Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy bocsátotok meg saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy bocsátotok meg saját magatoknak a korábban elkövetett hibákért (szex, szerelem, párkapcsolat témában)?

Figyelt kérdés

Talán ez még nehezebb is, mint elengedni a sérelmeket és többé nem hibáztatni a másik felet.


Nekem van olyan, hogyha nagyon unatkozom, akaratlanul is eszembe jutnak korábbi hibáim. Például feküdtem már le olyan sráccal, akivel nem kellett volna, mert utána nagyon megbántam. Vagy hagytam, hogy megalázzanak, bántsanak, elvegyék az önbizalmamat. Belementem olyan kapcsolatba, ahol szerelmes voltam, de tudtam, hogy nem illünk össze és rövid ideig fog tartani (igazam lett).


Ezekből mind tanultam, pont ezért mennék szívesen vissza az időben és csinálnék mindent másképp, csak már nem lehet. Ezek megtörténtek és nehéz megbocsátani magamnak, még évekkel később is.


Ti hogy birkóztok meg magatokkal?


2020. ápr. 18. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hibáiból tanul az ember leginkább. Ne okold magad, csak lépj túl ezeken a dolgokon és keress olyat akivel majd boldog leszel.
2020. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok megbocsátani magamnak, eltörölni meg főleg nem! Meg kellett tapasztalnom ahhoz, hogy tudjam, hogy mit nem akarok még egyszer. Nem rágódom rajta, ez is én voltam.
2020. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Úgy teszek, mint minden érett felnőtt egy ilyen helyzetben.


Tanulok a hibámból, feldolgozom magamban, és adok időt, hogy lezárjam. Viszont a végén lezárom, és elengedem, nem rágódok a dolgon évekig.


F

2020. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Úgy tudod csak ezt megoldani, hogy ha felismered és a későbbiekben tudatosul, másnál nem követed el ugyanezeket a hibákat. Piszkosul nehéz, mert valahogy ez az emberben mindig benne marad valamennyire.
2020. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki követ el hibákat, még úgy is, hogy tudja, hogy hibát követ el. Én ezeket nem bánom, és örülök neki, hogy megtörténtek, nyilván eszembe jut, hogy jobb lett volna, ha másképp alakul, de azért nem bánkódok. Pont ez az, amit mondtál, hogy ezekből tanul az ember. Ha visszamennél az időben és eltörölnéd, akkor ez a tudás hiányozna az életedből, és most felnőttként talán még nagyobb, még fájóbb hibákat vétenél. Ezek az élmények mind kellettek ahhoz, hogy azzá válj, aki ma vagy, azzal a tudással felvértezve, amit a tapasztalataidból merítettél. Gyerekként is azért kell sokszor elesni, mert akkor még kisebb sérüléseket okoz az egész, viszont hosszú távon meg ügyesebb leszel. A szexnek, szerelemnek is van egy ilyen tanulási görbéje, ott is pofára kell néha esni, hogy legközelebb már tudd, mit kell elkerülnöd és hogyan kell úgy viselkedned, hogy megkíméld magad egy nagyobb sérüléstől.


Szóval én úgy bocsátom meg magamnak ezeket a hibáimat, hogy tudomásul veszem, ez természetes velejárója a felnőtté válásnak, az érésnek. Néha benézi az ember, van ilyen, legközelebb majd nem fogja.

2020. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan vagyok aki elég gyorsan tanul a hibáiból. Persze ezt megelőzően próbálok mások hibáiból is tanulni, elemezni. Ez nem megy mindig, így én is hibázom. Ha hibázom, én nem érzem azt hogy emiatt meg kellene bocsájtanom magamnak... Csak az nem hibázik aki nem is tesz semmit, nem lép , nem cselekszik stb....

A másik pedig, hogy nem mennék vissza az időben azért hogy bármit is máshogy csináljak. Pont hogy a legnagyobb hibák miatt tudunk sokat tanulni, okosodni, még ha utána sokáig is bánkódunk. A hibáink , tapasztalataink miatt vagyunk olyanok amilyenek vagyunk jelenleg. Én sokat tanultam már az biztos , de még fogok is, de ez így van rendjén.

F37

2020. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Egy felnött ember eljut arra a szintre, hogy ezer eves dolgokon mar nem ragodik. Minden okkal törtenik az eletben.

Persze, ha az ember 2 nappal ezelött hülyeseget csinalt, megbanja, de 10 ev utan nem foglalkozik ezekkel.

Elni kell tovabb, nem a multban ragadni

2020. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hiba a tanulás része. Vond le a következtetéseket és lépj tovább.
2020. ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert mindig megismétlem, hogy nem engedek közel senkit sem magamhoz, aki meg közeledne, azt meg rövid időn belül elhajtom.(F)
2020. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rengeteg hibát követtem el ilyen téren pl:hülyítettem egy srácot aki nem is tetszett soha,hazudoztam a páromnak hogy nincsenek is fiú barátaim,egyszerre több fiúval is beszélgettem és hülyítettem.

De az ember az ilyen hibáiból tanul és változik is.Egyszer a barátommal azért lett vége mert megtudta hogy a barátaim nagy része fiú és féltékeny volt.Na akkor ébredtem rá hogy változtatnom kell és őszintének lennem és ez be is jött mert már ilyen téren senkinek se hazudnék

2020. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!