Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális ha egy felnőtt férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ha egy felnőtt férfi még mindig kap zsebpénzt a szüleitől?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok, kb fél éve lett saját lakásunk és most tervezünk kisbabát, eddig még nem jött össze. Mindkettőnknek jól fizető állása van, még félretenni is tudunk a megélhetés mellett. A férjem viszont a családjától is rendszeresen (hetente) kap 10-25 ezer forint közötti összeget. Amíg a lakásra spórolunk, nem szóltam, mert el kellett ismernem hogy tényleg nagyon jól jött, de már egyáltalán nincs szükség rá. Amikor a férjemnek felhoztam a témát, egyenesen megsértődött, hogy ne merészeljem azt feltételezni róla hogy a szülei pénztárcájára jár, ő sosem kérte, de ha adnak valamit, ő nem fogja visszautasítani. Nekem viszont ez kellemetlen érzés, olyan mintha még mindig tőlük függenénk. Az én családom, amikor elkezdtem dolgozni, azóta nem ad. Kisegítenek ha megszorulunk, adnak terményeket a kertjükből, segítettek a költözéssel is, de rendszeres zsebpénzt nem kapok, és ez szerintem így van rendjén, én magam is pont így gondoltam. De most a férjem kapcsán egy teljesen más gyakorlatot látok, amivel nem tudok egyetérteni. Szerintetek melyik a normális eset? Bele kell törődnöm? Így van rendjén? Vagy nekem kéne beszélnem az apósommal? Mert szerintem a férjemnek kellene, de akkor hogy értessem meg vele a problémát? Mert ő nem annak látja...
2020. máj. 6. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
figyelj ha lakásra való sprólásnál nem szóltál SŐT jól jött a havi 80-100e forint, akkor most mi van? belerakta a lakásba, nem elitta. most majd a gyerekre teszitek félre és kész.
2020. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Persze, ki ne örülne a plusz pénznek. :D
2020. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát, első hallásra nekem is furcsa, hogy hetente megdobják egy kis készpénzzel. Viszont ha végiggondolom az életem: 29 vagyok, normálisan keresek, simán eltartom magam, félretenni is tudok. Ennek ellenére még mindig a szüleim fizetik a rezsimet és a telefonszámlám. Be van nekik állítva, hogy automatikusan vonják ezeket az összegeket a számlájukról. Egy csomószor mondtam már nekik, hogy egyáltalán nincsen rá szükség, mert tudom magamnak fizetni, nem okoz problémát, de szerintük macerás mindent átállítgatni és mindig elhessegetnek. Illetve a másik, hogy nekem a szüleim mindig úgy neveltek, hogy amíg csak tudnak, segítenek. Így végül is teljesen mindegy, hogy most havonta fizetnek 40 ezret, vagy félreteszik azt a pénzt is, és majd mikor lakást akarok venni, egyben odaadnak x összeget. Mert ezt fogják tenni, ismerem őket:D Minket így neveltek, nekem ez nem furcsa. Ennek ellenére meg tudom becsülni a pénzt, tudok félretenni, és természetesen, ha egyszer nekik lesz rám szükségük anyagilag, alap, hogy segítek nekik.
2020. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Én gyerekként sem kaptam...
2020. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Borzalmas, ha megtehetikna szülők tegyek. Ők így támogatnak titeket, és ez nem zsebpénzt ne degradald le ennyire mert nagyon gyerekes. Szánalmas lenne ha ők tartanak el ez tény de mint írtad is nem, akkor meg mi a probléma. Később is fent ütköző majd ha vesznek ezt azt a gyereknek vagy mi? Tipikus példa arra amikor valamiből problémát kell csinálni.....
2020. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is apam fizette sokaig (26-27 voltam) a telefonszamlam. Flottacsomag volt es o fizette az egeszet, az enyemet, az anyjaet stb. Maig fizetne (29), ha nem mondtam volna, hogy szolgaltatot akarok valtani, nyilvan azt mar elinteztem magamnak es fizetem. Zsebpenzt most mar nem ad, amig alberletben eltem addig adott, hogy annyival konnyebb legyen, de nyaron altalaban utal nekem kb 50-60 ezret, hogy tessek, kiegeszito a nyaralasra.

Szerintem amelyik csaladoknal ezek az osszegek ugymond “apropenz”, ott ez megszokott. Nem arrol van szo, hogy meg mindig eltartja a szulo a felnott gyereket, hanem segit neki, mert miert ne.

2020. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Hát tegyétek félre azt is, komolyan mondom, az ember esze megáll, hogy milyen gondjaitok vannak... B+...
2020. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, h segítenek. Örülj neki, h megtehetik, h segítsenek, mert feltételezem nem a minimálbér/kisnyugdijukbol adnak pénzt.

Ezerszer rosszabb helyre is tehetnek azt a pénzt a szülei...

Ne legyél magad ellensége, fogadjátok el nyugodtan.

2020. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi baj ezzel, HA megtehetik a szülők.

Anyukám is utal időnként 100k-t a bátyámnak, pedig ők is nagyon jól élnek, csak a bátyám fizetéséből teljesen jó módban élnek 2 gyerekkel 4en, anyukám mégis utal nekik egy kis "támogatást" amikor tud.

Szerintem attól, hogy a szülő úgy is támogat, hogy nem feltétlen van rá szükséged, egy szép dolog, ha meg teheti, elvégre nem annyi időre vállal egy ember gyereket - jó esetben - amíg lesz munkahelye és el tudja tartani magát.


Az meg elég furcsa mentalitás, hogy "függtök" tőlük emiatt, ha te úgy érzed, hogy ennyi pénz már függést jelent, akkor elég furán gondolkodsz...

2020. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem normális. Felnőtt emberek álljanak meg a saját lábukon. Más az, ha baj van és segíteni kell. De csak úgy alapon heti zsebpénzt adni gáz. Aztán persze ezek a szülők nyomják az érzelmi manipulációt, mert az anyagi támogatásért cserébe elvárják, hogy beleszólhassanak a kisfiuk családi életébe, mert ők "csak jót akarnak" (maguknak elsősorban - így tudják fenntartani magukban az érzést, hogy fontosak)
2020. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!