Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha ennyire függök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha ennyire függök a barátomtól?

Figyelt kérdés

2 éve ismertem meg, most vagyok 24. Sajnos jelenleg távkapcsolat, ráadásul más időzónában vagyunk, de discordon minden nap felhív és akkor 6-8 órát beszélünk. Novemberben találkoztunk utoljára, jövő hónapban mentem volna megint de a jelenlegi helyzet miatt kétlem, hogy így lesz.

A probléma az, hogy teljesen körülötte forog az életem. Egész nap arra várok, hogy mikor beszélünk újra, és ha kicsit később hív, akkor egyre rosszabul érzem magam. Ha kicsit korábban megy el, azt is nagyon rosszul élem meg. Pedig tudom, hogy van, hogy szeretne valaki egy kicsit egyedül lenni, engem is, mielőtt megismertem, lefárasztott, ha sokat kellett valakivel együtt lennem.

Pár napja pár órára elment az internet, akkor is teljesen túlreagáltam, sírtam hogy nem fogunk tudni aznap beszélni, stb.


Az az igazság, hogy sok dolgot feladtam érte, de nagyon sok dolgoban segít, csomó mentális meg egyéb problémámmal. Volt pár olyan szituáció, amikor úgy éreztem, hogy jobb lenne kiszállnom, de erre egyszerűen képtelen vagyok, mert őszintén szólva 0 értelmét látom nélküle az életemnek, pedig van egy csomó hobbim amit tőle függetlenül is szeretek csinálni. Nincs kedvem más férfiakat megismerni.

Igazából csinált egy csomó dolgot, amivel elérte azt, hogy ennyire dependens legyek, de nyilván ehhez az is kellett, hogy azokra a dolgokra így reagáljak. De szeretnék egy kicsit függetlenebb lenni, pl. szívesen néznék egy animét, játszanék egy játékot vagy akármit amit szoktam, de tudom, hogy ő kb. este 7-8 körül fog felébredni, így inkább alszom ötig, hogy kevesebb időt kelljen egyedül lennem. De így meg zavar, hogy nem vagyok elég produktív, mert ő szereti ha fejlesztem magam így pedig csak vesztegetem az időmet sokszor.



2020. ápr. 20. 13:51
1 2
 1/14 Lachesys ***** válasza:
neked nem kell dolgoznod? ok most a jarvany miatt kirugtak sokmindenkit, de elotte? 7 8 ora baromi sok, es oszinten a baratod viselkedese sem normalis, hogy o ennek orul, hogy ennyire nincs sajat eleted. raadasul mintha magadat is szabotalnad azzal is, hogy ez megsem egy rendes kapcsolat, ami helyben van... pszichoterapia kene neked (semmi negativ felhanggal, tenyleg tud segiteni)
2020. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Online munkám van, elég sokat keresek jelenleg de nem kerül sok időmbe.

A barátom pedig munkanélküli, régebben programozással keresett valamennyit szintén online, de az még régebben volt, szóval neki is nagyon sok az ideje. Nem tudom, hogy örül-e ennek, nyilván szeret velem lenni ha már ennyi időt rááldoz, de mindig szereti látni, ha valami kreatív dolgot csinálok vagy ha sikeresebb vagyok a munkámmal. De egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy 12 órán keresztül intenzíven beszélgetünk. Van, hogy rajzolok valamit pl, akkor azt streamelem, vagy filmet nézünk, vagy csak néha mondunk valamit egymásnak, csak jobb érzés nem egyedül lenni.

2020. ápr. 20. 14:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid? Mert hobbikról írsz, meg a párodról, de más társas kapcsolatról nem. Ha lenne pár barátod, akkor lehet hogy könnyebb lenne...
2020. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van pár, de csak egy igazán közeli. De sok barátságot nem tudok egyszerre fenntartani, igazából nincs rá nagy igényem és mindig csak egy olyan kapcsolatot szerettem volna, mint a mostani. Csak most, hogy van, nem gondoltam, hogy ilyen szintű szeparációs szorongást fogok átélni.
2020. ápr. 20. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy társfüggő lennél ?
2020. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szép is lehet egy olyan kapcsolatra pazarolni a TE idődet,ahol még csak nem is találkoztok.

Nem tudsz,nem is akarsz erőt venni magadon,hogy kicsit önállóbb legyél.

Gáz,ha valaki ennyire befolyásolni tudja a Te életedet.Szerinted mennyire egészséges,hogy ha valami kicsit más,nem megszokott,rísz és értelmetlennek tartod az életedet nélküle?

2020. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én nem érzem ezt az időm pazarlásának. Persze sokkal jobb, amikor személyesen vagyok vele, de így is hallom a hangját minden nap és sokkal jobban érzem vele magam még így is, mint egy korábbi kapcsolatomban ahol együtt éltünk. Ráadásul ez nem végleges állapot. Nekem megér 1-2 évet ilyen formában, aztán úgyis összeköltözünk.

Másrészt, ahogy most állok anyagilag három havonta biztosan meg tudnám látogatni (ő amerikai), csak a koronavírus miatt most ez kizárt.


De nyilván a hozzáállásom nem egészséges.

2020. ápr. 20. 17:17
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 nem hiszem, mert előtte egy kapcsolatom volt, és ott nekem mondta a barátom, hogy töltsünk több időt együtt, mert mindig elvoltam magamnak. mindig szívesen voltam egyedül, nem akartam mindenáron kapcsolatot. de ő más mint a többi ember, számomra.
2020. ápr. 20. 17:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg ne panaszkodj,ha neked ez így megfelel.Ha megéri lelki nyomorékká válni,amiért nem tudsz egyedül meglenni,hajrá.

Igen,ez a hozzáállás valóban nem egészséges,hogy valaki nélkül nem látod az élet értelmét,röhejes.

Keress fel egy szakembert!

2020. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

November február között miért nem találkoztatok?

Karácsonyi időszakot miért nem töltöttétek együtt?

Nem tenném tűzbe a kezem ezért a "kapcsolatért", ne haragudj.

2020. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!