Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért zavarja egyes férfiakat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarja egyes férfiakat, ha a barátnőjük is sikeres?

Figyelt kérdés
Az exemmel emiatt is szakítottunk, mert nem tudta elviselni, hogy szeretnék én is karriert építeni, dolgozni és fejlődni, emellett a hobbimnak is élni. Ő még tanul, én már végeztem, el is tudtam helyezkedni, külön költöztem a szüleimtől és eleinte úgy éreztem, hogy szabadabb is vagyok mellette, ha nálam vagyunk, mert más nincs, aki zavarna. Még februárban szakítottunk, és már talált is magának egy újabb partnert, aki az ellentétem. Anyu, apu pénzeli, dolgozni nem dolgozik, mert van jobb dolga. Legyenek boldogok, nem érdekel, csak azt nem értem, hogy mit gondolhat ilyenkor az exem (meg más hasonló stílusú férfiak is), akik szerint az asszonynak otthon lenne a dolga, ne dolgozzon, szolgálja ki az urát. Ebben mégis mi lenne a jó? Álljak oda minden egyes vásárlás előtt "Szia szerelmem, adj egy kis pénzt az új ruhámra!"?. Ezután meg jönne az, hogy szerencsétlen férfi, egész nap dolgozik, én meg csak a pénzét költöm. Mégis ez kinek lenne jó?

2020. ápr. 28. 13:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok, de nem tudom erre a választ.



Apám is ilyen volt, megőrült, hogy nem ő volt a jobban kereső, és a sikeresebb a családban, mindent elkövetett, hogy kompenzáljon.



Nekem volt sikeres párom (sikeresebb, mint én mind anyagi, mind szakmai téren), és volt olyan, aki a töredékét kereste az enyémnek.


Megmondom őszíntén, hogy én örültem, mikor sikerebb párom volt, én sem keresek rosszul, de együtt ketten kb milyénk volt a világ, nagyon jó dolog volt, hogy könnyű utazni, programokra járni, mert az anyagiak nem akadályoznak.

2020. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%
Engem nem zavar ha sikeres es dupla annyit keres mint èn. Annyi h ne csaljon meh, mert akkor lejaratom mindenki elott.
2020. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy gondolom, hogy semmi ilyesmi nincs a háttérben, szimplán túlságosan hatott rád a feminista propaganda és ezt látod bele mindenbe. Valamint túlságosan nagy dolognak éled meg, hogy önálló vagy és dolgozol. Pedig ez alap. Én néhány szélsőséges eseten kívül nem nagyon láttam olyat, hogy egy férfi "félt" volna a nő sikerétől, vagy hogy ez tényleg annyira dominált volna ez egy kapcslatban. Én is vittem valamire, ha már ez számít, de még soha egy párkapcsolatomban sem okozott ez problémát. Szerintem pár év, és újra fogod ezt értékelni. 28/N
2020. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

11


Ez eddig oké és nem kívánok neked rosszat, csak egyszer nehogy az legyen, hogy megcsal vagy elhagy, mert úgy érzi ő már olyan sikeres nő lett, hogy tőled sikeresebb férfit érdemel.

2020. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ez eddig oké és nem kívánok neked rosszat, csak egyszer nehogy az legyen, hogy megcsal vagy elhagy, mert úgy érzi ő már olyan sikeres nő lett, hogy tőled sikeresebb férfit érdemel."


Gondolod a sikertelen nő nem fog megcsalni?


Dehogynem! Sőt, pont azért, mert azt látja, hogy simán kifoghat még nálad is sikeresebbet.



Akinek van pénze (és itt most nem 100-200 ezres fizetésre gondolok), annak munkában is egyre kevésbé motiváló, ha csak a pénz több, a jól kereső embereket nem tudod egy plusz 50-100 ezres fizetéssel elcsábítani egy másik munkahelyre, ha az nem elég kihívás, ha nem élvezi az ember. Szerintem ez a párkapcsolatora is igaz anyagi téren

2020. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Kisebbségi komplexus, féltékenykedés, ego-bántalom, vagy pedig úgy gondolja, hogy egy sikeres önálló embert kevésbé lehet manipulálni.

Illetve, amennyiben ő egy semmirekellő, senkiházi lusta alak, akkor egy sikeres partner a puszta jelenlétével is folyamatosan emlékezteti erre, és senki nem szereti magát ilyennek látni (és nem kell szavakkal kifejezni, hogy valaki semmirekellő, elég az, ha a másik annak érzi magát, látva a partner sikereit).

Illetve ne felejtsük el azt se, hogy olyan társadalomban élünk, ami alapvetően a férfiak családfenntartó szerepét presszionálja a férfiakba, hogy az ő feladatuk a siker és vagyon felhalmozása, a családról való gondoskodás, sokak ebben a szellemben élnek és bántja az egójukat, ha olyan helyzetbe kerülnek, ahol nem ők vannak ebben a szerepben.

