Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány kapcsolatot rontottatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány kapcsolatot rontottatok el mire rájöttetek, hogy változnotok kell? Őszintén

Figyelt kérdés

Tudom ezt nem könnyű sosem beismerni de kíváncsi vagyok másoknál mi a helyzet és hogy miben kellett változniuk.

Én betegesen féltékenykedős, uralkodós, hisztivel manipulálós típus voltam és két teljesen jó kapcsolatom ment rá erre, mire felismertem a hibámat.

Most a harmadik kapcsolatom másfél éve tart, őt semmi áron nem akarom elveszteni mert a világ legcsodásabb embere és mellette tudtam változni. Igaz sokszor volt vele feszkóm emiatt, de lényegében ő ébresztett rá ezekre és segít folyamatosan a változásban.


22L


2020. máj. 5. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Az összeset.
2020. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dettó, az összeset.
2020. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazán kettőt.

Voltak közte is kisebbek, de ott nekem volt főleg bajom vagy elhamarkodtam a döntést, hogy együtt akarok lenni az illetővel.


Az első esetben is némileg a választás volt a ludas, az illető hatalmas személyes teret igényelt, én annyira nem. Aztán 18 éves naiv kislányként azt hittem, hogy attól leszek szerethető ha mindenben a top akarok lenni anélkül, hogy lenne tartásom. Azóta nem viselkedtem olyan cselédként szerencsére.


A második esetben sem volt megfelelő a választás, mert fiatalok voltunk (a srácon jobban érződött) és nem igazán akart az illető döntést hozni a kapcsolat komolyabb jövőjéről. Ekkor 21 voltam. Én persze válaszokat követeltem, konkrét döntéseket, csúsztam utána ahelyett, hogy az első ignoráns viselkedésnél leléptem volna. Komolyan vettem, pedig nem kellett volna. Sokat agyaltam az egészen és sok dolgot feltettem rá (az akkori félévemet, egy barátságomat, stb), pedig nem kellett volna.


Utána jött egy időszakom, mikor megtanultam a leckét és könyörtelen szelektálásba kezdtem mindenkivel, akivel ismerkedtem. Undok módon koptattam le a komolytalan embereket, a potenciális hitegetőket, az éretleneket és mindenkit, akinek fingja sincs arról, hogy hogy kellene viselkedni a párkapcsolatban és hogy az egész nem fun and games, hanem munka és odafigyelés. És helyenként kompromisszum. És ezzel párhuzamosan elkezdtem magam is többre tartani, határokat húzni magamnak és felfogni, hogy ha normális embert választok, nem leszek birtokló és követelőző, hiszen ezt akkor csinálom, ha hülyébbnek érzem az illetőt magamnál és kételkedem abban, hogy a beleszólásom nélkül tud jól dönteni és a figyelmeztetésem nélkül tud adni annyi szeretetet, amennyi szükséges ahhoz, hogy nyugodt maradjak.


23 évesen ismertem meg a jelenlegi párom és azóta is együtt vagyunk. Az évek alatt nem volt olyan veszekedésünk vagy olyan pont a kapcsolatban, mikor úgy éreztem, hogy nem oldjuk meg. Nem keltem és feküdtem a bizonytalanság miatt gyomorgörccsel, mint korábban. Nem akartam az anyja lenni és a megmondója, mert láttam rajta, hogy magától sem elveszett és nem tesz ellenem, a kapcsolat ellen vagy maga ellen semmi rosszat, ha nem figyelek rá.


A kapcsolaton belül is sokat tanultam együttélésről, megértésről, türelemről, szeretetről, ezek szerencsére nem kerültek a kapcsolatunkba. De átformált és úgy hiszem, jobb ember lettem.

2020. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nemrég lett vége a harmadiknak. Talán most kezdem el belátni, hogy igenis sokat kell nekem is változni
2020. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyet sem.
2020. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én nem jutottam el erre az önismereti szintre. Inkább a kapcsolati bukásaimat abban látom, hogy nem a megfelelő emberekkel jöttem össze. Mindenki mást vált ki másokból, így belőlem is mindenki mást váltott ki. Nekem meggyőződésem volt, hogy egy hisztis, féltékenykedő házisárkány vagyok, amíg meg nem ismertem a férjem, mellette nem is emlékszem, hisztiztem-e valaha bármiért is. Az exemmel ellenben nagyjából napi szintűek voltak a veszekedések és a feszültség, folyamatosan féltékenykedtem. Így utólagosan azt kell mondjam, hogy nyilván én sem vagyok szent, természetesen hibáztam (pl hogy egyáltalán összejöttem vele), de alapvetően amikor rossz személyiségvonásokat hozott ki belőlem valaki, az nem azért volt, mert nekem mindenáron személyiséget kéne fejlesztenem és javítanom valamilyen tulajdonságomon, hanem a pocsék kapcsolat és a nem megfelelő partner hozta ki belőlem a rossz énemet. A megfelelő partner mellett viszont soha fel se merült, hogy hisztivel akarjak elérni bármit is, féltékenykedésről szó sincs, abszolút természetesen jön a felnőtt kommunikáció a kezdetektől fogva. Valahogy a férjem hozzáállása és az ő kommunikációs stílusa is ezt váltja ki belőlem, nem érzem szükségét semmilyen más drámai eszköznek, ellentétben gyakorlatilag bármelyik exemmel.

Szóval mondhatni, az összes korábbi kapcsolatomat és egyiket sem rontottam el. Eleve hiba volt belemenni úgy, hogy nem éreztem magam magabiztosnak velük, de mégsem az én személyiségem hibái rontották el a dolgokat. És nem mondhatom, hogy az idő előrehaladtával annyira értem és esetleg ez hozott tudatalatti változásokat bennem, az első pasim 17, a férjem 21 éves koromban ismertem meg, az még azért nem a személyiségfejlődés csúcsa szerintem, és a kettő között nem telt el olyan rettentő sok idő, hogy esetleg abból tanuljak és az alapján fejlődjek.

2020. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 hazassagot. Elkenyeztettem, onzobbnek kellett volna lenni, masodjara kiallok magamert es meg is becsul a ferjem.
2020. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindet, de mégsem végződött mind szakítással.
2020. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyet biztosan, a többi esetben rosszul választottam. Most végre lenne lelki társam, de ő csak barát.
2020. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

0

Első kapcsolatomban vagyok 6. éve. Minden tökéletes.

Én előbb rendbe raktam magam, és utána tudtam csak ismerkedni. Úgyhogy végeredményben jól jöttem ki a problémámból.

2020. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!