Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen esetben, hogyan cseleked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben, hogyan cselekednétek?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég kb egy és fél éve ismertem meg az egyik legjobb haverom feleségét. Így az elején leszögezem, hogy már egy jó ideje nem fényes köztük a kapcsolat, (sok veszekedések, egyett nem értések,stb). Mivel gyakran találozunk a haverommal, egy idő után nyilván barát lettem a feleségével is. Egy ideje elkezdtünk beszélgetni a neten. Az idő folyamán rájöttünk, hogy nagyon sok közös van bennünk, ugyanazokat a filmeket, zenéket szeretjük stb. Akár így is mondhatnám, hogy valamilyen szinten lelkitársak lettünk, mivel nagyon egy síkon mozgunk.... és hát igen.. mondanom sem kell, hogy egymásba szerettünk. Őszitén egyikünk célja se ez volt, hogy ilyesmi történjen, mert nem flörtöltünk, nem nyomultunk egymásra. Úgy mondhatnám, hogy megtaláltuk akaratlanul a másik felünket. Nyilván ez szép és jó, de mostmár szinte elválaszthatatlanok lettünk(fizikailag nem voltunk együtt, megcsalás nem történt). Viszont engem mar a lelkiismeretfurdalás, hogyha válásra kerül a sor, akkor, hogyan fogok a haverom szemébe nézni? Hibásnak érzem magam, hogy akár miattam megy szét két kapcsolat, ráadasúl a barátomé. Bár amint fent emlitettem, hogy úgyse fényes a kapcsolatuk, tehát egy részt megnyugodtam, hogy igyis- úgyis akár válás szélére jutottak volna. Kérem csak értelmes válaszokat adjatok.

2020. ápr. 16. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Váljon el, ha rossz a házassága, addig teljesen hanyagoljátok egymást. Ha a válás után fél év múlva is azt érzitek, együtt kell leélni az életeteket, akkor belemennék a kapcsolatba. A barátod innentől felejtsd el, gerinctelen voltál, jogosan soha nem fog megbocsàjtani.
2020. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Hát annak a haverságnak vége lesz így, nem hiszem hogy lesz nagyon lehetőséged a szemébe nézni majd. Még mindig ott a lehetőség hogy nem jössz össze vele, azt neked kell eldöntened feladnád-e a legjobb haverodat a nőért. Ez nem az a helyzet szerintem ahol sokat segítene ki hogy döntene, neked kell eldöntened mi a fontosabb.


Rossz volt a kapcsolatuk, az igaz hogy előbb-utóbb vége lett volna. De nem mondtál ellent a közeledésnek, olyan nincs hogy nem érzem hogy egyre többet beszélünk és keressük egymást, vagy hogy érzelmeim kezdenek lenni felé és leállok/leállítom. Oké hogy rosszul érzed magad és megértem, de az nem kifogás hogy amúgy is elváltak volna.


A másik itt még amit figyelembe vennék, hogy a nő a rossz kapcsolat miatt valószínűleg magányosnak érezte magát jó ideje, örült hogy végre foglalkozott vele valaki és kialakult köztetek ami. Na most egy válás után rögtön beleugrani egy új kapcsolatba, hát én valahogy nem érezném hogy annak nagy jövője lenne. Persze ismét, ezt neked kell eldöntened.

2020. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat titkos mivolta nagyon erősen fel tudja erősíteni az érzéseket és ilyen esetekben az emberek hajlamosak olyan dolgokat beleképzelni a másikba ami nem valós.


Az még azért elg kevés egy kapcsolathoz, hogy ugyanazokat a filmeket és zenéket szeretitek. Ezen kívül mi közös van még bennetek?


Amúgy ha annyira szar a kapcsolat, akkor váljanak el, ez az első. Ha ezután összejössz a nővel, szerintem búcsút mondhatsz a barátságnak.


33N

2020. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Tök mindegy mit mondunk. Ti már egy pár vagytok. Az èrzelmi kötődés erősebb mint a papírok.

