Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az új párod szüleiről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az új párod szüleiről kiderülne hogy majdnem "hajléktalanok" , mit szólnál?

Figyelt kérdés

Miközben a párod teljesen normális egzisztenciával bír. Rendezett életet él saját lakásban.


De a nyugdíjas szülei albérletben laknak. Ütött-kopott bútorok, elnyűtt ruhákban járnak.


Az első találkozáskor koszos edényeket, poharakat tettek az asztalra.


Párom kivitte és elmosogatta őket. (aztán sűrűn elnézést kért tőlem)


Két egyforma villát, kanalat és poharat sem láttam. A wc, konyha és a komplett lakás úgy néz ki mintha hónapok óta nem takarítottak volna. A szemét szó szerint kiborulva a kukából.


Párom előre szólt hogy a szüleinél erre számítsak de én először leszidtam hogy ne így mutassa már be a szüleit mikor még nem is találkoztam velük.


De tényleg az volt amit mondott.



Szeretem őt, ez az "élmény" semmin nem változtat, csak mondjuk fura volt tényleg.


NEktek volt már ilyen?



2020. jún. 6. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez most kit érdekel? Vagy mi köze a felnőtt párkapcsolatokhoz? Bármilyen hatással van a kapcsolatodra, hogy milyen lakásban élnek a párod szülei? lol
2020. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod normális rendezett életet él akkor miért fontos hogy élnek a szülei? A szüleit nem választhatja meg az ember és nyilván a párod nem tud változtatni rajta, hogy élnek a szülei, mert ők is felnőtt emberek és valószínűleg nem engedik, hogy a gyerekük beleszóljon az ő életmódjukba. Szerintem ezen kár rágódni.
2020. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
A párod miért nem ment el és tett rendet,készítette volna elő a találkozót? És úgy egyébként: miért nem segíti,támogatja,irányítja Őket ha ilyen szerencsétlenek? Én nagyban hibáztatom Őt is.
2020. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3


Az ország másik végén élnek. Egy embernek szerintem 3-4 napi munka lenne rendbe rakni azt a szemétdombot. Most nem viccelek.

2020. jún. 6. 20:58
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Akkor menjen le havonta. Beszélje meg Velük mit tegyenek nap,mint nap. Ha időnként rendet tesz könnyebb rendben tartani a lakást. Vegyen 6 poharat,tálcát,pár kistányért,evőeszközt. Idősek,gondolom,kérje házigondozó segítségét,vagy fizessen meg vkit aki időnként rendet tesz. Gyerekük,idősek,csak kellene vmi megldást találnia. Ha orvos,hivatalos személy megy Hozzájuk mit szól? Nekem is idősek a szüleim,szociális területen dolgozom,nem bírálok,csak ötletelek.
2020. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomék is hasonlóak. Nekik fel sem tűnik, milyen koszban élnek. Éppen ezért segíteni sem lehet nekik, mert ők meg vannak róla győződve, hogy rendben van a ház. Anyósom úgy néz rám, mint valami ufóra, ha felhúzom a redônyöket, hogy valami fény bejusson. Az meg már a tûréshatáruk legvége, ha kitárjuk az ablakokat és kiszellôztetünk. El se merem képzelni, micsoda sértôdés lenne belôle, ha nekiállnánk takarítani. Egyszer felajánlottam, hogy elvisszük a szônyegpucoló gépet és kipucoljuk a szônyeget. Azt a döbbenetet látni kellett volna, hogy "miért, mi baja van a szônyegnek". Nem akartam mondani, hogy végülis semmiség, csak 20 évnyi kosz. Ez van, évente párszor kibírjuk 4 napig. A gyerekeink ennek ellenére szeretnek anyóséknál lenni.
2020. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem hajlèktalan, hanem igènytelen. Nekem is van ilyen rokonom, el tudom kèpzelni milyen állapotok lehetnek ott. Mèg tányèr, evőeszköz csak-csak volt tisztán, de tiszta poharat már tuti nem leltem ott sosem, úgy kellett mosogatni ha inni is akartunk. Szóval nem hinnèm, hogy az öregsèggel meg a szegènysèggel van ott gond. Inkább igènytelensèg meg lustaság. Nem gondolom, hogy a gyereküknek kellene odamaszkálni takarítani, már csak azèrt sem, mert úgymond meg sem próbálnák megtartani a rendet.

Azèrt remèlhetőleg nem örökölte tőlük ezt.

2020. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 5


Erről beszéltem vele. Azt mondja rendszeres sértődés volt belőle hogy miért mániája hogy itt rendet kell rakni meg takarítani. :D


Szegényen azt látom feladta hogy megváltoztassa a szüleit. Azért szerintem érdemes volna próbálkozni vele bár tény hogy az ország másik végéből ez nem egyszerű.

2020. jún. 6. 21:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben sehol sincs, hogy kiszolgáltatott idősekről van szó, hanem felnőtt emberekről.

Ne kelljen már babusgatni felnőtt embereket, meg megmondani nekik, hogy nem kéne retkesnek lenni.

2020. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék ilyen helyzetben, szerintem leginkább nem szólnék semmit. Ha a párod maga nem ilyen, és látja, hogy ez nincs rendben, próbált tenni ellene, de nem tudott, akkor igazából el kell engedni. Nektek nem kell ebben a koszban élnetek.

Ha ezen kívül normálisak voltak, akkor még azt is ki lehet bírni, hogy pár havonta 2-3 órára meglátogatod őket a pároddal, de alapvetően neked a pároddal kell foglalkoznod, nem a szüleivel.

2020. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!