Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mire véljem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mire véljem, hogy a budapesti párom felhánytorgatja mindig azt, hogy ő mennyivel többet tehetne félre, ha nem kellett volna velem albérletet kivenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párom és köztem egy év van az én javamra, mindketten diplomásak vagyunk. Már együtt vagyunk két éve, akkor jöttünk össze, mikor egyetemen második felében járt és mindig mondtam neki, hogy végzősként már úgyis szellős az órarendje, most vállaljon munkát valahol, mert míg az anyjával él, addig sokat félretehet. Végzősként én is így dolgoztam végig az utolsó évemet és szép összeget gyűjtöttem össze. Neki ilyen tipikusan büfészakos diplomája van, amit nem lenézésből említek, hanem csak azt akarom hangsúlyozni, hogy tényleg sok szabadideje volt, előadásokra be sem járt. Hébe-hóba elment dolgozni, de az a pénze el is ment másra. Utána nyáron megkapta a diplomáját, 3 hónap volt hátra az összeköltözésünkig, és mondtam neki, hogy most az utolsó hajrában vállaljon el bármilyen munkát míg az anyjával él kvázi ingyen, így össze tud szedni kb. 600'000Ft-ot.

Én már akkor másfél éve fenntartottam magam és tisztában voltam azzal mennyi pénz Budapesten élni és mennyi pénz, mikor szüleiddel vagy még. De nem keresett semmit. Végül abban a hónapban lett munkája, mikor összeköltöztünk, kb 100.000 ft spórolt pénzzel vágott neki. Ezzel még nem is lenne gond. A problémák itt kezdődtek.

Miután összeköltöztünk, megegyeztünk, hogy ő fizeti az albérletet én meg minden mást. Sajnos én anyagilag rossz helyzetbe kerültem, így csak a költségek 1/3-át tudtam vállalni, de párom ezt nem nehezményezte, nem ellenkezett ez ellen.

Viszont összebútorozás után úton-útfélen mindenféle irreleváns helyzetekben hangoztatja, hogy "én adom a fedelet a fejed felé" és hogy ő "budapesti gyerek és most a saját városában kell albérletet bérelnie miattam és mennyivel több megtakarított pénze lenne, ha nem kellett volna összeköltözni". Ezeket viccesen jegyzi meg, így ha visszavágok, csak nevelt, hogy ez vicc, viszont vitahelyzetben szívesen jön ezzel komolyabb hangsúllyal, szóval ez tipikusan az a kategória, hogy vicc, de nem is vicc. Én erre pedig felhozom, hogy mikor otthon lógatta a lábát, bezzeg azt az időszakot nem hozza fel, pedig akkor is félretehetett volna rengeteget. Ezt most mire véljem és hogyan kezeljem?


2019. dec. 21. 13:10
1 2 3
 1/28 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én azt mondom el, amit én tennék jelen esetben.

Nálunk a párommal van egy megállapodás, ha bizonyos helyzetekkel nem vagyunk elégedettek, akkor és ott megbeszéljük, keresünk rá megoldást vagy kidolgozzunk egy tervet, ami megváltoztatja a helyzetet.

2019. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Mondd neki menjen vissza az anyukájához, te pedig keress egy FÉRFIT!
2019. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Noblesse Oblige ***** válasza:
87%

2/2.

... És az is a dolog része, hogy ha akkor megbeszéltük, akkor többet nem hánytorgatjuk a dolgot. Túllépünk rajta és kész. Szóval én leülnék a párommal ezt megbeszélni, hogy őt zavarja-e ez a dolog, mit gondol mit kellene csinálni, hogy ez változzon, és megkérném, ha ezt választotta, hogy így mellettem van akkor ne dörgölje az orrom alá, mert rosszul esik.


(bocsánat véletlen elküldtem előbb)

2019. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
Szívlapáttal legfőképp. Hagyd a fenébe. Majd, amikor lesz gyereketek, és te otthon leszel vele, akkor azt fogja felhánytorgatni. Tényleg keress mást. Azt mondod, fent tudtad magad tartani korábban is. Akkor tedd azt újra. A kisfiút meg engedd el. Ilyet még félviccesen sem mondunk, ha tényleg, őszintén köteleződünk el.
2019. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk en nem ertem, ha neked van komolyabb diplomad es jobban is tudtad penzt keresni mint o, akkor miert o fizeti az albit, miert nem felesben megy minden?
2019. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
Most hogy rendesen dolgozik tudatosult benne, hogy mennyit fèlre tudna tenni, ha nem lenne albèletbe, meg nem kellene kvázi majdnem tèhed is teljesen eltartania. Igen, korábban is felèbredhetett volna, de ez van. Valószínüleg valamennyire azèrt zavarja a helyzet, azèrt tesz ilyen megjegyzèseket. Inkább dolgozz azon, hogy javíts a helyzeteden, ès rendesen hozzá tudj járulni a megèlhetèsetekhez.
2019. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az hosszú sztori, nem kezdenék bele. Lényeg, hogy eredetileg felesben volt tervezve, és elmentem oda, ahol úgy gondoltam, hogy több pénzt össze tudok gyűjteni addig, de átvágtak és közben az anyámnak is kellett adjak pénzt, mert nem adtak neki hitelt. Szóval nem hogy pluszban, de mínuszban végeztem.
2019. dec. 21. 13:37
 8/28 anonim ***** válasza:
61%
Már az hatalmas vörös zászló, hogy hiába dolgozik valaki és él otthon egyszerűen kifolyik a pénz a kezéből. Össze se kellett volna vele költözni. Ő még nagyon gyerek, neki nincs még igénye felnőtt életre. Ő visszamenne anyukához, szórná a fizuját a kis hobbijaira meg bulikára és élne mint egy 15 éves.
2019. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
44%
A többiek már leírták a lényeget, egy kisfiúval vagy, aki időközönként hisztizik neked és téged okol azért, mert már nem olyan kényelmes az élete.
2019. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

én a 2. ilyen böfögése alkalmával közöltem volna vele, hogy "jó, akkor én most elköltözöm innen, te meg félreteheted a pénzed"


elköltözésem = szakítással

2019. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!