Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két főként dominánsabb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két főként dominánsabb, makacs embernek lehet egymással jó párkapcsolata?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 14:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha tudnak kompromisszumot is kötni és nem akarják elnyomni a másikat
2020. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Naná. A legjobb kapcsolatok. Nálunk is 11 éve működik tökéletesen. Annyira érdekes mert nálunk nulla a lekorlátozás. Nincs "miért nem erre költöd a pénzed", nincs "mostmár csak a MI létezik és nem az én meg a te" stb amit annyi kapcsolatban látok és amivel annyian megölik a kapcsolatot.

Alapvetően a dominancia önbizalom, önbecsülés is. Sokkal kiegyensúlyozottabb két olyan ember aki rendben van önmagával. A másik fele meg manipulációs technika amit úgy sem tudsz olyan ellen használni aki szintén tisztában van ezekkel.

A makacsságunkkal meg az erős személyiségünkkel annyit értünk el, hogy két különálló egyén tudtunk maradni akik nem azért vannak együtt mert szükségük van egymásra, csak is azért mert szeretik egymást. A két "külön" életünk haladásából lett szépen egy egység.

Sokkal egészségesebb szerintem egy ilyen kapcsolat mint két olyan ember együtt akik bizonytalanok, megalázkodnak (emiatt frusztráltak lesznek), nincsenek meg jól egyedül ezért belemennek alibikapcsolatokba is mert szükségük van valakire. Nagyon sok kapcsolatban azt látom, hogy egy csomó feladásról szól mert ez az egyszerűbb út. Mi kompromisszum meg lemondás helyet inkább mindig addig megyünk amíg nem teljesül mindkettőnk akarata.

2020. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

2.


Azért kíváncsi lennék arra, hogy valami amiben teljesen ellentétes véleményetek/akaratotok van, akkor azt mégis hogyan vitelezitek ki kompromisszum nélkül?

2020. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

#3

Semmi értelme olyannal együtt lenni akivel komoly ellentéteitek vannak és nagy dolgokban nem értetek egyet. Soha nem volt olyan életreszóló döntés amiben hatalmas egyet nem értés lett volna. Bármilyen kis dologban meg bőven megoldható. Egyik fél akar gyereket a másik nem: örökbefogadás. Én zöld falat akarok ő kéket: kék-zöld mintás fal. Én Ibizára akarok menni ő Dubajba: megyünk előbb-utóbb mindkettőbe. Mindenre van megoldás.

Azon nincs vita, hogy mit vegyünk és mit ne, ha valaki meg akar venni valamit akkor megveszi saját pénzből. Mindketten fix összeget rakunk a közösbe, ami ezen felül van abból azt csinál amit akar.

Kismillió olyan helyzet volt ahol a legegyszerűbb az lett volna ha egyikőnk felad valamit, de inkább éjszakáztunk, inkább kibírtunk néhány hónapot külön, bármennyire is hiányzott a másik mindig löktük előre, hogy akkor is menj és érd el a céljaid, tedd meg amit régóta szeretnél stb. Én ezt csak olyan kapcsolatokban látom ahol mindkét fél törtető, erős személyiség.

2020. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Mi lenne ha az egyikötök munka miatt kiköltözik de neked meg máshova lesz jó munkahely és nah mi lesz?
2020. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

4.


"Bármilyen kis dologban meg bőven megoldható. Egyik fél akar gyereket a másik nem: örökbefogadás. Én zöld falat akarok ő kéket: kék-zöld mintás fal."


Ezt nevezik kompromisszumnak.

2020. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

"Mi lenne ha az egyikötök munka miatt kiköltözik de neked meg máshova lesz jó munkahely és nah mi lesz?"

Éltünk így is. Ingáztunk, éjszakáztunk, kocsikáztunk, korán keltünk, lepukkant késdobálókban találkoztunk egy kávéra, megoldottuk. Ugyan ez megvolt külföld-belföld viszonylatban is. Szóba sem jöhetett, hogy valamilyen vágyunk azért ne teljesüljön mert ott a másik fél. Érdekesen működik ez. Én senki miatt nem fogok lemondani a céljaimról, a párom sem. És pont ezért nem erőltetjük a másikra sem, hogy megtegye ezt. Emiatt a szabadság miatt működik ennyire jól.

Amiket írtam az pedig nem kompromisszum, nem az a kompromisszum ami a kapcsolatokra jellemző. Teljesen más a zöld és kék fal mint a "legyen inkább lila mert bár nem jó de végül is egyikőnk se hányja el magát tőle". Talán nem a legjobb példa de érzékelteti, hogy mi a különbség aközött, hogy én lemondok és te is lemondasz és aközött, hogy én is megkapom ezt és te is megkapod azt.

2020. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

7.


Hát ez is egy vélemény, de pont ennél a festős példánál lesz a végeredmény olyan, amire nagyanyám azt mondaná "Itt laknak a bohócok". Ez nem kompromisszum, valóban, ez ugyanolyan elmebeteg választás, mint a lila a kék és zöld helyett. De ez a csíkozás ugyanakkora baromság, ráadásul ronda is.


Az igazi "nem kompromisszum" az, ha mindkét félnek saját területe van a lakáson belül és van 1-1 közös helyiség mint az étkező és a fürdő. A saját privát zónát meg mindenki olyanra készíti el, amilyenre akarja, a másiknak semmi beleszólása nem lehet, amíg az a 4 fal között marad.

2020. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, csak kevésnek sikerül.
2020. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4

"Bármilyen kis dologban meg bőven megoldható. Egyik fél akar gyereket a másik nem: örökbefogadás"


És amelyik nem akar gyereket, annak az örökbefogadásból nem lesz gyereke, csak a másiknak? :D ez még háziállattal se működik igazán, hogy csak az egyiké, de gyerekkel végképp abszurd. (Azon túl, hogy ez nem éppen "kis dolog".)

2020. jún. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!