2020. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs megfelelő önbecsülése az foggal körömmel ragaszkodik a "tradícionális" férfiképhez és minden nő aki kicsit is jobb nála már súlyosan sérti a hú de nagy férfiasságát.

Megértem, hogy sok férfi nem tudja még feldolgozni, hogy a mai világban már édeskevés hazavinni némi lóvét meg lenyírni a füvet és hátradőlni, ennyivel be is van teljesítve a férfi szereped. A férfiakkal szemben évszázadokig semmilyen elvárás nem volt támasztva azon felül, hogy keressen pénzt és tartsa el a családot. Na most ez a tradícionális férfi szerep teljesen megszűnt mióta a nők is dolgoznak és egyedül is meg tudják teremteni a megfelelő egzisztenciát. Aki nem tudja a férfiasságot máshogy értelmezni vagy a sajátját bizonyítani másképp az igen, rohadtul meg fog ijedni ha van egy nő akinek abszolút nincs szüksége a tradícionális férfi képre.

Annyit tudok mondani, hogy normális önbecsüléssel rendelkező férfit kell keresni aki nem lesz komplexusos ha nem lehet ő a hú de nagy csodálatos nagybetűs férfi.

Abszolút semmi baj nincsen az ilyen nőkkel. Egy-két antiférfin kívül mindig mindenki szerette, hogy én is ilyen vagyok aki nem hátország meg ilyen baromságok akar lenni és nem merülnek ki a céljai annyiban, hogy gyereket potyogtat az ura meg hordja haza a pénzt.

Nekem is ért emiatt véget kapcsolatom, tulajdonképpen kettő is. Mégis megtaláltam életem párját pedig tipikusan olyan nő vagyok akinek senki ne mondja meg, aki bizony nem várja otthon 3 fogással a ház urát. A párom pontosan ugyan ilyen ember csak férfiban. Rendben van az önbecsülése, sose akarta bizonygatni, hogy de bezzeg ő az erősebb meg a jobb meg mekkora nagy férfi figura. Tisztában van az értékeivel és kész, sose érezte fenyegetve magát mert én is sikeres vagyok a karrieremben és egyéb területeken.

2020. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
12%

"nem merülnek ki a céljai annyiban, hogy gyereket potyogtat az ura meg hordja haza a pénzt."


Nagyon szomorú, hogy nőnek nő a legnagyobb ellensége. Feministának tartod magad? Akkor nem inkább támogatni kéne azt, hogy minden nő úgy teljesedjen ki, ahogy neki a legjobb, nem egy egyenmintára?Ez olyan szomorú..

2020. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
12%
Egész egyszerűen egy férfiból nem az a szituáció váltja ki a szerelem érzését, hogy valaki (bármilyen értelemben) erősebb, több nála. Hanem az, ha ő oltalmazhatja a másikat, a gyengébbet. Aki ezt nem érti, az menjen másik bolygóra, lehet, ott több sikerrel jár.
2020. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%

#18 Egyáltalán nem vagyok feminista. Hülyeellenes vagyok ha irányzatot kell választani.

Gyereket szülni még mindig "bárki" képes (elnézést ha esetleg olyan olvassa aki szervi ok miatt mégsem). Semmit nem kell hozzá csinálni, egyszer össze kell valakivel feküdni védekezés nélkül. Életben tartani se nagy kunszt egy gyereket, pénz kell hozzá, etetni itatni kell meg néha odafigyelni, hogy ne nyírja ki magát valamivel. Ezen kívül meg viszonylag keveset csinált a gyerekekkel a szülők nagy része a történelem során. A gyereknevelés bőven kimerült a gyerek életben tartásával. Természetesem lehet büszkélkedni, hogy dehát ő "felnevelt" (életben tartott) x gyereket.

Kiépíteni saját magad, a személyiséged, a kapcsolati rendszered, évtizedekig keményen gürizni, hogy maximális bizalmat szavazzanak neked, odatenni magad, hogy elismerjék a munkádat, felépíteni a karriered meg még mindig olyasmi ami hosszú évek valóban kemény munkája. Elég nehéz összehozni úgy, hogy az elején egyszer megcsinálod aztán csak ránézel 2-3 óránként.

(Nem azt mondom, hogy egy gyereket valóban nevelni, fejleszteni, foglalkozni a lelkével, maximális figyelmet szentelni rá minden egyes nap nem nehéz feladat. Azt mondom, hogy a szülők nagy része nem teszi ezt meg. Nem tudom mi a mostani adat de néhány éve az átlag magyar szülő napi 7, azaz 7 percet!! foglalkozott érdemben a gyerekével.)

2020. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!