Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is túlzás, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is túlzás, amit kérek a barátomtól az autóm használatáért cserében?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van jogsija, autóm viszont csak nekem. Nagyon sokat spóroltam rá, hogy végre olyan autóm legyen, amilyet szeretnék, így nagyon féltem azt. Eddig senkinek nem engedtem, hogy vezesse (szüleimnek, barátoknak sem), a barátom azonban nagyon szeretné. Én viszont csak azzal a feltétellel engedném meg neki, hogy előtte írásban is vállalja, hogyha bármilyen kárt okoz a kocsiban, azt később teljes egészében megtéríti (nem vagyunk közös kasszán). Szerinte nem vagyok normális, hogy nő létemre ennyire féltem az autómat és nevetséges a kérésem. Érdekelne a véleményetek, ti ilyen szituációban mit tennétek?
2020. márc. 6. 09:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

Mi az, hogy nő létedre? Ugyanannyiba került neked is az autó és a szervizelése is ugyanannyi neked is.

Én mondjuk eleve nem adnám kölcsön senkinek. Bármit csinál, téged fognak elővenni, mint üzemben tartót.

2020. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%

Jogilag nem tudom, hogy ez mennyire valid, de egy autó elég nagy érték, sokat spóroltál rá, szereted, te szabod a feltételeket. Ha neki nem tetszik, vegyen magának saját autót, amivel azt csinál, amit szeretne. Szerintem az a nevetséges, hogy azt mondja, hogy nő létedre... mintha nem dolgoztál volna meg ugyanúgy érte, és csettintésre oda kéne adnod, ami a tied.

Mióta vagytok együtt amúgy?

2020. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem! Én simán aláírnám!
2020. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
79%

Sem szerződéssel sem anélkül NEM adnám oda neki.

A "nő létedre" meg azonnali instant bann lenne ezért.

Vegyen magának SAJÁT autót.

2020. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként köss rá casco-t, aztán fizessétek 2en. Ennél jobb biztonság nincs, s még a kapcsolatod se fog rá menni. Mind1 h nő vagy férfi vagy, az az autó a te tulajdonod. Ha félted tőle, akkor vele fizettesd a casco-t :)
2020. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden autóra érdemes casco-t kötni, aztán ott van az önrész is...

Nem közös tulajdon, ráadásul nem közös a kassza sem, simán írja alá, ha nem, semmi gond, nem adod oda, ennyi.

Nincs benne semmi tisztelet, becsület, azaz nem szeret!

2020. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
8 hónapja vagyunk együtt, ebből 6 hónapja együtt is élünk. Mindketten huszas éveink második felében járunk. Az odaadást úgy èrtettem, hogy akkor is vezethesse, mikor én nem vagyok ott. 1,5 hónapja el volt törve a jobb kezem (nem automata váltós a kocsi), így nem tudtam vezetni, inkább tömegközlekedéssel jártam, pedig felajánlotta, hogy elvisz az autómmal. Azóta erősködik, hogy szeretné vezetni és szerinte paranoiás vagyok, nagyon kicsi az esélye,hogy bajt okoz. Egyszer ültem mellette, mikor az apja kocsiját vezette, de egy kis falun belüli forgalmat nem lehet összehasonlítani a budapesti közlekedéssel a csúcsforgalomban.
2020. márc. 6. 10:11
 8/42 anonim ***** válasza:
85%
A "nő létemre" nàlam azonnal szakítás. Azért mert nőnek születtem, nem kötelező eltűrnöm a lenéző megnyilvánulását. Elég egyértelmű, hogy nem akarja vállalni a felelősséget, ha összetöri az autót. Nem adnám oda neki, sem papírral, sem anélkül.
2020. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
91%
Én nem adnám oda.
2020. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Neki régebben (3 éve) volt autója, de már nagyon sokat kellett rá költeni, így eladta, azóta nem áll úgy anyagilag, hogy tudjon venni másikat. Nem akar egy 15+ éves autót, ami csak a pénzt viszi.
2020. márc. 6. 10:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!