Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet megbeszélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megbeszélni a partnerrel (anélkül, hogy megbántódjon/megsértődjön), hogy a költségeket felezzük?

Figyelt kérdés

Fiatalkoromban folyton azt láttam, hogy apám eltartja az anyámat, akinek szegénynek mindent *kérnie* kellett (majdhogynem könyörgött). Én nem igazán szeretném, hogy ennyire eltolódjon az egyensúly a párkapcsolatomban. Ezzel nem azt mondom, hogy azt akarom, hogy folyton kiszámolgassuk forintra pontosan az adott vacsorát. Inkább vmi "egyszer én fizetek, egyszer te" megoldásra gondolok.

Az eddigi kapcsolataimban a férfiak szívügyüknek érezték, hogy mindent fizessenek, de én ettől nagyon kínosan éreztem magam. Az adott szituban elég bunkó mások előtt visszautasítani, szóval leginkább megelőzni kellene ezt az egészet.

Hogy lehet ilyesmit tisztázni még a párkapcsolat elején?


Nőgyűlölő kommentekkel ne gyertek, légyszi. Továbbá azt sem szeretném, ha feminácinak bélyegeznétek. Manapság egyenlőség van elméletileg, szóval szerintem ez a "fizessünk mindketten" abszolút fair igény. Homoszexuális kapcsolatokban ez általában pl. nem is kérdés...


2020. ápr. 18. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Meglepő, hogy te csupa olyan pasit fogtál ki, akik mindent fizetni akartak... Szerintem ez manapság elég ritka. A legtöbb egy pár randi után automatikusnak veszi a felezest, így ha masodik/harmadik randin megmondod, hogy most ezt te állod, az működni szokott. Ha ez nem elég, akkor otthon leültök és megbeszéled vele, hogy neked ez az elved, elvárásod egy kapcsolatban és kész. Hidd el, nem sok pasi akár ragaszkodni ahhoz, hogy mindent ő álljon.
2020. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehet azt csinálni, hogy amikor a következő randit beszélitek meg, akkor vagy már akkor, vagy a rendelésnél kijelented, hogy "meghívlak" vagy "ezt most fizetem én" vagy valami. Ha ellenkezik, akkor elmondod, hogy miért nem szeretnéd, ha csak egyoldalú lenne az egész fizetgetősdi. Szerintem nem ciki egyáltalán, én mindig nagyon komolyan vettem a randizós időszak elején ezt a dolgot, a férjemnek is mikor megismertem, mondogattam, hogy nem szeretném, ha azt hinné, én csak lehúzni akarom vagy valami, szóval ragaszkodtam hozzá, hogy az említett kábé fele-fele arányú fizetés meglegyen. Miután ezt ilyen határozottan képviseltem, senkivel nem volt probléma, még ha nagyon ragaszkodtak is ahhoz, hogy elkényeztessenek, csakazértis valahogy megoldottam, hogy ne mindig mindent ők fizessenek.
2020. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb, ha leülsz, és megbeszéled vele. Kb ugyanazt elmondod neki, amit itt leírtá nekünk.



Egyébként én férfiként értékelem, ha nem egyedül kell mindent fizetnem. Ez alatt nem feltétlen fillérre pontos elszámolást értek, vagy azt, hogy minden számlát felezzünk, elég az, ha egyszer én hívom meg őt, máskor ő engem, vagy a bevásárlást egyszer egyikünk állja, egyszer másikunk.

2020. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi abszolut kozosen fizetunk mindent, ezt az elejen tisztaztuk mashogy el sem tudnam kepzelni.
2020. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem amíg friss a kapcsolat, ez egyszerű. Annakidején pl ha kiràndulni mentünk, a baràtom megvette a vonatjegyemet, én pedig ràntotthusit vittem az útra. Màris mindenki kivette a részét anyagilag. Később ha tetszett egy pulóver, megvettem neki, màskor ő fizetett a cipőboltban mikor nekem vettünk cipőt. Mindezt anélkül, H megbeszéltük volna, H " Te figyelj...". Azóta 3 gyerekünk van, a pénzre közös vagyonként tekintünk. Egy kapcsolatban egyébként fontos, H lehessen anyagiakról beszélni,ha nem alakul magàtól úgy a dolog, ami mindkét fél szàmàra jó és természetes. De érdemes lazàn kezelni.
2020. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor meghív valahova mondd hogy ok, de ezt most te fizeted. Normális pasi ezen nem sértődik meg.
2020. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!