Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom prioritása a haverokka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom prioritása a haverokkal kocsmázás, képtelen mást csinálni, pedig szerelmes, ezt el kéne tűrni?

Figyelt kérdés

3 éve járunk. F/27, én L/27


A párommal 3 év járunk. Rendszeresen kocsmázik, a barátai is mind egyedülállók és kb echte alkoholisták. Ha hivják valahova, lelkiismeetfurdalást kelt bennem, hogy bezzeg a haverjai mennek, ő meg ˝nem mehet˝. Mindig megemlíti, hogy ez meg az hívta, de ő nem megy. És látom az arcán, hogy fortyog. Közben az elmúlt napokban már kétszer volt velük. Heti háromszor fixen elmegy, és engem ez nagyon idegesít már. Nemsokára 30 vagyok, ő is, de úgy él mint egy egyetemista.


Most költöztünk össze. Mikor hazamegyek, azt érzem, hogy na most vajon megint miről lesz szó, hogy hova szeretne menni, és mit szeretne csinálni, és nincs 3 fixen otthon töltött esténk együtt a közös lakásban. Nem beszélve arról, hogy nem nagyon bírja a piát, és mégis mindig ugyanannyit iszik mint a többiek, ő is néz ki a legmegcsapottabbnak természetesen mindig.


Ezt meguntam, és leültem vele beszélgetni, hogy ez nekem így nem megy tovább, mert mindig elcipel engem is, és másnap a napom teljesen hasztalan, nem tudok edzeni, főzni , semmi, ezért nekem elég heti 1-2 ilyen bározgatás max, más program jöhet, természetesen neki nem létezik más program, csak a kocsmázás. CSAKIS ez...


Tehát leültem vele hogy nekem ez így nem fog menni, és már unom, hogy 3 éve ez van, és még egyszer se mentünk el együtt futni, vagy akármit, csak mindig ezt lehet csinálni. És legyen mondjuk heti kettő kocsmázás, de tartsa már a határt akkor is, ne ő legyen a legrészegebb, mert nem az ivás a szórakozás, hanem a barátokkal találkozás. VAagy ezt lehet csak én gondolom így...


Ahogy ezt megbeszéltük, másnap természetesen már mennünk kellett valahova, és mikor már ott ültünk 4 órája, mondtam neki, hogy szívem lassan menjünk már hogy ki tudjuk pihenni magunkat. No erre, a barátai nekemálltak, hogy én ne konktrolláljam, és hadd érezze jól magát, én menjek hazafele. Természetesen a páromnak erre egy szava se volt, se az hogy ˝Kicsim hadd igyak meg mégegyet és megyünk˝, se az hogy ˝Hagyjátok a nőmet, megbeszétünk valamit, és igaza van, tartom magam ahhoz, elég volt ennyi mára˝.


Úgy érzem hogy egy mértéktelen óvodással élek együtt, akivel nem jutok dűlőre, és fűt-fát ígérget, sose fog változtatni, mert nem én vagyok a szerelme hanem a haverokkal piálás. Pedig szerelmes és imád engem és mindent megtesz értem ezeken kívül, de ebben egyáltalán nem változtat, és ezen teljesen kiégtem...


Valakinek hasonló?



2020. máj. 24. 18:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az első válaszolót nem szidtam, pusztán annyit reagáltam rá, hogy nem sajnálatért könyörgök ahogy ő fogalmazott, hanem véleményért.
2020. máj. 24. 20:13
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen én is akaratgyenge vagyok, ezt teszi a szerelem sajnos sokszor. Köszönöm a reakciódat.
2020. máj. 24. 20:14
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
Hogy pichába lehet elbaxni 3 évet egy alkoholista faxra,már pardon? Aranyból van a pélója,vagy mi? Vagy nyakába szakadt egy nagyobb összegű örökség? Olyan művészi vénája van, hogy Modigliani hozzá képest kutya faxa? Mert mást el nem tudok képzelni.
2020. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Csodálatos világszemlélet.
2020. máj. 24. 20:51
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, kérdező, de ha már az alkoholista fószerok a fétiseid, akkor legalább valami művészt szegyjél össze, az legalább mást is letesz a poharon kívül az asztalra.
2020. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott a fszba!

