Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm megszégyenít a szomszédok előtt?

Figyelt kérdés

Nem képes köszönni nekik. Városból jött, ott ez náluk nem volt divat, itt viszont igen, és kinézik azt, aki nem köszön vissza. Itt nálunk az a szokás, ha valaki megjön és a szomszéd épp kint van a kertbe, odaköszön, vagy ha az úton találkoznak, vagy ha autóban ül az egyik akkor is odaint a másiknak. Mióta barátnőm itt van, és hazajövünk, én mindig átköszönök a szomszédnak, ő meg nem köszön. Mondtam neki, hogy ilyenkor illik köszönni, azt mondta, nem az ő szomszédja, neki nem kell jóban lennie vele. Majd én ápolom a jó viszonyt. Viszont ismerem az ittenieket, ki fogják nézni emiatt és bunkónak titulálják majd, és rólam is mit gondolnak majd, hogy ilyen barátnőm van... Nekem kellemetlen ez. Mit tegyek? Ti it tennétek?


F/32


2020. ápr. 23. 19:26
1 2
 1/19 anonim válasza:
76%

Városi lány vagyok, mégis köszönök, amikor elhaladunk egymás mellett a házból egy lakóval, pedig a nevét sem tudom. Oké, az talán kicsit túlzás lenne olykor a városi közelség, de idővel hozzá szoknék.

Ha lenne párom, és megkérne erre, minden gond nélkül megtenném. Nem nagy kérés. Amúgy is, az udvariasság nem ciki.


18/l

2020. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Budapesten élek, itt is nőttem fel, és szokás köszönni a szomszédnak. Ha meg véletlen kicsi faluba keveredek, akkor az utcán is szoktam a szembe jövőknek, és ehhez nem kellett más, mint hogy észrevettem, hogy ott szokás.
2020. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Én falun nőttem fel, de sose értettem minek kell 20 méterről üvölteni a másiknak, meg napi 6x köszönni. Már mint azon kívül, mert "úgy illik". Értelmetlen dolognak tartom, de tudom, hogy sokan személyes sértésnek veszik.
2020. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Bunkó is, nehéz neki köszönni?
2020. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Szólj neki újra. Mondd meg neki, hogy ez számodra fontos, tartsa tiszteletben a kérésedet.

Ha pedig erre az apróságra nem képes, elgondolkodnék a kapcsolaton. Mert ezek szerint ennyire semmibe néz. Mi lesz nagyobb dolgoknál, amik mondjuk lemondással vagy valódi fáradtsággal járnak? Egy betegségnél? Egy másik munkabeosztásnál? Intő jel ha ennyire sem képes a kedvedért, vedd nagyon komolyan.

2020. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Szintén budapestiként csak megerősíteni tudom, hogy a szomszédainak köszön az ember, és most nem azért, de rám vadidegenek is ha rám köszönnek, zsigerből visszaköszönök, mert egyrészt nem mindig ugrik be egyből, hogy vajon ki volt az illető, és nem akarok bunkó lenni, másrészt meg mennyire ciki már nem visszaköszönni valakinek, főleg ha egynél többször látod az életedben. Ez nem "divat" kérdése, hanem alapvető civilizált viselkedésforma. A falubelieknek igazuk lesz, tényleg bunkó a barátnőd, legalábbis ebből a szempontból. Beszélnék vele, hogy amúgy téged hoz ezzel kellemetlen helyzetbe, az nem zavarja? Illetve ne vidd magadhoz falura, bár az nem oldja meg az alapvető problémát.
2020. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Mindig borzongok vidéken, hogy boldog boldogtalan köszönget...


Meg odajön, és elkezd olyasmiről érdeklődni, amire a legjobb válaszom, hogy semmi köze hozzá.


Én megértem a barátnőd :)

2020. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Atyauristen... Neked a szegyentol való rettegés teszi ki a minden napjaidat?
2020. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%
A barátnőd csak tudja mikor kell kinyitni a száját ha érted 😏🍌😮
2020. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Dobd ki, és éld a szomszédoknak az életed.
2020. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!