Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért zavarja egyes férfiakat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarja egyes férfiakat, ha a barátnőjük is sikeres?

Figyelt kérdés
Az exemmel emiatt is szakítottunk, mert nem tudta elviselni, hogy szeretnék én is karriert építeni, dolgozni és fejlődni, emellett a hobbimnak is élni. Ő még tanul, én már végeztem, el is tudtam helyezkedni, külön költöztem a szüleimtől és eleinte úgy éreztem, hogy szabadabb is vagyok mellette, ha nálam vagyunk, mert más nincs, aki zavarna. Még februárban szakítottunk, és már talált is magának egy újabb partnert, aki az ellentétem. Anyu, apu pénzeli, dolgozni nem dolgozik, mert van jobb dolga. Legyenek boldogok, nem érdekel, csak azt nem értem, hogy mit gondolhat ilyenkor az exem (meg más hasonló stílusú férfiak is), akik szerint az asszonynak otthon lenne a dolga, ne dolgozzon, szolgálja ki az urát. Ebben mégis mi lenne a jó? Álljak oda minden egyes vásárlás előtt "Szia szerelmem, adj egy kis pénzt az új ruhámra!"?. Ezután meg jönne az, hogy szerencsétlen férfi, egész nap dolgozik, én meg csak a pénzét költöm. Mégis ez kinek lenne jó?

2020. ápr. 28. 13:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

> Legyenek boldogok, nem érdekel

Ehhez képest szenteltél neki egy ingerült hangvételű kérdést... Amúgy tudod, ahány ember, annyiféle ízlés.

2020. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Attól még, hogy szeretnél tanulni, dolgozni, fejlődni, nem vagy sikeres. Nem is emiatt dobott az exed, hanem a negatívság, fröcsögő gyűlöleted miatt, ami még így képernyőn keresztül is átjön.
2020. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, lehet eléggé indulatosnak tűnik a kérdés, de 3 év együttlétet elég hamar el tudott felejteni (azért másfél hónap se kellett).

És köszi, hogy az első mondatodban kiemelted a lényeget :)

2020. ápr. 28. 13:38
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem sem a "sikeresség" miatt dobott téged..
2020. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

Nekem speciál nem jönnek be a "sikeres" nők, mert akkora arc és elvárás hegyek járnak vele, hogy az valami botrány. Persze vannak szerényebb nők is köztük, de nagy általánosságban inkább az ellenkezőjét tapasztalom.


A legjobb még mindig az arany középút: ne legyen "független, erős nő", de azért ha kell tudjon anyatigris lenni. :)

2020. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Mi volt a kérdésemben negatív?

Azt kifelejtettem a kifejtésből, hogy ha volt bármi sikerem (a sikerem többnyire a hobbimból jött, és nekem már az is siker, hogy külön élek, van fizetésem), azt sose dörgöltem az orra alá, nem mutogattam, hogy "nézd már, jobb vagyok nálad", sose fitogtattam, hogy lehet érek valamit. Szakítás előtt már láttam rajta, zavarja, hogy én előbb tudtam otthonról elköltözni és önállóan élni, míg ő tanul.


És nem feltétlenül csak nála láttam az ilyesfajta viselkedést, ismerek még jó néhány olyan személyt, aki szerint az asszonynak Kuss a neve, nehogy jobban keressen nála, csak őt szolgálja ki. Most az exem egy személyes példa volt.

2020. ápr. 28. 13:44
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Elképesztően végletekben gondolkodsz szerintem. Az, hogy egy nő nem karrierista nem jelenti azt, hogy nulla a bevétele. Ha te karriert akarsz,fejlődni,tanulni meg a hobbidnak élni az a szíved joga. Saját tapasztalatom alapján ezzel csak az a gond, hogy közben a párkapcsolatod és és a párod a sokadik helyre szorul amit hidd el te sem élnél meg olyan jól. Nem azzal van a gond, hogy sikeres egy nő hanem, hogy sokan elfelejtenek nők lenni emiatt.
2020. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Mert a férfiakban van egy (nagyon sokszor jogos és való élet által igazolt) félelem, hogyha a nő az életükben sikeres lesz, akkor biztos keresni fog majd egy a mostaninál sokkal jobb pasit is.

2020. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

Hát nem tudom, én elég sikeresnek tartom magam a második diplomám vége felé, nagyjából azonos fizetéssel, mint a páromé és saját otthonnal, de soha nen kaptam meg egyik kapcsolatomban sem, hogy ez probléma. Sőt, akinél a kapcsolat után láttam a következő barátnőt, ott is egyértelmű volt, hogy a szint megmaradt és diplomás, dolgozó nőt választott utánam is nem egy exem.



Lehet azért nem volt gond, mert én sosem akartam eljátszani az erős független nőt a kapcsolatban, akit ne merészeljenek a konyhába küldeni, még akkor sem, ha tudtam, hogy ha szarra fordul a helyzet, nem kell kétségbeesnem, mert megállok a magam lábán és egyedül is meg tudok lenni, szóval nem lehet úgymond sarokba szorítani egy szakítással. És igazából ezt érzem rajtad, hogy ez benned nincs meg. Mintha neked szitokszó lenne a közös kassza vagy a háziasság és mintha nagyon tolnád a párodnak, hogy haha, nem szorulok rád... Mármint, azt ugye tudod hogy nem fenyegeti a női egyenrangúságod, ha nem megy az enyém-tiéd a kapcsolatban vagy ha uram bocsá' kicsit nagyobb gyakorisággal ragadsz fakanalat és leped meg vele a párod, aki ezt szintén megtenné érted? Meg remélem azt is tudod, hogy az nem párkapcsolat, ahol te elszüttyögsz a munkáddal, utána belebuzulsz a hobbidba, ő meg dísznek van meg aludni. Lehet fejlődni párkapcsolatban, de nem így. Nem ennyire én, én és csak én üzemmódban.

2020. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szeretek sütni, főzni itthon, kipróbálni új dolgokat, egy szóval sem írtam, hogy nem csinálnám, vagy nem akarom, hanem azzal a "sztereotípiával" van bajom, hogy a nőnek a konyhában a helye. Pl. a volt barátom gluténérzékeny volt, igyekeztem neki valót sütni, főzni (igazából írhatok bármit, valaki úgyis csak azt írná le, hogy menteni akarom magam). Ha teljesen biztos vagyok abban, hogy az adott férfivel le tudnék élni egy egész életet, akkor természetesen össze akarok vele házasodni és akár közös kasszán élni, de míg csak járunk/illetve jártunk, nem azon kéne gondolkodnom, hogy akkor mikor menjünk be a bankba közös számlát csinálni.

Igen, írtam, hogy zavarna az, ha oda kéne állnom elé, hogy pénzt kérjek, de azt arra értettem, hogy ha abszolút nem dolgoznék, hanem az otthoni dolgokat végezném. Engem arra neveltek, hogy legyek önálló, ne várjak más segítségére, ami úgy tűnik még a mai napig simán lehetne egy vitatéma. 5-7-és azt hiszem a 8-as válaszoló szépen megindokolta, hogy erről mi a véleménye, ment a zöld ujj.

2020. ápr. 28. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!