Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen esetben, hogyan cseleked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben, hogyan cselekednétek?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég kb egy és fél éve ismertem meg az egyik legjobb haverom feleségét. Így az elején leszögezem, hogy már egy jó ideje nem fényes köztük a kapcsolat, (sok veszekedések, egyett nem értések,stb). Mivel gyakran találozunk a haverommal, egy idő után nyilván barát lettem a feleségével is. Egy ideje elkezdtünk beszélgetni a neten. Az idő folyamán rájöttünk, hogy nagyon sok közös van bennünk, ugyanazokat a filmeket, zenéket szeretjük stb. Akár így is mondhatnám, hogy valamilyen szinten lelkitársak lettünk, mivel nagyon egy síkon mozgunk.... és hát igen.. mondanom sem kell, hogy egymásba szerettünk. Őszitén egyikünk célja se ez volt, hogy ilyesmi történjen, mert nem flörtöltünk, nem nyomultunk egymásra. Úgy mondhatnám, hogy megtaláltuk akaratlanul a másik felünket. Nyilván ez szép és jó, de mostmár szinte elválaszthatatlanok lettünk(fizikailag nem voltunk együtt, megcsalás nem történt). Viszont engem mar a lelkiismeretfurdalás, hogyha válásra kerül a sor, akkor, hogyan fogok a haverom szemébe nézni? Hibásnak érzem magam, hogy akár miattam megy szét két kapcsolat, ráadasúl a barátomé. Bár amint fent emlitettem, hogy úgyse fényes a kapcsolatuk, tehát egy részt megnyugodtam, hogy igyis- úgyis akár válás szélére jutottak volna. Kérem csak értelmes válaszokat adjatok.

2020. ápr. 16. 10:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a ti hibátok hogy a férjet megkerülve a háta mögött ismerkedtek és egymásba szerettek. Az első nem baràti megnyilvánulásnál kellett volna azonnal hátraarc és meghúzni a határokat egy igazi barátnak/feleségnek. De ti mindketten elbuktatok és ez 100%ig a ti hibátok. És szegény srác két oldalról is hatalmasat fog csalódni.

Ha olyan szr a kapcsolat miért is nem szakított mielőtt mást keres? Mert az egyenes és gerinces lenne?

2020. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba az egészet,tapasztalaból mondom. Volt egy ilyen házasság az ismeretségi körömben. A csaj szedett fel engem,nem pedig én őt,mert én mindig elleneztem az ilyet. Mivel az önbecsülésem a béka.... alatt volt,így voltam olysn hülye,hogy belementem a kapcsolatba. Mindig lelkiismeretfurdalásom volt,de a csajt sem dobtam mondván miért csapjam be ha már egyszer belementem a játékba?! És tudjátok mi lett a vége a dolognak????? Na??? A feleség együtt van a férjével azóta is,de a csaj titokba összefeküdt a férje kollégájával,amit persze azóta is tagad. Hidd el nekem,ha a férje mellet sem képes a kacsolatot megjavítani,hanem inkább a férje barátja karjaiba menekül,akkor nyugodt lehet,hogy veled sem fog másként viselkedni. Menekülj. Fantáziálhatsz a dologról,de legyen benned gerinc és ne hagyd,hogy történjen is valami.
2020. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben nőként és most teljesen őszinte vagyok. Annyi különbséggel, hogy mindketten házasságban voltunk. Én tudtam, hogy az enyém rossz, de nem mertem válni. Ő azt mondta, az övé sem működik. Neten és személyesen is találkoztunk, több hónapos àlomvilág és önàltatás volt. Egy dolog találkozgatni, a másik dolog jóban-rosszban együtt élni. Cukormáz volt az egész. Ő beijedt és nem mert válni, én elváltam. A házastársak is a végén megtudták az egészet. Iszonyúan nagy lecke volt, hatalmas zuhanás és részemről gerinctelenség. Könnyű úgy ígérgetni, ha nincs tétje. Egyetlen pozitívuma volt, végre ki mertem és ki kellett lépnem a rossz házasságomból. Soha többet megcsalás! Azóta egy másik kapcsatban élek, tisztàn, őszintén, boldogan, megbecsülve a páromat.
2020. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#12 vagyok. Szerintem doszt elég ennyi ember negatív véleménye a dologról. Vedd figyelembe a hozzászólásokat,mert sok idegtől és kellemetlenségtől védhet meg. Annyit,még,hogy én ugyan nem buktam le,de sok mindenre felnyitotta a szemem. Azt is vedd figyelembe még,hogy lehet nem is illenétek össze,csak így írkálva úgy sem ismered ki a másik félt,csupán lehet csak felruházod olyan pozitív tulajdonságokkal,amik lehet nem is illenek rá. Az is lehet,hogy a nő a kuplungos,és az ő természete miatt áll romokban a házassága. Jobb az ilyet kerülni hidd el nekem
2020. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha összejössz a nővel, akkor vagy vége lesz a férjjel a barátságodnak, vagy a nővel kerülsz (egyelőre úgy néz ki) egy bizonytalan jövőjű kapcsolatba.
2020. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#10 Nem ítélek én el senkit, hiszen minden eset más és más, és nekem úgy tűnik, hogy nem szánt szándékkal, hanem óvatlanul kerültek ebbe a helyzetbe. Legalábbis a kérdező szerintem igen, az asszonykáról meg nem tudhatjuk, nem-e nézte ki magának, és moccant rá célirányosan.

Vannak persze menthetetlen házasságok, de én azt gondolom, ha a megfelelő időben jön be a képbe egy harmadik, az romba dönthet egy olyan házasságot is, ami amúgy megmenthető lett volna.

De amúgy ez tényleg annak a függvénye, ki hogyan gondolkozik a házasságról, milyen mintát hozott a családból. Én azt is el tudom fogadni, ha két fél feladja, és aztán boldogak lesznek valaki mással. Én nem ebben nevelkedtem, nem ezt az attitűdöt tettem a magamévá, így annak a híve vagyok, hogy ha van rá mód, akkor küzdeni kell. Akik 50-60 éveket leélnek együtt, azok is egytől egyig megküzdenek a házasságért.

2020. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ez igy van.. mint már mondtam én nem szeretném, hogy miattam mennének szét. Én megmondtam szépen, hogy ha nincs, hogy megmenteni a házasságot, akkor én nem fogom elutasitani a nőt. Ha megmentik mégjobb. Nem hiába van lelkiismeretfurdalásom.
2020. ápr. 16. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!