Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindenünk meglehetne, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenünk meglehetne, miért nem működik mégsem?

Figyelt kérdés

Az ő lakásában élünk több, mint 1 éve vagyunk együtt. Erős személyiségek vagyunk,elég sok a vita is emiatt, viszont a békés része, az nagyon jó. Komoly terveink vannak/voltak egymással,sokat nevetünk, szeretjük egymást,mégsem akar összejönni, hogy kérek legyen az életünk.

Van hibám, nem kevés, megis azt érzem, hogy nekem kell folyamatosan veszekedos helyzetekben okosabbnak, higgadtabbnak lennem, mert akkor ő lenyugszik, de ez nem mindig megy, én is emberből vagyok. E téren ő nem akar értem változni, kezelni engem. Sokszor "behódoltam", mert nem bírom a feszkót. Ő szinte sosem kezdeményezett megbeszélést, napokig csak néz maga elé, külön alszik, és sajnálja magát, nem veszi figyelembe hogy lehet ő is hibás, és nem mindig róla szól minden. (érdekes hogy mégis én vagyok beallitva ilyenkor önző embernek)

A mostani veszekedés túlment egy határon, ugyanis a beszólásán összekaptunk, nagyon csúnyán beszélt velem, majd kicsuszott egy anyazas mergemben, amiért később elnezest is kértem,sosem használtam elotte. Amikor kimondtam a szót, tiszta ideg lett, elhordott minden obszcén szóval és meglokott erősen,amit utána vissza adtam, hogy mit képzel, hogy hozzám ér így.

Ő azóta se kért elnezest, pedig úgy érzem, hogy ez fizikai erőszaknak számít egy férfi részéről. Mindenki azt mondja a körömben, hogy ha én meg is lököm, akkor se adhatja vissza. Hiába mondtam, hogy nem beszélhet ilyen tiszteletlenül,és megijedtem, átnéz rajtam, nem szól hozzám. Úgy érzem, nem fogad el engem sok esetben, és most az egyszer örülnék, ha ő közeledne, nem pedig én lennék kihozva hibásnak. Mindig elgondolkodom az ő igazán, lelkiismeretfurdalasom lesz, és ügyesen manipulál is ezzel. Hogy lehet az, hogy ő akkor sem nyit, ha nem neki van igaza? Ezzel a magabiztos leszarassal éri el nálam azt, hogy kételkedjem a saját igazamban. Én miért vagyok olyan gyenge, hogy eleri ezt? Nem akarok ilyen lenni, megis feszengek, hogy véget vet köztünk a dolgoknak.

Kicsin múlna a dolog köztünk, hogy működjön, ha ő is változna értem.

Le kéne mondanom erről? Mindent kezdhetnék elölről, költözés, gyász, belefaradtam az ismerkedésbe is, meg szeretnék állapodni már.



2020. máj. 4. 00:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mit szólt be amin elkezdődött a vita?
2020. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"Kissé" narcisztikus személyiségnek tűnik. Sajnos ha a másik "problémamegoldási stratégiája" beragadt egy ötéves makacs kisgyerek szintjén, a viselkedésével teljesen rád hárítja a felelősséget, ott te hiába fejlődsz, békülsz vagy vezekelsz. Valószínűleg az eddigiek során igazolást nyert számára, hogy ez így rendben is van, ha eleget duzzog, utána minden visszatér a normál kerékvágásba. Szerintem nézz utána a narcisztikus vonásoknak, lehet hogy többet felismersz a kapcsolatotokban. Sajnos ilyen esetben nincs nagy remény a változásra és természetes velejárója a narcisztikussal való kapcsolatnak a manipuláció, az, hogy téged okol a saját viselkedéséért (is) és hogy akármilyen erős egyéniség is vagy, az önértékelésed észrevétlenül leépül. Hogy miért éri ezt el nálad - talán arra is választ nyersz, ha utánanézel a dolognak. Nem kéne lemondanod arról, hogy egy felnőtt párkapcsolatra vágysz egy felnőtt emberrel, szerintem az elölről kezdés a kisebb rossz, mint megállapodni egy ilyen egyoldalú kapcsolatban.
2020. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kapcsolat egyáltalán nem jó.Nem tisztelitek egymást.Lökdösődtök(nagyon mindegy mit mond akkor se megyek a másiknak,ha elvesztése a hidegvered otthagyod és kész) Valószínűleg fél 1 év alatt màr pofozkodni is fogtok.A helyedben, függetlenül attól hány éves vagyok, mennyire unom a parkeresest és hogy mennyire vágyom egy normális kapcsolatra egyszerű továbblépnék.Ez a kapcsolat nem normális,nem egészséges és csak egyre rosszabb lehet, mivel minden vita után egyre több nehezteles, bűntudat,harag lesz benned,a párod pedig egyre több mindent fog megengedni magának veled szemben,mert úgyis lenyeled,elviseled stb..stb.Ilyen kapcsolat nem vezet sehova.
2020. máj. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!