020. ápr. 1. 16:39
 1/7 Fruzs33 ***** válasza:
69%

Minden fejben dől el.

Bizalomra kell épüljön minden.

2020. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én pasi vagyok, de ez ugyan a bajom.
2020. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol magadon és nincs eredménye, akkor miután lecseng a járvány, keress fel egy pszichológust vagy egy önismereti csoportot. Rá kell jönnöd, mi a háttere a kötődési zavarodnak és az önértékelési problémáidnak, aztán pedig tanulnod kell tudatosan felismerni és tudatosan kezelni a dolgokat. Ha nem akarsz egy életen át szenvedni, akkor muszáj lesz. Nem csak a saját életed keseríted meg ezzel, hanem a párodét is.
2020. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Én csak azt hittem, hogy túlagyalok és féltékenykedek. Folyamatosan szenvedtem a kapcsolataimban. Aztán lett egy párom, aki mellett fel sem merült bennem, hogy bármi miatt aggódnom kéne. Normálisan működik a kommunikáció, folyamatosan beszélgetünk (erről is), mindent nyíltan kezelünk egymás előtt... Egyszerűen nem aggódom, hogy ne tudna magára (ránk) vigyázni, mert látszik rajta, hogy tud és számtalanszor igazolta anélkül, hogy tudta volna rólam, hogy ennyire rosszul éreztem magam korábban az exeim viselkedése miatt. Neki az a természetes, ami nekem is.


Nem mondom, hogy nem esel túlzásokba. De előbb gondold át, hogy biztos, hogy csak a te fejedben van-e ez a gond... Nen zörög a haraszt, ha...

2020. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem adott rá okot soha. Minden barátja ismer, rakunk ki közös képeket, minden szabadidejét velem tölti kb. , szeretget, puszilgat, bókol... igazából csak magamban nem bízom szerintem, hogy megérdemlem őt...
2020. ápr. 1. 18:22
 6/7 anonim válasza:
Én ugyan ebben a cipőben voltam. Idén töltöm a 30-at van egy 10 éves kisfiam és 7 éve vagyok házas.A fiam egy tini kapcsolatból született gyógyszer mellett és a biológiai apuka egy pofon kíséretében elhagyott mikor a fiam 2 hónapos volt. Ez egy másik történet.A kisfiam mellett leérettségiztem és egy második szakmát is szereztem. Majd mikor a kisfiam 2 éves lett akkor egy online társkeresőn megismertem a jelenlegi férjemet. Na,ezt csak azért mondtam el mellette mert a férjem előtt bár nem volt sok kapcsolatom de mindegyikben megbíztam és sajnos mindegyik megcsalt. A férjem viszont nem csinált soha semmit mégis a régi rossz kapcsolataimban szerzett fájdalmat rá zúdítottam. Rettenetesen szörnyű voltam. Ha valakivel beszélt telefonon én szinte a nyakában voltam hogy halljam hogy az illető férfi e vagy nő. Telefon megnézés minden este részletesen. Nem titokban csináltam előtte mondtam a férjemnek hogy most pedig megnézem a telefonodat,odadta és megnéztem,gps-es telefonos összekötettés hogy éppen merre jár,és erről szintén tudott.Így visszagondolva nevetséges voltam.Nem is tudom hogy hogy bírta mellettem.De ezek csak a legenyhébbek. A mély pont akkor volt mikor már ezt most komolyan mondom hangokat hallottam ami mindig elbizonytalanított. A férjem mondta hogy reggeli meeting van a munkahelyén és ez a hang a fejemben egyből mondta hogy: ,ezt most tényleg elhiszed neki?' Ez volt a mélypontom. Majd mikor már magamat sem bírtam elviselni és tényleg kifordultam magamból akkor Én felismertem hogy ez így tényleg nem mehet tovább és elkezdtem lassan már 2 éve pszihiáterhez járni. Kétféle gyógyszert szedek( de az egyikből már csak egy felet kell :) ) szép lassan elhagyom a gyógyszereket.Kiderült hogy depressziós és szorongásos zavarom van.Ide bele számított a féltékenység, a hangulatingadozásaim, az önbizalomhiány,hogy engem senki nem szeret. Még most se vagyok teljesen gyógyult de már nem terrozizálom annyit a férjemet.:) Jó tanács: bármit is akarsz hidd el nem éri meg. Ha tébyleg nagy a baj bátran dorsulj orvoshoz ne félj segítséget kérni! Ha bármi kérdesed van szívesen válaszolok!
2020. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Menj terápiára.
2020. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!