Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszútávú kapcsolat. Kétségbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávú kapcsolat. Kétségbe vagyok esve. Létezik hosszútávú boldogság, csak nem találtam meg, vagy nem létezik?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a kapcsolatok eleje olyan szép. Én még csak huszonéves vagyok, és eddig 2 kapcsolatom volt. Az eleje, az mint egy álom. Kezdődik a rózsaszín köddel, ami egy csoda. Aztán mikor az eloszlik, még mindig szép. De amikor már olyan 2 éve együtt van a pár... Kezd nem olyan jó lenni. Legalábbis én így jártam. Még mindig nem tragikis a kapcsolat, de már nem is olyan jó. Hát nem létezik hosszú boldogság? Hogy 2 évnél tovább még szép a kapcsolat? Én mindig úgy járok, hogy szeretem, de már... Már inkább az tart mellette, hogy minek hagyjam el, hisz nincs megcsalás, nincs durva veszekedés. De ennyi, és nekem ennyi nem elég. Az első párom elhagytam, a mostanival is ez legyen?

Az első párom 3 évnél is több után hagytam el, de hát a vége az inkább vagyunk egymás mellett kategória volt. Fájt az exemnek a szakítás, tudom hogy a mostani páromnak is fájna.


2020. jún. 14. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, amikor magát az embert is becsülitek egymásban, nem csak az ösztönök hajtanak. Fontos az egyensúly.
2020. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lachesys ***** válasza:
100%
a szerelem elmulik legtobbszor. de ha vannak kozos hobbik, programok, randiztok es nem beleultok a kapcsolatba mert hogy mar megvan mentalitassal akkor tud jo lenni es idonkent visszatér a lang is. sztem baromi eretlen mentalitas ez h mindig a rozsaszin kodot kergetik emberek.
2020. jún. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a barátommal szeptemberben leszünk 5 éve együtt.

Szokták mondani, hogy 2 és 4 év körül van a nagy vízválasztó, hogy megmarad-e a kapcsolat.

Nálam is hasonló volt, az első év nagy szerelem, tomboló hormonok :D aztán eltűnt a rózsaszín köd és minden kis hibáját felnagyítottam, stb, hibát kerestem mindenben, hogy legyen min vitázni, de már magam sem tudom miért :D unalmasnak is találtam, kicsit lettem volna egyedül is, ahogy hallgattam a szingli barátnőim történeteit :D ez volt a második év környékén.

Aztán a harmadik év nyugis volt, elvoltunk,szerettük egymást, minden rendben ment,majd a 3-4év környékén megint hibákba ütköztünk, kicsit el is hidegültünk egymástól.

Aztán amióta a negyediket átléptük, ugyanolyan a kapcsolatunk,mint az első évben, sőt sokkal jobb :D Nem tudom miért, de napról napra jobban szeretem, és ezzel ő is így van, plusz a barátaink is mondják, hogy látszik rajtunk, hogy a mai napig mennyire oda vagyunk egymásért. Tényleg nem tudom leírni ezt az érzést..Szokták mondani, hogy a szerelem átalakul szeretetté, de ez egyáltalán nem igaz. Ránézek és imádom,úgy érzem végre otthon vagyok :)


Igazából szerintem a kulcs a kommunikáció meg, ha látod a másikon, hogy tesz azért, hogy jobb legyen a kapcsolatotok. Mi is minden kis zökkenőnél átbeszéljük, hogy kinek mi a pontos baja, hogyan tudjuk orvosolni, és onnantól teszünk is érte.


Viszont, ahogy az írásodból olvasom, te nem ragaszkodsz a párodhoz, én viszont nagyon, az elejétől tudom és érzem,hogy nekem ő lesz a férjem, teljesen egy hullámhosszon vagyunk a kezdetektől, szinte mindenről ugyanaz az elképzelésünk, értékrendünk,stb. Én mással már nem tudnám elképzelni az életemet.


Hasznos tanácsot nem tudok adni, csak leírom a saját tapasztalataimat, hátha segít. És,hogy tudd,létezik hosszútávú boldogság :)


23L

2020. jún. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

A boldogság nem egy állandó dolog, ezt kénytelen vagy elfogadni. Olyat vagy kénytelen csinálni, amit az agyacskád egy löket dopaminnal vagy szerotoninnal jutalmaz. Lefutni mégegy kört, megenni egy jó sztéket, dugni egy isteneset, számítani valakinek egy adott helyzetben... Ha ez nem lenne, akkor csak feküdnél, mert a jutalomközpontod motivál. Ha mindig ugyan azt csinálod, akkor az agyad alkalmazkodik, egyre több kell, egyre gyakrabban. Vagy nem kell túltolni vagy rotálni kell és más "szervekhez" nyúlni. Pl ha ma misszionárius volt, holnap kutya legyen, ha az tegnap előtt volt, akkor menjetek moziba, utána meg strandoljatok egy jót (lassan lehet már).

Tökmindegy kivel jössz össze, ez a mechanizmus játszik, ezt el kell fogadni. Ez az állapot nem arra való, hogy csak hátradőlj és élvezkedj, hanem arra, hogy kölcsönösen felfedezzétek egymásban mindazt, ami érték, egyedi és csodálatra/tiszteletre méltó. Ha ezt megtetted, akkor nem kell a "szipu" ahhoz, hogy jól érezd magad és természetesen időről időre sziput is kapsz, csak nem hetekig tart egy adag, hanem órákig. De ez nem a te vagy a dílered hibája, egyszerűen így lett a rendszer kitalálva.

2020. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló röviden, lényegretörően leírta mi lenne a lényeg. Én ugyanígy gondolom.

Ehez viszont elég jól kell ismerjük saját magunkat, és el is kell fogadjuk magunk. Aztán jön a következő lépés, hogy tisztázom magamban kit tudok tisztelni, kire tudok felnézni. Ezekután majd talán jól válasszuk meg a lehetséges partnert.


Én kb 33 éves voltam mikor ezt az egészet meg tudtam fogalmazni. Bár én tizen éves kapcsolatban voltam előtte , de sajnos nem volt jó az sem. Majd talán most okosabb leszek , és legközelebb jól alakul minden.

F37

2020. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és a 4es is tökéletesen leírta a helyzetet. Pacsi.
2020. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi lett veletek?
2021. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!