Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit reagálnál a párod döntésére?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit reagálnál a párod döntésére?

Figyelt kérdés

A kérdésemet ez a kérdés ihlette: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Szülőként mit tennél, ha a gyereked szeretne X helyen tovább tanulni, de neked, és az exednek, azaz az édesapjának/édesanyjának sem telne rá, az új párod pedig közölné, hogy ő nem akarja/tudja fizetni, mert szíve szerint nem engedné oda, ráadásul eddig a gyereknevelés témában kuss volt a neve. Nem engedted beleszólni, mindig a fejéhez vágtad, hogy "Nem vagy az apja/anyja!"


Most az ilyen: "Én milliomos vagyok, kifizetem egyedül!" meg a "Van diákmunka, én 6 évesen vagont pakoltam, és 11 évesen programozó voltam." és a "Vegyen fel diákhitelt!" opciókat hagyjuk!!!



2020. máj. 26. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, hogy nem akarja a mostoha fizetni.
2020. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ilyen/ebben a szituációban igen, de alapban, ÉN, fizetném, mert a párom gyermeke már az enyém is lett.

Mondjuk én eleve nem lennék olyan nővel, aki nem engedi nevelni a gyereket.

2020. máj. 26. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg sem kell nyitnom a kérdést, tudom, melyikről van szó. Tehát, még egyszer: ha a gyereknek vannak szülei, ők nevelik. Neked kijár ugyanannyi tisztelet mint egy felnőtt embernek akivel egy háztartásban él. De nem szólsz bele párválasztásába, öltözködésébe, továbbtanulásába. Cserébe nem is kell beleadj. Nem értem, mi az istennek akarjátok ti minden áron más gyerekét "nevelni" akinek vannak szülei. Mondd már meg őszintén, ha a szülei elengedik szakadt farmerben vagy miniszoknyában, de megtiltod? Vagy engedik hogy a Józsival járjon, aki nem szimpatikus neked, te megtiltod? Milyen jogon?

Nyilván gondolom, ha párkapcsolatban vagy egy nővel, akkor szeretitek egymást és nem kerültök olyan helyzetbe, hogy a párod hagyja, hogy a gyerek a fejedre nőjön. No és neked sem kell hagyni. De miért akarsz beleszólni olyan dolgokba ami nem rád tartozik, áruld már el kérlek? És ez most nemtől független dolog.

Persze, más a helyzet, ha az apja lemondott róla, vagy csak nem sokat törődik vele és te már kicsi kora óta ismered. De ha összejössz valakivel akinek van egy 10-15 éves gyereke, és pláne az apja is neveli, annak a nevelésébe te milyen jogon szólsz bele? Ezt meséld már el nekem...

2020. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fizetnék ilyen esetben semmit. Nem szegény gyerek miatt, hanem mert a párom nem engedi, hogy közel érezzem magamhoz a gyereket és a másik szülő is csak pampog ahelyett, hogy szülőként viselkedne. Ha emberileg nem kellek a családba, a pénzem ne kelljen már.


Abban az esetben, ha a másik szülő szinte teljesen kikerül a képből és a párom mostohaszülőként a gyerek családja részének kezel, mindent megadnék annak a gyereknek, amit tudok. Vinném magammal, segíteném, szeretném. Nem biztos, hogy lenne félévente 3-5-700 ezrem fizetni a képzését, mert nekem is sajnos van csomó nyűgöm, de kapna tőlem segítséget önmaga fenntartásában vagy később a diákhitele törlesztése alatt.


De hótziher, hogy elválnék attól a dögevőtől, aki nekem hőbörög, hogy nem vagyok a gyerek anyja, miközben ő meg a kis exe is akkora egy hulladék, hogy nem képes egy fillérrel sem segíteni a gyerekét. Qrva felelősségteljes lehet, ha nem elég, hogy odakúrt egy gyereket a csupasz semmire, még el is vált és szerencsétlen gyerektől megtiltja azt is, hogy valaki foglalkozzon vele. Ott rohadjon meg az ilyen.

2020. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem ebben az esetben
2020. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen irracionalis elvaras. Es zsarolas, visszaeles a helyzettel, hogy akkor o rossz neveloszulo.
2020. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!