Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt most mire véljem?

Figyelt kérdés
10+ éve élek kapcsolatban a párommal.Úgy nagy gond nincs,nem veszekszünk,szépen élünk,a szex is rendbe van,csak az a baj hogy nem vagyunk házasok.Amikor megismerkedtunk utána rá egy évvel felvetette a házasságot,és hogy szülinapomkor megkérné a kezem,de nem történt semmi,pedig vártam.Ràkérdeztem,erre azt mondta majd a következő szülinapkor.Persze abból sem lett semmi.Teltek multak az évek,gyerekünk is lett,de csak nem kérte meg a kezem.Őszintén megmondva igenis jól esne már végre ha letérdelne és na...viszont..most jött egy lehetőség,megigényelné (nk) a Csok-ot,de ahhoz házasnak kell lennünk.Most meghàzasodna,mondta menjek intezzem,egy pénteki nap össze iratkozunk.Se lánykeres,se gyűrű,se fehér ruha.Azért egy sima össze iratkozásnál többre vágynék.Nekem ez nem úgy tűnik mint aki szerelemből hazasodik.Ha eddig nem tette meg,holott gyerekünk lett,aminél szerintem nincs nagyobb csoda,boldogasag akkor ezt hogy gondolja?Nagyon nagyon csalódott vagyok,főleg hogy nem érti a mondanivalóm lényegét,csak azt fújja hogy hisztizek és nekem semmi nem jo.Nekem igy egy csok ert nem kell hàzassag.Össze iratkozás pláne nem.Ti mit gondoltok erről?Lehet neki van igaza?Vagy engedjem el ezt a lánykérést,gyűrűt..
2020. jún. 19. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

A hagyomány szerint is jogosak az elvárásaid.

Férfi vagyok (volt leánykérés, esküvő, világos (szinte fehér) kiskosztüm, lakodalom nélkül, pénzhiány miatt) és tudom, hogy egy nőnek nagyon fontosak azok, amiket említesz. Beszéld meg vele. Az intézést is végezhetnétek együtt nem Te, egyedül. Legyen rá ideje!

2020. jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Miert vàrod hogy szerelemböl hazasodjon?

a ffiaknak a hàzassàg azt jelenti(meg amugy is), amikor szorosabbra akarjàk füzni a viszonyt a pàrjukkal. De ti màr együtt rltek gyerek is van nincs mit szorosabbra füzni. Ez most is hazassag csak epp nem papiron.

2020. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nálam sem volt romantikus lánykérés, sosem izgatott, mégis húszon éve boldog házasságban élünk.

Beszéljétek meg, ha neked ez ennyire fontos. De az már erőltetett lesz. Szerintem ezen nem múlik az égvilágon semmi. Csak nem te is kifele akarod kommunikálni?

2020. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát most már mindenképp engedd el a romantikus lánykérést, mert ha ki is hisztized, akkor is csak nagy szájhúzva csinálná, te meg tudnád, hogy magától soha nem tenné meg, most is csak azért, hogy ne hisztizz tovább.

Azt megmondja, hogy miért nem volt lánykérés? Mit jelent neki, hogy "neked semmi se jó"? Megmondtad neki, hogy szeretnél letérdelős lánykérést, többször megígérte, és nem tette meg. Pontosan tudta, hogy mit szeretnél. Mivel indokolja, hogy mégsem teljesítette? "Menjek, intézzem" ilyen nincs, a házassági szándék bejelentésénél mindkettőtök személyes jelenléte szükséges, szóval eleve mennie kell veled.

Egyébként ezt úgy mondom, hogy én kifejezetten rosszul vagyok a letérdelős lánykéréstől, a párom is tudta, így mi csak "megbeszéltük", hogy összeházasodunk, és mindent közösen intéztünk el. De nekem ez volt az igényem. Neked meg nem. És nem értem, hogy a párod miért nem veszi tekintetbe, hogy te mit szeretnél.

2020. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

10 év után feltűnhetett volna, hogy sem az eljegyzés, de még a házasság sem érdekli.

A helyedben az eljegyzést elfelejteném, de ha a formalitás neked ennyire fontos, akkor ha nem is fehér de egy új ruhát megérdemelne az alkalom, és egy családi ebédet, vagy vacsorát, ahol azt érezheted, hogy megünneplitek.

2020. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem,kényszeríteni nem szeretném hogy muszálybol tegye.Nem is gondoltam én erre sokáig,mivel hiába igérgette nem kérte meg a kezem,nem történt semmi,eltemettem magamban hogy sosem lesz esküvőm,szép ruhám,bele törődtem,de mivel ez most jött elő az ő szájából,ő vetette fel az egészet,így lehet előjött ez a "régi sérelem".Nincs indoka,válasza rá egyébként hogy idáig miért nem történt semmi,csak,meg nem számit az semmit.Én azért ha férjhez megyek egyszer (habár jelen állásban nem) akkor azt szerelemből tenném,nem a csók ért,ha 10 éve vagyunk együtt ha 2.Még ma beszélek vele erről,remélem sikerül ha másnem kompromisszumot kötnünk.
2020. jún. 19. 10:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, hogy CSOK-ért nem kell házasság, de előtte meg pont, hogy kiemeled, hogy azért mégis jó lenne.

Mivel így lett felvezetve a téma, igenis a CSOK-ról szól csak. A házasság ilyen formában már csak egy szerződés, ami által pénzhez juttok.

2020. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy hozzá mégy most így, vagy elfelejtheted az egészet. Szeret. Lényegében házasok vagytok papír nélkül.
2020. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Azt akarja, hogy a pasija kérjemeg végre a kezét és vegye is el. De ne kényszerből, hanem önként és dalolva.
2020. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nem klappol nálatok, vagy nem értitek meg egymást. Lekéne ülnöd vele megbeszélni, hogy ez neked nagyon fontos és szerelemből szeretnél házasodni, nem papírok miatt. Másrészt nem értem, ha ez mindkettőtöknek fontos, hogy legyen Csok, akkor együtt is intézhetnétek. Talán már nem szeret téged, vagy mi a baj?
2020. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!