Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Se veled-se nélküled kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Se veled-se nélküled kapcsolatokban általában mi a gond? Miért nem szakítanak? Miért nem jó együtt?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyenben vagyok benne, 2,5 éve, volt két szakítás (komolynak tűntek, mert hónapokig nem is beszéltünk semmit).


Nekem élete első nagy szerelme és első komoly párkapcsolata is. Szerlemes vagyok, de sok mindennel megbánt állandóan, persze nem szándékosan. Olyanok ezek, hogy ő elég durván elfoglalt (bár én is, egyetemista vagyok), állandóan ha együtt vagyunk is, sosem érzem azt, hogy kizárólagos figyelmet kapnék (ha nem is mindig, de néha jól esne). Ugyanakkor a barátaim mondják, meg a barátom is, hogy szerelmes belém/szeret, mert látom rajta az igyekezetet, tesz lépéseket az igényeim felé, meg ennyi veszekedés után már rég kilépett volna végleg egy pasi az életemből, ha nem szerlemes. De valamiért állandóan veszekedés van, amiből logikusan következne, hogy szakítunk, mert nem illunk össze. De mégis, foggal-körömmel ragaszkodunk a másikhoz, és a szakítások sem voltak véglegesek ugyebár (bár a 2,5 évből már több mint 1 éve vagyunk együtt megszakítás nélkül).


Egyszerűen tiszta rossz ez az egész, mert szenvedünk ettől a helyzettől mindketten, én mégis képtelen vagyok szakítani (az első 2 szakításnál is ő szakított), mintha őt akarnám, minden szenvedéssel és rosszal együtt is. Mint írtam, voltunk külön 4 hónapot is, akkor ismerkedtem, volt egy relative komolyabb kapcsolat-kezdemény, de a barátomon nem voltam túl és mikor megkeresett, azonnal visszatancikaltam hozzá - nyilván az eszemmel tudtam, hogy nem kéne.


De a barátomat sem értem, ő nem annyira ragaszkodó típus (pont ez a bajom, hogy kicsit mintha takaréklángon menne nála a kapcsolat, miközben én beleteszem szívem-lelkem), de közben ő sem tud szakítani (vagyis már megtette 2x, de mégis ő keresett fel újra)?? Ráadásul o idősebb, neki nem is én vagyok az első, hanem a sokadik, tehát van releváns összehasonlítási alapja is. Nem értem valahogy. Miért akarjuk ennyire egymást? Nem élünk együtt, nyilván érthető okokból, tehát az se mondható, hogy "megszokás". Mert ha csak az lenne, szakítottunk volna rég, és már mindketten más utakon járnánk... De valahogy mégis újra összeakadunk.

En 22L, barátom 29F


Nálatok volt ilyen se veled-se nélküled kapcsolatok? Nálatok mi volt az ok, amiért nem tudtatok szakítani?


2020. máj. 20. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A gondokat nagyjából leírtad...sok veszekedés, egyszerűen nem jöttök ki egymással, nem passzoltok.

Miért nem szakítanak? Pl. valamelyik fél kapcsolatfüggő és nem akar egyedül lenni; vagy addig elvan a kapcsolatban amíg nem talál jobbat.


Kb. ilyen koromban mint te, egyszer előfordult, hogy összejöttem valakivel még egyszer a szakítás után, de persze gyorsan kiderült, hogy nem volt jó ötlet, szakítottunk ismét. Nyílván az első szakítás sem véletlenül történt.


33n

2020. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyikünk sem keres mást.


Akkor lehet mindketten függők lennénk?

2020. máj. 20. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha ilyen hosszú ideje egyértelműen látszik, hogy ez nem egy boldog párkapcsolat, egyik fél igényeit sem elégíti ki, akkor mi a francért vagytok együtt? Tudom.. de te tudod rá a választ. Igazából szerintem nem is kell keresni, néha egyszerűen teljesen elbutítják az embert az érzelmei. De próbáld meg ezeket most kicsit félretenni. Zárd le, tiltsd le, töröld az életedből. Nem 1-2 hónapja megy ez, tudom, hogy abban reménykedsz, hogy változni fog a helyzet, de ha ennyi idő után nem lett jobb, akkor hidd el, ezután se lesz. Adj magadnak esélyt egy boldog életre, egy boldog párkapcsolatra. Persze csak miután ezt kiheverted. Tényleg. Le kell zárnod ezt. Légy erős és tedd meg!
2020. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
te se tudod* sry
2020. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!