Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet ilyen viselkedésnél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ilyen viselkedésnél csinálni?

Figyelt kérdés

Barátommal egy ideje együtt vagyunk és úgy érezem, hogy ő nem igazán fektet energiát az egész kapcsolatba. Gyakorlatilag az első pár randit kivéve mindig én találom ki, hogy hova menjünk, mit csináljunk. Én úgy gondolom, hogy ha szeretek valakit, akkor minél több élményt szeretnék neki adni, minél több közös emléket gyűjteni. Persze kell kettesbe idő is, de valahogy nálunk ez úgy megy, hogy csak akkor megyünk (mentünk, ugye a jelenlegi helyzetre való tekintettel :/) valahova, ami nem a lakása és/vagy a kedvenc kajálda, amikor én kitaláltam és "előterjesztettem", hogy ide és oda szeretnék menni. Valahogy úgy érzem benne nincs meg ez a késztetés, hogy bármi változatos dolgot csináljunk. Először még örültem neki, hogy én választhatom meg a programokat, mára viszont úgy érzem magam mellette, mint egy rendezvényszervező és nem egy barátnő. Valahol érthető a dolog, mert jelenleg mindketten az én szülővárosomban lakunk, de még csak azt se mondja, hogy pl.: mutass ilyen vagy olyan helyeket a városban. Nagyon sokszor mondja, hogy szeret, sokkal többször, mint én. Lehet, hogy szimplán a "szeretet nyelvünk" ennyire különböző? Hogy ameddig ő szavakkal mondja, hogy mennyire szeret, addig én azon agyalok milyen "élményeket" adhatnék neki, mert szeretem és szeretném, ha megismerne új dolgokat.


24/L



2020. ápr. 6. 21:05
 1/10 Lady Beth ***** válasza:
89%
Ezt most szépen mond el neki is, drága.
2020. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszélni szeretnék vele erről. Csak azt nem tudom, hogyan. Mostanában nagyon sértődékeny, és eddig is többször volt olyan, hogy ha felhoztam, hogy én a lakása helyett inkább X helyre mennék, akkor annyi volt a válasz, hogy "ahogy akarod..." meg "te tudod".
2020. ápr. 6. 21:18
 3/10 Lady Beth ***** válasza:
100%
Szerinted ez nem nevetséges? Hogy ennyit nem bírsz vele megbeszélni mert megsértődik? Mi lenne ha valami tényleg komolyabbról lenne szó?
2020. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Túl konfliktus kerülő vagyok, ő meg túl könnyen megsértődik
2020. ápr. 6. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem arról szól, hogy a kapcsolatotokba nem fektet bele energiát, hanem valószínűleg nincs erre igénye. Van aki nem jön-megy programokat csinál állandóan, úgy, mint te.

Beszélj vele erről, de nem biztos, hogy meg fogod ezt tőle kapni, hanem ugyanígy neked kell szervezned, ha menni akarsz.

2020. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a kapcsolatba való energiafektetès nem feltètlen az, hogy állandóan megyünk valahova mint a mèrgezett egèr... Lehet, hogy ő nem ilyen típusú ember. Nincs ezzel sem semmi gond, lehet, hogy csak nem illetek össze.

Beszèlj vele, de nem kell letámadni emiatt, csak beszèlgessetek, kinek mi az igènye, hogy lenne jobb stb.

2020. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő részéről szerintem semmiképp nem a kapcsolatotokról szól. Ő egyszerűen amolyan otthonülős, ahogy esik úgy puffan típus lehet, aki nem vágyik új ingerekre, új élményekre. Ez a személyiségének része és már nemigen fog változni. Szóval azt kellene eldöntened, hogy ezzel együtt tudsz-e élni, felvállalod-e ezt a kompromisszumot. Nekem van két olyan barátom is, aki ilyen típusú fiúval él együtt tartósan, és mindketten kicsit nehezen viselik a helyzetet. Ha megengedi, hogy legyenek barátaid, akikkel nélküle elmenj élményeket szerezni (színházba, moziba, kirándulni, stb.) akkor elviselhető a dolog. Azt semmiképp ne várd, hogy majd megváltozik. Ideiglenesen ki lehet kényszeríteni kezdeményező, élménykereső viselkedést, de tartósan soha.
2020. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet, szerintem egyszerűen csak különböztök ez abszolút nem baj csak kérdés hogy ha nem tud vagy akar majd változni te neked ez jó lesz e Így hosszútávon, boldog leszel e majd így nem fogsz mindig valamit hianyolni?
2020. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő csak passzívabb, otthonülősebb fajta. Más formában nem fektet a kapcsolatba? Pl érintések, sok kommunikáció, stb?

Amúgy igen, kösd már fel kicsit a nadrágod és ha bajod van, beszéld meg vele.

2020. ápr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy masok is irtak, ilyen beallitottsagu. Szo nincs itt szeretetnyelvrol. O a maga reszerol nem menne sehova, se veled, se egyedul. Ennyire eltero igenyeket nem lehet kozos nevezore hozni altalaban. Maskepp is lehet elteres, egyik bulizos, masik hegymaszos, stb... Barmilyen sivarnak tunik, egy ilyen otthonulo ember igy erzi jol magat.
2020. ápr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!