Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék? A párom 3 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? A párom 3 év alatt 70-ről 100kg-ra hízott. Mindkettőnket zavar, én próbálok tenni érte, ő nem. Nem mozog, csak ül/fekszik, eszik.

Figyelt kérdés
Mivel nem egyik pillanatról a másikra történt, ezért nyilván sokszor beszéltünk erről. Innen tudom, hogy zavarja, de nem igazán van kedve/akarata, hogy tegyen ezügyben bármit. Néha rám is felszökik 4-5kg, de olyankor jobban figyelek az étkezésre, edzésre és kis idő múlva lemegy. Az elején csak kifogásokkal jött, hogy pl. nincs mivel edzeni, a kondibérlet pedig drága. Komplett "edzőszobát" rendeztem be MINDEN szükséges géppel, szivaccsal, súllyal. Változatos és nem drága étrendet állítottam össze kettőnknek, nem érdekli egy hétig sem és még sorolhatnám. Ez a súlyfelesleg terheli a szívét (orvos is jóváhagyta), az ízületeit és magát a kapcsolatunkat is. Ne értsetek félre, ugyanúgy szeretem őt. DE az egykor nőies és magára adó fiatal nőből, egy lomha, esztétikailag és fizikailag már rá nem illő ruhákban járó, túlsúlyos lány lett. Ez kihat a szexuális életünkre is természetesen. Nem önző okokból, hanem a tény miatt, hogy másfélszer akkora, mint amikor beleszerettem. Ugyanúgy szeretem őt, viszont ehhez az elhízott alakjához nem tudok szexuálisan vonzódni. A szex hiánya érződik egy kapcsolatban, de ezzel nem mondtam újat senkinek. Az lenne a megoldás, hogy hagyom tovább hízni, a valószínűsíthető szövődmények tudatában? Szex nélkül leélni a hátralévő életet? Minden esetre, ha valaki 22 évesen 100kg, az semmi jót nem tartogat. Segítsetek, mi tévő legyek az egészségért és kettőnkért?

2020. jún. 13. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem boldog veled és nem is akar tenni érte. Hagyd ott, majd összekapja magát és lefogy önmaga kedvéért, érted ugyanis nem fog. Ha meg nem akar, hát nem a te felelősséged.
2020. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy mentális problémái vannak és sokat segítene, ha terápiára járna.
2020. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Huhh ha 22 évesen így elhízott mi lesz vele 30 éves korára..
2020. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal pedig, elkenyelmesedett a kapcsolatban, ugyvan szerintem vele úgysem hagyod el. O meg nem akar ellene tenni, mert lusta pedig ha etkezesere odafigyelne lemenne jo 10-15kg.
2020. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Leulsz, megmondod. Ha akarja akkor lefogy, ha nem hagyd ott
2020. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg neki, hogy vagy lefogy, vagy viszlát. Szerintem sem kell mindent elviselni. 30 kg baromi sok.
2020. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi a párommal mindketten baromi lusták vagyunk. Amikor már mozogni kezdünk oké, de elkezdeni nagyon nehéz.

5 kg mindkettőnkre felszaladt a karantén alatt. Nekem ilyenkor elég tükörbe nézni és elkap a hév, hogy tennem kell ellene. Én ilyenkor addig nyüstölöm őt, amíg nem kezd el velem mozogni.

Azt írtad a barátnődet is zavarja a felesleg. Valószínűleg ő is csak baromi lusta belekezdeni a mozgásba. Az otthoni kondi nagyon unalmas, motiváció nélkül nehéz csinálni. Keressetek valami olyat, ami jobban érdekli és csináljátok együtt. Menjetek biciklizni mondjuk, vagy úszni.

A kajával nem tudsz mit tenni, a barátom abban a pillanatban hogy megbeszéljük hogy odafigyelünk az étkezésre, már veszi meg a sört, aztán az nem kevés kalória.

Nyilván ne legyél rabszolga, de mivel én korábban kelek a barátomnál, ezt azzal küszöbölöm ki, hogy készítek mindkettőnknek reggelit, így azt eszi meg, nem valami kalóriabombát amit épp kitalál.

2020. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Meghízni általában könnyebb, mint lefogyni. Az utóbbi figyelmet és munkát igényel. Ha pedig valaki lusta, akkor nem fog tenni semmit. Én is azt mondanám, h valami lelki dolog is lehet mögötte. Ha segítséggel és támogatással sem tudod meggyőzni, h változtasson, akkor sajnos el kell engedned egy idő után, ha nem tudsz ezzel a helyzettel megbarátkozni. Amit te tudtál, azt megtetted - a leírás alapján - szóval innentől nem rajtad múlik. Próbáld ösztönözni, legyél megértő egy ideig, de ha a következő mondjuk fél évben sem tesz semmit, akkor említsd meg neki, h ez neked nem lesz jó és rámehet a kapcsolatotok.

Mást most nem tudsz tenni.

2020. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Te komolyan tervezel egy 22 éves bálnával?

Akkor a te fejedben van a baj.

2020. jún. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kivizsgáláson volt már? Hormonjai rendben vannak? Pajzsmirigy?

Azèrt 30 kg baromi sok. Ilyen súlyfelesleg akkor szokott felmenni, ha van egèszsègügyi problèma is a háttèrben. Mert persze, helytelen táplálkozás esetèn, meg mozgásszegèny èletmóddal felszaladt 10-15 kg, de nem 30.

Èrdemes lenne ennek is utána járni.

2020. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!