Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tud dönteni sokszor?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tud dönteni sokszor? Fogadjam el, hogy mindig ilyen marad, vagy mér érhet?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogyha van egy döntési helyzet, akkor neki sokszor ,,hmm, nem is tudom, ez is jó, az is jó". És majdnem mindig ez van. Ha van egy olyan eset vagy élethelyzet, amikor meg lehetne tenni valamit, ő eleve csak legyint rá, pedig tudja, hogy segíthetne, és nekem kell noszogatni, hogy na légyszi. Ez csak azért zavar, mert egyrészt miért nekem kell noszogatni, másrészt pedig nincsen semmi önálló kezdeményező-képessége. Lehet az én személyiségem ennyire tüzes és szenvedélyes, és lehet, hogy pont akkor veszekednénk, ha ő is ilyen lenne, mint én :D De akkor is zavar. Szerintetek fog változni?

De ugyanez van a templomba járással. Nem szeret menni, de a szülei néha elviszik, akkor megy velük. De akkor is mondanak mindig valamit, amivel nem ért egyet, és ha szóvá is teszi a családnak, ők nem is figyelnek rá. Ettől még ugyanúgy nem fogadja meg, hogy nem megyek többet, hanem csak elviseli, hogy néha elviszik. Ez engem ott érint, hogy nem akarok egyházi esküvőt, semmiképpen. Velem ugyanez volt, 17 évig koromih jártam templomba, mindent őszintén elhittem és cselekedtem is, de óriásit csalódtam, és sose kell ez nekem többet, a leendő gyerekimnek sem, az tuti! Viszont az nagyon zavarna, ha ő nem állna ki mellettem ebben, pedig ő is ellenzi a dolgot. Csak félnék, hogy a családi béke számára fontosabb -.-" értitek. De lehet, hogy ez is csak ott fog kiderülni.



#veszekedés #párkapcsolat #akaraterő #eltérő személyiségek
2019. dec. 18. 11:17
 1/7 A kérdező kommentje:
22 évesek vagyunk.
2019. dec. 18. 11:19
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Az alapvető szeméyiségjegyek nem nagyon változnak. Én hanyagolnám az illetőt.
2019. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dehogy hanyagolom.
2019. dec. 18. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább elismeri a problémát és hogy ezen változtatnia kellene?
2019. dec. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ismeri el, mármint, ha szóba hozom, hogy ez zavar, akkor csak lerendezi azzal, hogy hát sajnálom, én ilyen vagyok. Maskor probal figyelni, de érzem rajta, hogy nem magatol jön, hanem mert legutobb szoltam.
2019. dec. 18. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:

22, az még egyáltalán nem az a megkövesedett életkor. Leválni a családról, a saját igényeket előnyben részesíteni a család elvárásaival szemben, senkinek nem jön magától, mindenkinél tanulási folyamat része. Persze környezettől és személyiségtől függő, mennyire nagy falat. Ő még ezen nincsen túl.

Az már érdekesebb, hogy mindenhez önállótlanul áll. Lehet, hogy előbb-utóbb észreveszi magát és tudatosan törekszik majd a változásra... de nem biztos, hogy megéri várni, reménykedni. Nagyon nem mindegy, hogy egy nem igazán elfogadható hiányosság esetén mik az illető törekvései.

2019. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz ez, még fiatal.
2019. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!