N27

2020. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
#12: A szerelem az egy dolog, de ha évek óta ez megy, azt nem lehet a szerelemmel magyarázni. A leírásod alapján már régen elszállt a rózsaszín köd, most már szerintem csak megszokásból vagy vele, illetve azért, mert félsz attól, hogy nem lenne másik kapcsolatod. És ezt most nem ítélkezésként vagy sértésként írom. Nem lehet a szerelemmel magyarázni azt, hogy lelki sérüléseket szedsz össze, hogy szenvedsz egy minősíthetetlen "kapcsolatban". Amúgy érdekes, hogy nagyon sok nő pont az ilyen emberekbe "szerelmes", lemennek nekik akár kutyába is, utána meg siránkoznak, hogy minden pasi disznó. Három éve tűröd ezt, ahelyett, hogy már rég kiléptél volna. A saját sorsod alakítása a te kezedben van, de valószínűleg még újabb három év múlva is csak ugyanitt fogsz toporogni, hogy mit csinálj, sőt, lehet, hogy még gyereket is fogsz neki szülni, "hátha attól megváltozik".
2020. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát remélem nem.
2020. máj. 24. 21:06
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki ebből az egészből, mielőtt túl késő lenne. Megérte ez a három év szenvedés és boldogtalanság? Szerintem nem. Ő élte és éli világát, te meg rámész erre az egészre. Az életed legszebb éveit elpazarlod egy olyan emberre, aki semmibe vesz téged. Te magad írtad le a negatívumokat, miközben pozitívumként csak azt tudtad felhozni, hogy szerelmes beléd. De valójában ez is csak látszat, mert ha valóban szeretne és tisztelne téged, akkor nem így viselkedne. Vagy dobd ki őt, vagy te lépj le, de ezt nincs értelme folytatni. Ja és ha az esetleges szakítás után könyörögni kezd neked, nehogy szóba állj vele, mert megint ugyanez kezdődne elölről.
2020. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

nem értem amúgy az ilyen férfiakat..3 év nagyon sok idő, és ha eddig nem változott, akkor már nem is fog..

mi is 3 éve vagyunk együtt, abból az első évben együtt is jártunk rengeteget , illetve a haverjaival is mindig volt program.

1 év után panaszkodtak elősször a haverjai , hogy hanyagolja őket..

Az első évben 1 év alatt kb 2 hétvégét voltunk össz-vissz kettesben, amúgy folyton haverozás volt vagy miattam vagy miatta...

(nekem is ugye ott volt a szingi barátnőm aki igényelte, hogy hétvégén program legyen).

Aztán kezdett betelni az a bizony pohár..

utána lassan elkezdtük ritkítani a kocsmázásokat ,ő is a hétköznapi haverozásokat stb ...szép fokozatosan most már eljutottunk arra a szintre, hogy sokszor hétvégén kettesben vagyunk vagy délután programozunk barátokkal, és este pihenünk.

Természetesen most is hetente van barátos program.

Most is pont kinn kocsmázik a párom a barátaival és kicsit szégyellem is magam, mert nem volt kedvem már bemenni a városba vele(egész délután haveroztunk) de én már nagyon nem vágyok este sokáig kocsmázni.

Elég volt.

Én 35 leszek, párom 4 évvel fiatalabb...

Valahol megértem, hogy ők még vágynak kocsmázni , éjszakázni én már nagyon nem...viszont látom, hogy változik.

Látom, hogy folyamatosan ő is változik és ha lassan is, de mindig tesz azért, hogy jobb legyen a kapcsolatunk.

Visszafogta a bulizgatást, haverozást és én is sokkal elnézőbb lettem, és nem megyek inkább már vele, hogy ne az legyen , hogy miattam haza kell jönnie előbb.

De ha 3 év után egy pici változást sem látsz rajta, akkor most lépj ki ebből.

Ha még nem mersz, akkor most kezdj el kikacsingatni..

amíg ő kocsmázik, kezdj el ismerkedni interneten , hogy legyen egy kis önbizalmad, kezdj el albérleteket nézegetni és lépj le.

Most még találhatsz jobbat, még pont van egy kis időd, mielőtt kicsúsznál az időből (már ha szeretnél gyermeket majd egyszer) .

Nagyon meg fogod bánni, ha vele maradsz...

2020. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!