A barátoddal vàllalni kell a konfliktust, hogy voltàl olyan gerinctelen hogy kihasznàltad, hogy épp mély ponton vannak.

A csajt meg fogod kapni, majd idővel megunod, jönnek a veszekedések, majd feltűnik egy haverod aki elveszi tőled.

2020. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennek már ott kellett volna megállt parancsolni, hogy nem kezdtek el a neten beszélgetni!


A haverodnak kell, hogy a lelki társa legyél, nem a feleségéé.


Egyáltalán nem biztos, hogy a válás szélére jutottak volna, csak így most neked könnyebb.

2020. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Előbb-utóbb mindenre fény derül. Annak a barátságnak tuti vége lesz. A kapcsolat, hogy hogyan alakul az élet majd eldönti. A netes kapcsolattartás még nem együttélés. 40/F.
2020. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon alap, hogy az ember az ilyen helyzetnek még a lehetőségét is kerülje. Én sosem kezdenék el bratyizni haverok vagy tesók párjával, ahogy a feleségem barátnőivel sem. ha találkoztok, el lehet nevetgélni, abban még nincs semmi. De elkezdeni neten beszélgetni, egyre személyesebbé tenni az addig csupán felületes kapcsolatot az nagy hiba volt. Most már persze megtörtént a baj. Azt gondolom, nem gyávaság azt mondani, hogy te kiszállsz a képből, még mielőtt nagyobb bajt csinálnátok, és előállnátok a dologgal. Pár hónapos dologról van szó, lehet ez egy fellángolás is. ha szétmennek, ne miattad menjenek szét! Utána még vissza lehet térni a dologra, ha X idő múlva sem tudtok meglenni egymás nélkül, de a barátság az mindenképp ugrott, ha összejössz a nővel.

Talán nem lesz trendi, amit írok, de a házasság az egy komoly dolog, komolyabb annál, mint hogy eldobják az emberek, ha nehézségeik vannak, vagy megtetszik nekik valaki más. Minden kapcsolatban vannak hullámhegyek és hullámvölgyek. Ők épp egy hullámvölgyben vannak, de ettől még valamiért választották egymást. Hagyd szépen, hátha meg tudják oldani a problémáikat. Ha ez sehogy nem megy nekik, akkor még mindig lehet azon gondolkozni, hogy hogyan tovább.

2020. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Megcsalás fogalma változó; az érzelmi kapcsolódás is lehet már az.

A haveroddal való kapcsolatnak vége lesz, ha ez kiderül.


Annyiban ne hibáztassad magad, hogy ha nem veled, akkor valaki mással ugyanúgy megtörtént volna ez. Már létező űrt töltöttél csak ki.


Ha van ott gyerek, közös vagyon, akkor ne számíts rá, hogy válni fog. Szépen kitart a férje mellett és téged lelki támasznak fog használni.

2020. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
persze ne értsetek félre,tiszteletben tartom a döntését, és nem szeretném, hogy elváljanak nyilván. De mint emlitettem, a nő szerint igyis úgyis erre lehetett számitani, még jóval azelőtt, hogy képbe jöttem volna.
2020. ápr. 16. 10:35
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Azon azért el kell gondolkodni, hogy ha egy harmadik ember belépése ekkora káoszt tud okozni, akkor az a kapcsolat mennyire áll biztos lábakon. Mennyit tettek KÖZÖSEN a problémáik megoldásáért? Mert egy kapcsolat működtetésért és a gondok megoldásáért még mindig ketten kellenek. És vajon a kérdező haverja mennyiben felelős a kapcsolat megromlásáért? Mert ha mondjuk a férfi viselkedése okozta a nő elhidegülését, akkor az sem biztos, hogy a kérdezőnek éppen a férfitársát kellene pátyolgatnia. Ezekről a fontos részletekről semmit sem tudunk, de máris mindenfelől jön az ítélkezés.
2020. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!