Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolaton belül az eltérő anyagi helyzetet hogyan tudtátok jól kezelni?

Figyelt kérdés

Én F/29 vagyok párom N/21. Kettőnk között én vagyok jólvan jobb anyagi helyzetben. Alapvetően nincs közöttünk emiatt semmi probléma és beszéltünk is már erről hogy ne aggódjon ilyen miatt. Azonban látom, hogy ez néha-néha mégis zavarja. Pláne a mostani helyzetben, neki is felmondtak úgyhogy ide költözött aminek örülök mert egyébként is terveztem már, hogy felvetem neki ezt mert már több mint két éve vagyunk együtt.

Szívesen jött de látom hogy kicsit zavarja is mert viszonylag azért kevés tartaléka van fizetésse most meg nincs, mivel a vendéglátásban melózok.


Látom, hogy zavarja amikor elmegyünk nagybevásárlásra és én fizetek többnyire. Viszont mivel jól keresek én drágább élelmiszereket és dolgokat veszek, amivel nem szeretném őt terhelni mert ő nyilván olcsóbbakat venne.


Szeretném ha tartalékolná a megtakarításait, de nem is akarom se lekezelni se azt, hogy rosszul érezze magát, így néha hagyom, hogy beszálljon a bevásárlásba vagy ő fizessen a hambisnál.


Beszélünk erről és nincs ebből probléma csak tényleg látom, hogy zavarja, arról meg már eleget hallottam hogy ez ilyen dolgok tönkrevághatják a kapcsolatot.


Tudtok tanácsolni valamit amit lehetne még tenni ez ügyben hogy kevésbé érezd rosszul magát?


2020. ápr. 17. 11:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Volt nálunk ilyen helyzet. A férjem külföldi állampolgár, soha egy percet nem is élt Magyarországon. Így amikor én még otthon laktam és dolgoztam, akkor is sokkal de sokkal kevesebbet kerestem átszámítva, mint ő, pedig Magyarországhoz képest nem volt rossz fizetésem. Aztán, ahogy véget ért az egyetemi gyakorlat, kiköltöztem hozzá. Nézegettem már előtte is kint álláslehetőségeket, de tudtuk, hogy nem egyik napról a másikra fog menni. Volt némi spórolt pénzem, amit beadtam a kasszába, de hát a forint akkor se volt már valami erős, szóval csepp a tengerben. Nem lett munkám sokáig, a spórolt pénzem elfogyott. És igen, nem nagyon volt más lehetőség, mint hogy a férjem eltartson. Számoltunk ezzel, de én aki világ életemben független voltam, ezt nehezen szoktam meg. Nagyon visszafogtam a saját költségeimet, megvontam magamtól mindent gyakorlatilag, hogy neki minél kevesebbet kelljen "rám" költenie. Ez persze meglátszott a külsőmön is, amire addig nagyon adtam. Aztán csak lett végre munkám és most már meg tudom engedni magamnak azokat amiket régen. Tanácsolni nem tudok semmit, ha már beszéltetek erről. Mi is folyton beszélgettünk a férjemmel mikor ebben a helyzetben voltam, mondta hogy nincs ebből probléma, ez természetes, számoltunk ezzel és a kiköltözésem előtt ő már elkezdett erre spórolni, hogy tudja fizetni pl az egészségügyi biztosításom, na ettől még rosszabbul éreztem magam, hogy én miért nem tudtam többet spórolni. de hát diákmunkából örültem ha annyit sikerült, amennyit. Ha bárhonnan bármilyen pénz bejött, mert pl kaptam szülinapra, azonnal adtam a férjem kezébe, hiába nem kérte, a lelkemnek jólesett, hogy ha még nem is sok, de valamit odatettem én is.
2020. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!